QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
הכנסת: בשנת 2017 צפוי מחסור של כ-2500 נהגים
בתחבורה הציבורית

23/12/2016
שרות רכב ותחבורה 


הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי קיימה לאחרונה דיון בנושא מצב התחבורה הציבורית בפריפריה. את הישיבה ניהלו חברי הכנסת אכרם חסון (כולנו) ויעל כהן-פארן.
ח"כ יעל כהן-פארן אמרה: "אין ספק שהתחבורה הציבורית בישראל נמצאת 20-30 שנים מאחור ביחס לעולם. אנחנו לא מתקדמים. יש רק עוד ועוד פקקים".
ח"כ אכרם חסון סיפר כי כראש מועצת דאלית אל-כרמל היה הראשון שהכניס תחבורה ציבורית. "במגזר הדרוזי סבלנו מכך רבות, והדבר קרוב לליבי".
ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) אמר: "מי שגר בפריפריה ללא רכב פרטי, מנותק מהעולם. הבעיה היא שהנושא נמצא בתחתית סדר העדיפות הלאומי".
נעה אבירם, מנהלת אגף הפעלה ורישוי תח"צ במשרד התחבורה, אמרה כי בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בתקציבים המופנים לטובת שיפור התחבורה הציבורית בפריפריה, בתחום הרכבות והאוטובוסים. עם זאת, לדבריה, ישנם עדיין פערים והמשרד פועל לצמצומם.
איתי חיים, מנכ"ל ארגון "תחבורה בדרך שלנו" אמר שציבור הנוסעים מוחזק כבני ערובה עד להשלמת רפורמת התעריפים.
גיל יעקב, מנכ"ל ארגון "15 דקות", הציג שורה של בעיות בתחבורה הציבורית בפריפריה ובהן, הצורך בקווים מהירים וישירים מאזורי מגורים לאזורי תעסוקה, קווים מהירים למרכז ולירושלים, קווים מהירים בין יישובים סמוכים, חוסר בקווי לילה ועוד.
סלים שעדיה, מנהל מחלקת בטיחות וגיהות ב"אגד", דיווח על מחסור חמור בנהגים בחברה. הוא קרא להפוך את נהגי התחבורה הציבורית לעבודה מועדפת.
יער עמיר, מנהל פורום חברות התחבורה הציבורית, מסר כי על פי ההערכות בשנת 2017 צפוי מחסור חמור של 2500 נהגים בתחבורה הציבורית, דבר שייפגע קשות גם בשירות בפריפריה. לדבריו, ללא טיפול של הכנסת והממשלה בעניין לא ניתן יהיה לשפר את התחבורה הציבורית בישראל.
מאיר אלרם, מנהל אגף תיאום גורמי חוץ ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים,  ציין שאסור להגיע למצב שהמחסור בנהגים יוביל להתפשרות באיכות הנהגים ובהכשרתם.
יגאל צחור, חבר קיבוץ רביבים, סיפר לוועדה על הקשיים אותם חווים תושבי הדרום המתגוררים ביישובים קטנים ובקיבוצים ואמר שכל עולם המושגים של מרכז ופריפריה בישראל משובש לחלוטין ויש להגדירו מחדש.
הראל שליסל, רפרנט תחבורה באגף התקציבים במשרד האוצר, מסר כי תקציב 2017 כולל 300 מיליון שקלים לטובת שיפור התחבורה הציבורית, אולם לדבריו האוצר עדיין בדיונים מול משרד התחבורה בנוגע לאופן חלוקת הכסף וכמה ממנו ייעוד לתחבורה בפריפריה.
בסיום הדיון קראה הוועדה לשר התחבורה ולשר האוצר לפעול באופן מידי להחלת רפורמת התעריפים גם על הרפורמה הבינעירונית הכלולה בשלב השני, וכן להסדיר את התעריפים בנסיעות הבינעירוניות בפריפריה מחוץ למטרופולינים ואת נושא הכרטיסים הבודדים בפריפריה העירונית.
בנוסף קוראת הוועדה לשר התחבורה להסדיר את "כרטיס 90 דקות" בכל האשכולות של הקווים בארץ. כמו כן קוראת הוועדה להתאים קווים מהירים לתחנות הרכבת, ולהגביר קווים מהירים בין אזורי פריפריה למוקדי תעסוקה.
הוועדה מבקשת ממשרד התחבורה נתונים על חלוקת תקציבים בעבר ובהווה, בדגש על אזורי הפריפריה. ממשרד האוצר מבקשת הוועדה פילוח של התקציב הקרוב, גם כן בדגש על החלקים המיודעים לשיפור המצב בפריפריה. הוועדה קוראת לשר התחבורה ולשר האוצר לפתור את מצוקת הנהגים ע"י הכשרת נהגים חדשים ויצירת תמריצים.

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים