קליקAדיל מהפכת המצברים בפתח
 
קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

 פסי ייצור יסגרו, מתקיני מצברים "פיראטיים" ייעלמו, כניסת מערכת
ה-Start&Stop ל- 85% מהרכבים תוך שנתיים, תשנה את פני השוק
ותחייב להסיר את חסמי יבוא המצברים.

דוד לוי*
חברת לדיקו, יבואנית בוש

אפס צריכת דלק בזמן עצירה"מהפך בשוק המצברים", כך מצהירים יצרני המצברים הגדולים בעולם. "שוק המצברים עומד להשתנות מקצה לקצה תוך שלוש שנים". כיום כל אחד יכול להחליף מצברים מבלי להשקיע בארגז כלים. החלפת מצבר ברכב מצריכה שימוש במפתח 13 מ"מ ובמקרים מסוימים נדרש רצ'ט עם מאריך המחובר לבוקסה 13 מ"מ. היקף שוק המצברים בארץ עולה על רבע מיליארד שקל בשנה, וכל אחד יכול לעסוק בו -  אין צורך לעבור הכשרה ואין סף כניסה. היצרניים המקומיים זוכים לנתח שוק גבוה (מעל ל-70%) ושיווק המצברים לצרכן מתבצע בעיקר דרך מוסכים, חנויות אבזרים, חנויות חלפים, רשתות שיווק וניידות תיקון בדרכים. בקרוב, על מנת להחליף מצבר, לא יספיק שימוש במפתח 13 מ"מ וגם רצ'ט עם מאריך המחובר לבוקסה 13 מ"מ לא יעזור. כניסת מערכת ה- Start&Stop (עצירה-התנעה) תוך שנתיים לכ-85% מהרכבים החדשים המיובאים לארץ, תאלץ חלק ממשווקי המצברים להיפרד מהתחום ולחפש אחר מוצרים אחרים, מוצרים אשר הטכנולוגיה עדיין לא השיגה אותם. באשר למפעלי היצור, לחלקם -  אלה שלא נערכו מבעוד מועד - לא תהיה הצדקה כלכלית, והם יאלצו לסגור את שעריהם.

למצבר תפקיד מיוחד במערכת ה- Start&Stop הפועלת עם ריבוי התנעות ויוצרת זרמי טעינה גבוהים בזמנים קצרים. על המצבר להיות בעל זרם התנעה גבוה המתאים למשימה זו. יצרני הרכב בוחרים להצטייד במערכת Start&Stop המפחיתה משמעותית את רמת פליטת הפחמן הדו חמצני (CO2) בהשקעה נמוכה. עד שנת 2015, 85% מהרכבים המיוצרים עבור השוק האירופאי ובכללם ישראל יהיו מצוידים במערכות Start&Stop. פעולת המנוע בסיבובי סרק אינה חסכונית; כלי רכב הנמצאים בפקקי תנועה  צורכים עד 3 ליטרים לשעה בסיבובי הסרק, וזאת בנוסף לפליטת גזים הגורמים להתחממות כדור הארץ והרעלות מקומיות. עפ"י התקן האירופי (יורו 6 מ-2014) רכב הפולט מעל ל-130 גרם פחמן דו חמצני משלם מס על כל גרם פחמן דו חמצני נוסף שהוא פולט. ברכבים הפולטים מעל 340 גרם פחמן דו חמצני לקילומטר, תוספת המס מגיעה ל-22,000 אירו, דבר שמגדיל מאוד את הביקוש למערכת. מערכת Start&Stop פועלת כאשר המנוע חם וההתנעה מהירה. המערכת מופעלת כאשר במהלך הנסיעה עוצרים ברמזור אדום  או בפקק: המנוע כבה באופן אוטומטי, ולחיצה על דוושת ההאצה לשם חידוש הנסיעה לאחר מכן מפעילה את המתנע באופן מיידי ואוטומטי, וכך הופכת את הנסיעה ברכב למהנה, חסכונית וידידותית לסביבה. כך, במקום לאפשר למנוע להמשיך ולפעול באופן בזבזני, המערכת מדוממת את המנוע בכל עצירה של הרכב. משמעות הדבר היא  אפס צריכת דלק ואפס רעש בזמני העצירה במהלך הנסיעה. במחזור הנסיעה העירוני מערכת Start&Stop חוסכת בצריכת הדלק ומפחיתה את פליטת הפחמן הדו-חמצני ב-8 אחוז. בדיקה זו נעשתה בנסיעה עירונית רגילה למרחק של 7 קילומטרים שכללה 12 עצירות בנות 5 שניות כל אחת. במקרים רבים נסיעה עירונית כוללת מספר עצירות רב יותר, לפרקי זמן ממושכים יותר – דבר אשר מגדיל את הפוטנציאל החיסכון והפחתת זיהום האוויר של המערכת. מערכת Start&Stop מהירה במיוחד והיא מגיבה לא רק באמצעות המתנע אלא גם באמצעות מערכת בקרה אלקטרונית המבקרת את המתנע ואת מערכת הזרקת הדלק. מהירות התגובה של המערכת כה גבוהה, עד כי היא מופעלת גם כאשר הרכב עוצר למשך פחות משניה.
 
המצבר משנה תפקיד

בשל הגידול בכמות ההתנעות ותדירותן, על המצבר להיות בעל יכולת זרם התנעה גבוה יותר. המצבר משנה תפקיד ממחסן חשמל לספק חשמל, תדירות הטעינה והפריקה גדלות, משך זמן הטעינה גדל, ותערובת החומצה והמים אינה הומוגנית. משקלה הסגולי של החומצה במצבר עם מערכת רגילה (ללא Start&Stop) הוא 1,250 גרם לכל אורך הלוח. במערכת Start&Stop המשקל הסגולי של החומצה גדול יותר בחלק התחתון מזה שבחלק העליון שמעל הלוח, בשל תדירות הפריקה והטעינה, דבר שמפחית בחדות את קיבולת המצבר. בזמן פריקת המצבר החומצה עוברת ללוח. אך החומצה שמעל ללוח אין לה לוח לעבור אליו ולכן היא כבדה יותר והיא שוקעת לתחתית המצבר, וכך גורמת לאלקטרוליט שבתחתית המצבר להיות מרוכז יותר. כתוצאה מכך כל הפעילות מתרכזת בתחתית הלוחות, דבר שגורם להפסד בקיבולת המצבר.
המצברים הרגילים פשוט אינם מתאימים
האלטרנטור מייצר 15 וולט למצבר ו-14 וולט למערכות החשמל והאלקטרוניקה, באמצעות ממיר. במתח של 15 וולט המים במצבר רגיל מתאדים וריכוז החומצה גדל. טעינה מהירה גורמת לכך שהלוחות מתפוררים והחומצה מתרכזת כאמור בתחתית הלוחות, ולכן המצברים הרגילים אינם מתאימים לרכב עם מערכת Start&Stop. על מנת להאט את קצב פריקת המצבר ולמנוע טעינה מהירה, פותח מצבר בטכנולוגיית ה-EFB) Enahanced Flooded Battery) שבה לוחות המצבר מצופים בפוליאסטר ואין בה חומצה מעל גובה הלוחות. טכנולוגיה זו מאיטה את קצב פריקת המצבר ומגדילה את תדירות הפריקה והטעינה של המצבר ב-200% בהשוואה למצבר רגיל. טכנולוגיה חדשנית יותר ללא חומצה היא טכנולוגיית מצברי ה- AGM  -Absorbent Glass Mat Battery שבה לוחות המצבר מצופים בציפויי זכוכית המאט את קצב פריקת המצבר. טכנולוגיית ה-AGM מגדילה את תדירות הפריקה והטעינה ב-400%. חשוב לדעת שלמצברי ה-AGM יש שסתומי בטיחות שנועדו לשחרר לחצים. בטעינה לא מבוקרת השסתומים עשויים להישאר פתוחים וחמצן יחדור פנימה ויפגע באיזון שבין הגזים בתוך המצבר.
בניסויי שנערך למשך שבוע ברכב עם מערכת Start&Stop, ניסוי אשר כלל: נסיעה יומית של 20 ק"מ, שבמהלכה פעלה מערכת ה-Start&Stop  עשר פעמים, הושגו התוצאות הבאות:
א. מצבר רגיל - איבד 16% מהקיבולת (דרגה נמוכה ל-Start&Stop).
ב. מצבר EFB - איבד 6% מהקיבולת (דרגה בינונית ל-Start&Stop).
ג. מצבר AGM - לא איבד קיבולת (דרגה גבוהה ל-Start&Stop).
חשוב!
1. מצבר רגיל בתוך 5 שבועות מאבד את יכולת ההתנעה.
2. לא ניתן להרכיב מצבר בדרגה נמוכה מהגדרת יצרן הרכב, ניתן להרכיב מצבר באותה הדרגה או בדרגה גבוהה יותר.


לא עוד החלפות מצברים "פיראטיות"

החלפת המצבר מחייבת מקצועיות וציוד מתאים; לא עוד החלפות מצברים "פיראטיות". מחשב הרכב במערכות Start&Stop שולט על המצבר בכדי לבקר את פעולת דימום והתנעת המנוע, המערכת מותאמת למחשב ניהול המנוע ומשלבת שליטה על המתנע עם פעולת מזרקי הדלק. טעינת המצבר מבוקרת ע"י חיישן אשר מבטיח הספקת אנרגיה בכל פעם שהמערכת תידרש לכך. במערכות בנזין הזרקה ישירה בנוסף, בפעולת Start&Stop, המתנע דואג להביא מראש בוכנה של צילינדר אחד לנקודת ההצתה, כדי להקל על ההתנעה מחדש. ולכן החלפת מצבר ברוב כלי הרכב עם מערכות Start&Stop מלווה בכיול מחשב בקרת האנרגיה באמצעות סורק התקלות. במערכות Start&Stop רבות קיימת חשיבות בטיחותית לכיול: ברגע שעוזבים את דוושת הגז ולפני שמספקים ללחוץ על דוושת הבלם האלטרנטור מתחבר ומגביר את מתח הטעינה ל-15V וכך עוזר לבלימת הרכב.
מצברי הרכב עולים מדרגה; בדומה לחלפים ומכלולים אחרים ברכב, הקדמה הטכנולוגית השיגה גם אותם. על הרשויות להוריד את חסמי היבוא ולקבוע תנאי סף למתקינים בכדי למנוע מכלי רכב חדשים לעמוד בציידי הדרכים מבלי שאפשר יהיה להתניעם.  לא ניתן יהיה להחליף מצברים מבלי לעבור הכשרה מתאימה, וחלק מיצרני המצברים לא ישרדו את המעבר מכיוון שההשקעות הגבוהות הדרושות אינן כדאיות עבורם.

 

רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים