QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 בבוש רואים עתיד מזהיר למערכת ההנעה החשמלית

שרות רכב ותחבורה 

בחטיבת Electromobility Bosch עובדים בימים אלה על טכנולוגיית סוללה חדשה למערכת העברת הכוח ההיברידית והחשמלית כשהדגש הוא על
חיי סוללה ארוכים, איכות מעולה, וסוללות בדרגה הגבוהה ביותר של בטיחות. בבוש מצפים לכמות עצומה של ביקושים לסוללות מתח גבוה בכלי רכב.
זו הסיבה שהסוללות ליתיום-היון של היום, למשל, צריכה להיות מתוכננות לטווח של  לפחות 150,000 קילומטרים ויימשכו עד 15 שנים.
גם אז, אחרי שהסוללה שימשה כל כך הרבה זמן במכונית, הסוללה עדיין יכולה להחזיק 80 אחוזים מהקיבולת המקורית שלה אחסון וביצועים.
"פיתוח סוללה רכב שתפעל במתח גבוה שהיא יעילה, חזקה, ואמינה ובעלות כלכלית טובה באותו הזמן , - זה המדע החדשני בענף.
בתוך חמש השנים הבאות, Bosch מתכוונת להציע סוללות הפועלות במתח גבוה, כי הן חזקות  פי שניים . במקביל, החברה בוחנת טכנולוגיות סוללה חדשות.

פיתוח: הנתיב לדור הבא של סוללות ליתיום-יון
טכנולוגיה ליתיום-יון: בשנים הבאות, טכנולוגיה ליתיום-יון עדיין יש המון פוטנציאל להציע. הסוללות של היום צפיפות אנרגיה של  115 קילו-וואט / שעה, אבל יש לו את הפוטנציאל ללכת לערכים של  280 קילו-וואט שעה.
כדי לחקור את הדור הבא של סוללות ליתיום-יון, Bosch מאחדת כוחות עם חברת GS Yuasa ותאגיד מיצובישי במיזם משותף בשם ליתיום אנרגיה וכוח.
"המטרה של מיזם משותף זה היא להפוך את הסוללות ליתיום-יון עד שתי פעמים חזקות יותר". במרדף אחר מטרה זו, השותפים ונקוו נקודות החוזק שלהם.
 GS Yuasa יכולה ליישם את הניסיון שלה בתא אופטימיזציה ליצירת סוללה עם צפיפות אנרגיה גבוהה יותר וטווח מוגדל.  Bosch , במקביל, תורמת את מומחיותה באינטגרציה מורכבת לניהול סוללה ומערכות.
סוללות Post-ליתיום-יון: מחלקת המחקר של בוש עובדת על סוללות פוסט-ליתיום-יון, כמו אלה שנעשו תוך שימוש בטכנולוגיה ליתיום-גופרית, אשר מבטיחה צפיפות אנרגיה גבוהה יותר ויכולת.
בבוש מעריכים כי לכל המוקדם סוללת ליתיום-הגופרית תהיה מוכנה לייצור סדרה הוא באמצע העשור הבא.

כימיה ניידת: ישנן מספר דרכים כדי לשפר את ביצועי סוללה. לדוגמא, החומר המשמש לאנודה והקתודה בסוללה משחק תפקיד מרכזי בכימיה התא.
רוב הקתודות של היום מורכב ממנגן ניקל וקובלט (מלח"י) וניקל, ואילו אנודות עשויות גרפיט, פחמן רך או קשה, או פחמן סיליקון.
מתח תא: אלקטרוליטים במתח גבוהים עוד יותר יכולים לשפר את ביצועי סוללה, העלאת המתח בתוך התא 4.5-5 וולט. האתגר הטכני טמון בהבטחת בטיחות ואריכות ימים, תוך שיפור ביצועים.
ניהול סוללה: במונחים של סוללות עם ביצועים גבוהים, בבוש מתמקדים בניטור וניהול של התאים השונים, כמו גם של המערכת הכוללת.
האתגר הוא ניהול סוללה מתח גבוה באופן מהימן, ולכך נדרשים עד עשרה מיקרו-בקרים לווסת את זרימת אנרגיה בתאים באמצעות מערכת CANBUS.
ניהול סוללה מתוחכם יכול להגביר עוד יותר את הטווח של מכונית על ידי עד 10 אחוזים - מבלי לשנות את הכימיה של התאים.

כלי רכב הנטענים עם תשתיות
פיזור של נקודות טעינה בתשתית הכבישים תתמרץ את השימוש ברכב החשמלי: אם יש הרבה מקומות שבהם ניתן לטעון רכב החשמלי במהירות, אז תהיה השפעה גדולה על טכנולוגיית סוללה.
הסוללה של הרכב חשמלי יכול להיטען מהר יותר , ומגבלת טווח הנסיעה שלה הולכת ופוחתת.

נהיגה אוטומטית: כלי רכב אוטומטיים לחלוטין להפוך טעינה הרבה יותר פשוט, שכן הם יכולים לחפש את נקודות טעינה ללא כל סיוע מהנהג. איך זה עובד מודגם על ידי V-Charge, פרויקט חוד החנית של Bosch, פולקסווגן, ומספר האוניברסיטאות באירופה. הרעיון הוא שבתוך חניון, למשל, הנהג יוכל להשתמש ביישום טלפון חכם לכוון הרכב החשמלי שלהם לנקודת תשלום. כשהנהג חוזר, המכונית חוזרת לנקודת האיסוף בכוחות עצמו. וריאציות אחרות על נושא זה גם אפשריות; לדוגמא, נהג יכול לבקש רכב מצי שיתוף-רכב בטלפון סלולארי ויש לו לבוא מייד למקום מיועד. ציים הם למעשה עוד תחום שבי דרישות על הסוללה - כגון אלה המתייחסים לחיי השירות שלה - משתנות, מאז ציי רכב הוא לעתים קרובות בשירות פחות מ 15 השנים מוערכות לסוללות רכב.

שלוש תקופות חיים: לסוללה במתח גבוה, המכונית היא רק הצעד הראשון
שלבים שונים בחייו של סוללה: רכב צי, אשר מניעה קילומטרים רבים בזמן קצר, דורש סוללה חדשה עם ביצועים וקיבולת מלאים.
בניגוד לכך, סוללה מעט בשימוש יכולה לעבוד באותה מידה במכוניות שמונעות רק מעת לעת למסלולים קצרים.
זה יפחית את העלות הכוללת של מכונית חשמלית. גם אחרי עשר שנים - את חיי השירות הממוצע של מכונית - הסוללה עדיין שומרת על 80 אחוזים מהביצועים המקוריים שלה וכן תשמר את היכולת.
משמעות הדבר היא שמרכיביה עדיין יכולים להיות שימושיים, למשל כיחידת אחסון כוח.

"Second Life" פרויקט עם BMW וVattenfall: בהמבורג, סוללות משומשות מכלי רכב חשמליים שמתבצע חברו יחד כדי ליצור מערכת אחסון כוח גדולה. זה יכול לספק אנרגיה בתוך שניות ועוזר לייצב את הרשת. בפרויקט זה, Bosch, קבוצת BMW, ו- Vattenfall פועלים יחד כדי לנהוג אחסון של אנרגיה בנהיגה ופתרונות אחסון של אנרגיה.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים