קליקAדיל  התחבורה הציבורית האירופאית בסימן יורו- 6 קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

 
תערוכת האוטובוסים הגדולה בעולם שנערכה לאחרונה בקורטרייק שבבלגיה עמדה בסימן כניסת האוטובוסים לתקינת יורו- 6. מדובר בתקנות מחמירות במיוחד שעתידות לייקר את מחירם של האוטובוסים המונעים במנוע הדיזל הקונבנציונלי בעוד רבבות שקלים. כניסתן של התקנות הללו לתוקף בתחילת 2014 מסיימת תקופת פיתוח קדחתנית, פעילות שגרמה ליצרני המנועים לרתום את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר על מנת לעמוד ברף התקינה הנוקשה. רק שני עשורים חלפו מאז החלו תקנות היורו, ובפועל נרשמה ירידה דרסטית בזיהום האוויר שפולטים האוטובוסים והמיניבוסים שמשרתים את התחבורה הציבורית. גם המעבר מיורו 5 ליורו- 6 מסמן, בפני עצמו, הפחתה משמעותית בפליטת המזהמים , כשהוא מחייב שימוש בטכנולוגיות המתקדמות והיקרות ביותר. גם רמות הרעש שיוצרים הרכבים פחתו דרמטית במהלך השנים הללו, כאשר לאוטובוסים המשמשים בתחבורה הציבורית העירונית יש לכך חשיבות לא מבוטלת.
מבחינת הטיפול בזיהום האוויר, מנועי הדיזל מדור היורו-5 עברו מקצה שיפורים נוסף, בעיקר בתא השריפה. המטרה היתה למקסם את הבעירה על מנת להפיק את המירב מרסיסי הסולר. כאן גם נכנסת לתמונה שיפור מערכת הזרקת המסילה, עם לחצי הזרקה גבוהים יותר, המאפשרים ריסוק טוב יותר של הטיפות היקרות. בנקודה זו נכנסים לתמונה המזרקים מהדור החדש. הללו מסוגלים לבצע מספר הזרקות במהלך עבודה בודד, כאשר מזרק הפיאג'ו מאפשר בדרך זו למקסם את יעילות המופקת מהצתת הסולר. המזרקים הללו מסוגלים לעבוד בלחצים גבוהים מאוד, ברמת דיוק גבוהה במיוחד (זמן פתיחה, משך פתיחה, כמות מדוייקת מאוד וכמובן שגם ריסוס איכותי לצילינדר).   בנוסף למנוע, נעשה שימוש במערכת המתקדמת ביותר למיחזור גזי הפליטה, בממיר קטליטי (SCR) והתקנת לוכד חלקיקים שלוכד ושורף את חלקיקי הפיח המיקרוניים המסרטנים.
בכדי להבין עד כמה עמוק השינוי שחל בשני העשורים הללו, מובאת להלן טבלה תמציתית המבטאת את השינוי בשני מזהמי אוויר חשובים: פליטת התחמוצות החנקתיות (Nox) ופליטת חלקיקי הפיח הזעירים והמסרטנים (PM):


הפחתת פליטת התחמוצות החנקתיות (NOx ) והחלקיקים (PM) בתקנות היורו
NOx   PM
 Euro 1 1993  8.0 0.36
 Euro 2 1996  7.0  0.15
 Euro 3 2001  5.0 0.10
 Euro 4 2006  3.5  0.02
 Euro 5 2009  2.0 0.02
 Euro 6 2013 0.46 0.01


 

  
 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים