QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
ועדת הכלכלה: האם יש מענה תחבורתי
של אוטובוסים לאירועים המוניים?

17/05/2017
שרות רכב ותחבורה 

ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לתחבורה ציבורית דנה  בהיערכות התחבורה הציבורית לאירועים המוניים.
בדיון לקחו חלק נציגים ממשרד התחבורה, משטרת ישראל חברות האוטובוסים ורכבת ישראל וכן נציגי ארגונים שונים.
יו"ר הוועדה ח"כ דב חנין פתח את הדיון בקריאה לשר התחבורה להקל על העומס בכניסה לירושלים ולעודד הגעה אליה בתחבורה ציבורית: "המצור הביטחוני על ירושלים אמנם נפרץ לפני שנים רבות, אבל הוא הוחלף במצור תחבורתי שנמשך גם היום. בימים הקרובים עתיד להיפתח נתיב נוסף שאמור להקל על 'מחסום המנהרות' בכביש 1. אנחנו מבקשים שהוא יוקצה לתחבורה ציבורית, כדי לאפשר למי שמקבל את ההחלטה הנכונה חברתית ולהגיע לעיר בתח"צ יקבל עדיפות תחבורתית. זה הדבר הנכון והמתבקש".
באשר להיערכות התחבורה הציבורית לאירועים המוניים אמר ח"כ חנין "התפיסה שעדיין שלטת היא שיש שגרה ללא אירועים ומידי פעם 'נוחת' עלינו אירוע המוני וכל פעם מפתיע אותנו מחדש. לא מבינים שאירועים כאלה הם חלק בלתי נפרד מהשגרה והרבה מהם גם ידועים מראש. זה מביא לכך שאותם אירועים המוניים הופכים לעונש כבד למשתתפים שרוצים ליהנות מהופעה, אירוע ספורט או לקחת חלק באירועים דתיים, הלוויות וכו'. מלבדם סובלים גם יתר התושבים שבסך הכל רוצים להגיע הביתה כאשר כל סדרי התנועה האחרים משתבשים. זה פשוט בלתי נסבל".
עיקר הדיון בוועדה התמקד בהילולה הקריבה בהר מירון. על פי הגורמים המשתתפים בדיון, הזזת חופשת בתי הספר לפני כשבועיים פגעה קשות בהיערכות התחבורתית לקראת האירוע.  נעה אבירם, מנהלת אגף הפעלה ורישוי תחבורה ציבורית במשרד התחבורה אמרה "בשנים האחרונות, מאז אסרה המשטרה בהחלטה מבורכת להגיע לאירוע ברכב פרטי, ישנה היערכות גדולה מצד משרד התחבורה לאירוע שהוא באמת ייחודי מבחינת היקף האנשים שמגיעים למקום בטווח זמן קצר (צפי לכ-300,000 אלף איש) והתוצאות ניכרות בשטח, אבל לפני שבועיים נטרפו הקלפים. אוטובוסים שהיו אמורים לתת מענה לנוסעים למירון אמורים עכשיו להסיע תלמידים שעבורם זה כעת יום שגרה ואנו עלולים למצוא עצמנו בבעיה קשה. רוכשי הכרטיסים נתקלים כבר עכשיו במחסור בכרטיסים כי החלטנו לא למכור נסיעות לאוטובוסים שיתכן שלא יצאו". אמיר קינן, מנהל אגף התנועה באגד הסכים ואמר "לאחר הכנה של מעל 8 חודשים שכללה הפקת לקחים משנים קודמות, היינו מאורגנים ברמה של 2,400 נסיעות למירון ובחזרה ללא פגיעה בקווי השירות הסדירים. ביום בו התקבלה ההחלטה שיש לימודים ביום הזה פנו אלינו כל מפעילי האוטובוסים הפרטיים והחברות הפרטיות וביטלו מאחר ונאלצו להפנות את האוטובוסים לתלמידים".
בהתייחס לדברים אמר ח"כ דב חנין: " השיבוש שהשר בנט יצר והנזק הגדול לתלמידים, להורים ולמשתתפי האירוע הוא בלתי נסלח. לפי מידע שהגיע אליי ל-75,000 איש עדיין אין איך להגיע למירון. יש התארגנויות קהילתיות אבל זה לא מספיק. ההחלטה התקבלה ללא חשיבה מקצועית או תכנון מינימלי. מדובר בהתנהלות שאינה ראויה לאדם בתפקיד של שר".
בהמשך הדיון עסקו המשתתפים באתגרים התחבורתיים באירועים נוספים ביניהם הופעות גדולות, משחקי כדורגל ימי זיכרון ועוד. לאחר שמיעת המשתתפים השונים, ביניהם משטרת ישראל, ארגון 15 דקות לשיפור התח"צ בישראל, רכבת ישראל והתאחדות הכדורגל סיכם ח"כ חנין את הדיון ואמר "חייבת להיות למשרד התחבורה תורת הפעלה לאירועים המוניים- צפויים ולא צפויים, אשר תכלול הנחיות מאוד ברורות לרשויות המקומיות. בין היתר, כאשר הרשויות מאשרות אירועים המוניים, עליהן לדרוש פתרונות תחבורתיים והיסעי המונים כחלק מתנאי הרישיון. בנוסף אני מציע שבמשרד התחבורה יהיה רפרנט קבוע לאירועים המוניים, שיהיה כתובת קבועה לחברות, מפעילים ומארגני אירועים שיוכלו לפנות אליו ולהיוועץ בו".

 

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים