קליקAדיל  מותק, האוטו גדל קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  הברלינגו הוותיקה גדלה והשתדרגה. דגם המקסי מכיל מקומות ל-7+1,  או לחילופין, מקום הגון למטען. מדובר במסחרית שנותנת פיתרון טוב גם למשפחות גדולות. בין יתרונותיו הבולטים -   צריכת דלק פנטסטית. בוחן 'רכב ותחבורה' לקח את הרכב לנסיעת מבחן

דובי זכאי

וצרי הברלינגו, בתחילת שנת 1998 (יותר נכון הוגי הברלינגו), לא חלמו שהרכב שתוכנן כמסחרית קטנה, פתרון חכם לרכב הובלה ומשפחתי, יהפוך ללהיט היסטרי. עד כדי כך היסטרי, עד כדי כך שבתחילת תהליך הייצור, הלקוחות נאלצו להמתין בתור ארוך - משלושה חודשים עד חצי שנה - לרכב חדש.
אנשי סיטרואן הבינו שבידיהם להיט, ופנו לעזרת האחות הגדולה, פיז'ו, לתגבר את הייצור עם הדגם של פיז'ו, האח התאום הזהה, פרטנר. בינתיים, החלו יצרנים אחרים לזנב בהצלחה; הראשונים ששלפו את תוכניות המגירה - רנו - שהציגו את הקנגו המוצלחת. במרחק זמן גם פולקסוואגן, פורד ואחרות הצטרפו למרוץ. גם בסיטרואן/ פיז'ו לא קפאו על השמרים. הדגם הבסיסי קיבל חיזוקים בדמות רכב משפחתי מפואר, מנוע חזק יותר, עיצוב חדשני, הוכנסו מנועי בנזין ועוד. לאחרונה החל הברלינגו לרמוז לפלח שוק נוסף: שישה נוסעים  + נהג. ואז חשבו בחברה שאפשר לתכנן גם ברלינגו מקסי, שמיועד לשבעה נוסעים + נהג. המטרה: להוסיף עוד נוסע, ולהשתדל להוזיל את המוצר כמה שיותר.

דגם המקסי

הפעם ביקשנו לבחון את דגם המקסי (7+1).
המרכב הוארך ב-24 ס"מ, נוצרה כעין פשרה זולה יותר בין סיטרואן לדגם המפואר, ה'מולטיספייס', (זה הדגם שמיועד לשישה נוסעים + נהג ונחשב כיוקרתי ויקר יחסית). יש דגם נוסף שמתחרה על לבו של הלקוח -  וזהו סיטרואן ג'אמפי, רכב גדול יותר, מיועד לשמונה נוסעים + נהג.  רכב גדול יותר, ומחירו כמובן גבוה יותר. ה'ברלינגו מקסי' הוא הכלאה זולה שמאפשרת כמות על חשבון איכות. ליד הנהג נולדו שני מושבים, המושבים האמצעיים מותאמים לשלושה (יחסית מרווחים) ועוד שני מושבים מאחור (מושב מחובר). הרעיון באופן כללי טוב והמחיר המובטח כ-129 אלף שקל. בתמורה מקבלים רכב בסיסי, שמיועד להוביל נוסעים, משפחה גדולה, (אולי רמז למשפחות הגדולות בבני-ברק, במקום שבו שוכנים משרדי חברת לובינסקי יבואן סיטרואן ופיז'ו...) מנוע הדיזל ששודך לברלינגו הוא מנוע הדיזל הפשוט יותר, שמייצר 90 כ"ס. התקנת המרכב הפנימי נעשית בארץ - כך שנחסך מהנוסעים ה'שיק' האירופאי. אבל כבר ציינו: חיסכון כ-25,000 שקל ונוסע נוסף.

רכב עמוס

כדי לצאת למשימת המבחן נזקקנו לחברים שיוותרו על רכבם הפרטי ויהיו מוכנים לצאת למסע קצת צפוף, לפחות לחלק מהם לא מסע תענוגות. אבל פיתויים כמו מסלול טיול יפה וארוחה במסעדה ערבית באחד הכפרים, צירפו אותם למסע המבחן שלנו.
כבר ברגעים הראשונים ציינו את הכניסה המעט בעייתית לאחור, אחד מהם הסביר שמבוגרים קצת כבדים קשה להם אבל ילדים יכנסו בקלילות רבה. דלת הזזה אחת, רחבה, בצידו הימני של הרכב והכיסא האמצעי מתקפל ומאפשר כניסה. כאמור שניים ישבו מאחור, היתרון הישיבה מאחור שהמושב גבוה, מעל הנוסעים במושב האמצעי מה שנותן ליושבים מאחור להיות שותפים ברב שיח ברכב מנקודת גובה. כאמור, המושב האחורי מיועד לשני נוסעים בוגרים (למרות שיכולים לשבת שם שלושה) ויש סיבה למה רק שניים. אם ייכנסו שלושה למושב האחורי זה ישפיע על סידור המשקל הפנימי של הרכב. לא בכדי נוסף מושב קדמי בין הנהג לנוסע, כדי לאפשר חלוקת משקל נכונה. אנחנו היינו שישה נוסעים, שניים בכל מושב, וברגע שנכנסו הזוג מאחור ההתנהגות של הגה הרכב הייתה שונה, קלה יותר. יתכן שגם הרוח העזה שהייתה מולנו השפיעה. התחושה בהגה הייתה שונה מהמצב הקודם בו ישבו ברכב רק ארבעה. המבנה הזה של שישה מבוגרים שמאיישים את שלושת הספסלים מעט בעייתית, ולכן עדיף שנוסע אחד מאחור יעבור למושב האמצעי או לקדמי. אבל בנסיעה אחרת גייסתי ארבעה מבוגרים שישבו בשני הספלים הקדמיים ומאחור נכנסו שני ילדים (בגילאים 5 ו-8 ) ותצורה זו לא השפיעה על ההגה. 

שדרוג העיצוב

צורתו החיצונית של הברלינגו נשמרה; ומה בעיצוב החדש? פנסים גדולים בחזית וסמל סיטרואן משולב בפתחי איוורור למנוע, דלת צד אחת, מה שמקשה ומסרבל את הכניסה והיציאה (אבל תמיד, מול העיניים צריך לזכור את המחיר), בחזית החלון הגדול של הברלינגו שמאפשר ראייה כמעט ללא שטח מת בצדדים, בגלל קורות הצד שאינן עבות. מעל הגלגלים הקדמיים יש רמז לכעין כנף כמעט ולא מורגשת שמוסיפה צללית חביבה למראה הצד. החזית פגוש קדמי מעוצב כקו אחד עם הרכב, מצויד בשני פנסי ערפל, ופתחי אוויר למנוע. תוספת במרכב של ה-30 ס"מ מותירה מקום למטען, ובכל מקרה אם רוצים להשתמש בחלק האחורי להובלת מטען, המושבים האחוריים ניתנים לשליפה והאמצעיים מתקפלים. ציוד הטיול שלנו כלל צידניות, סלסילות ותיקים שנכנסו בסדר גמור ברווח שנולד.

נסיעה

הישיבה של הנהג נוחה, אפשר להעלות את המושב על ידי הזזה קדימה של המושב, ההגה מתכוונן קדימה ואחורה, למעלה ולמטה, צג עם מחשב זעיר, פשוט וגם לוח השעונים פשוט וקריא. ארבעה מנועים משודכים ל'ברלינגו', מנוע בנזין 1.6 ליטר שמספק 98 כ"ס ב-6000 סל"ד. המנוע החלש, דיזל, 75 כ"ס ב-4000 סל"ד. מנוע דיזל משופר שמספק 92 כ"ס ב- 4000 סל"ד. ומנוע הדיזל שמצויד הברלינגו מקסי, 90 כ"ס ב-4000 סל"ד. המנוע שקט יחסית, משודך לגיר של חמישה הילוכים. ההילוכים עוברים בקלות ומיקום ידית ההילוכים במיקום מאוד נוח, המצמד רך, ואינו מכביד על הרגל. החלפת ההילוכים זריזה. הקפדתי לכל אורך הדרך על נסיעה במהירות חוקית, ולעיתים הרכב גלש, ללא מאמץ מעבר ל-110 קמ"ש, צריכת הדלק פנטסטית, תואמת את הצהרת היצרן 18.9 ק"מ לליטר. (זוכרים, הרכב עמוס בשישה איש ואישה עם ציוד מאחור, רוב הנסיעה הייתה בדרך בין עירונית, ושוב אני מציין את החסכנות בצריכת דלק (סולר). מצוין.

עלות מול תועלת

מחיר ה'ברלינגו' היה יכול להיות נמוך יותר, אך חלק ממנועי הסולר נחשבים מזהמים לפי החישוב החדש של רמת הזיהום ולכן חל עליהם מס גבוה, או נכון יותר מנועים אלה לא נהנים מההטבה במס הרכישה שזוכים להם רכבים פחות מזהמים. הדור החדש של הברלינגו אפילו לא יזכיר לכם את הדגם הישן, צורתו התעגלה, הכול מסודר, מתוקתק, איכות חומרים טובה. סיטרואן ברלינגו מבוסס על הפלטפורמה של ה-C4, המשפחתית של סיטרואן. גם המנוע עבר שדרוג (לא בכל הדגמים) וכיום אפשר לקבל את הרכב עם 92 כ"ס בדגם היקר יותר, או 90 בדגם המקסי.

בשורה התחתונה

סיכום: רכב שנותן פתרון נוח למשפחה גדולה, רצוי שאת המושבים האחוריים יתפסו ילדים, חסכוני מאוד בדלק (סולר), אמין, החלפת הילוכים קלילה, מערכת מיזוג אוויר סבירה. פתרון זול יחסית.
 
------------   
תעודת זהות
נפח מנוע: דיזל, 1,560 סמ"ק.
מס' בוכנות:4 בוכנות הזרקת מסילה משותפת.
הספק מרבי: 92 כ"ס ב-4000 סל"ד. 
תיבת הילוכים: ידנית 5 הילוכים.
היגוי: הגה כוח משתנה לפי הסל"ד על ההגה.
קוטר סיבוב בין מדרכות: 11 מ'
מערכת יציבות אלקטרונית: ESP 
משקל עצמי: 1,407 ק"ג.
כושר העמסה: 633 ק"ג.
מהירות מרבית (יצרן): 160 קמ"ש
תצרוכת דלק ל-100 ק"מ: עירוני, 7.0 ליטר. בין עירוני, 5.0 ליטר.
אורך, רוחב, גובה: 4,628 מ', 1,810מ', 1,801 מ'
מיכל דלק: 60 ליטר.
פליטות גזים: דרגה 15, מרבי.    

 


 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים