QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
מאריכים את כביש בגין דרומה
חוצים את ירושלים מצפון לדרום ללא רמזורים ב-12 דקות בלבד

12/5/2016
שרות רכב ותחבורה 

בשורה טובה לתושבי ירושלים-רבתי. לאחר שלוש שנים של עבודות נרחבות' בימים אלה נפתח לתנועה קטע נוסף של כביש בגין דרום, שיאפשר לחצות את ירושלים מצפון העיר לדרומה, בשני הכיוונים, ללא כל רמזורים.
שר התחבורה, וראש עיריית ירושלים, חנכו לאחרונה קטע נוסף של כביש בגין דרום, ממחלף דב יוסף ועד מחלף רוזמרין בשכונת גילה שבירושלים. עם פתיחתו של קטע הכביש החדש תתאפשר תנועה רצופה ללא רמזורים, מכביש 443 בצפון ועד לשכונת גילה בדרום.
קטע הכביש החדש כולל שישה נתיבים (שלושה נתיבים לכל כיוון) ומנהרה (מנהרת בית צפאפא) באורך של כ-180 מטרים. מעל המנהרה יוקם פארק רחב שישתרע על פני שטח של שישה דונמים עם אמפיתיאטרון גנים ומדשאות לרווחת התושבים. עלות ההשקעה בקטע החדש של כביש בגין דרום נאמדת ב-400 מיליון שקלים
בטקס חנוכת הכביש אמר כץ "אנו מקדמים פרוייקטים בכל הארץ אבל כשחונכים פרוייקט בירושלים ישנה הרגשה מיוחדת. זאת עיר המלווה אותנו בהיסטוריה היהודית יותר מ-3,000 שנים בירת העם היהודי. כביש בגין דרום הוא למעשה נתיבי האיילון של תל אביב".
הכביש יאפשר לראשונה לחצות את ירושלים מהקצה הדרומי שלה ועד לקצה הצפוני ביותר, ללא רמזורים. מדובר ב-16 קילומטרים של כביש, הכולל שלושה נתיבים לכל כיוון, ארבעה מחלפים, עשרה גשרים ושתי מנהרות. לדברי כץ, העבודות לחיבור כביש בגין דרום לכביש 60 נמצאות בעיצומן ויסתיימו בסוף שנת 2017.
פתיחת הציר החדש תקל באופן משמעותי על עומסי התנועה ותגדיל את הנגישות לשכונות הדרומיות של ירושלים, לקרית הספורט הבינלאומית של ירושלים הכוללת את היכל ארנה, אצטדיון טדי, מרכז הטניס וקניון ירושלים, וכן לבאים מכביש 60 ובחזרה.
"מדובר במגה פרויקט המחזק את ירושלים וירושלים רבתי, שמומן ברובו הגדול על ידי משרד התחבורה ובסיומו ישנה את המציאות התחבורתית בירושלים ויקצר את זמן הנסיעה מבגין צפון ועד כביש המנהרות ל-12 דקות בלבד" אמר השר כץ.
הפרויקט מבוצע בשיתוף משרד התחבורה, עיריית ירושלים וחברת מוריה. לדברי מנכ"ל חברת מוריה דורון נויוירט מדובר בפרויקט התחבורתי הגדול ביותר שמבוצע כיום בירושלים על ידי החברה. העלות הכוללת של כביש בגין דרום נאמדת במיליארד ורבע שקלים.
עם פתיחת המקטע החדש, תתאפשר בשלב זה יציאה מכביש בגין דרום לרחוב הרוזמרין בשכונת גילה, לכיוון מערב בלבד. כמו כן ניתן יהיה לעלות על כביש בגין לכיוון צפון מכיוון מזרח בלבד. תושבי שכונות ארנונה, הר חומה, ארמון הנציב, ג'אבל מוכאבר, תלפיות ובקעה יוכלו להיכנס לכביש בגין כבר מרחוב הרוזמרין, דבר שיקל משמעותית על התנועה באזור ויביא לחיסכון של 15 דקות בשעות הבוקר.
המקטע הראשון של כביש בגין דרום החדש המחבר בין צומת גולומב לתחנת הרכבת במלחה נחנך בחודש בדצמבר 2014, והינו באורך 1.4 קילומטר הכולל כביש בעל 6 נתיבים, 4 גשרים, מחלף חדש (מחלף גולומב), ומנהרה באורך של 130 מטרים.
כחלק מעבודות הכביש בוצע במפלס הקרקע (מתחת לגשר נחל רפאים), חיבור בין שני מקטעים של שביל האופנים בין עין יעל להיכל הפיס ארנה,  כחלק מפארק המסילה העובר מתחת לגשרים של כביש בגין. החיבור בין שני הקטעים יוצר רצף מעין יעל ועד למתחם הרכבת החדש בסמוך לגן הפעמון.
המקטע השני של כביש בגין דרום שנפתח לתנועה בחודש מרץ 2015, מחבר בין צומת בנבנישתי-מודעי ועד לרחוב דב יוסף, באורך כ-2.3 ק"מ והוא כולל כביש בעל שישה נתיבים, שני מחלפים (מחלף בנבנישתי ומחלף דב יוסף), ושלושה גשרים.
כביש בגין מהווה נדבך נוסף במהפכה התחבורתית שמקדם משרדו בכל רחבי הארץ ובכללם גם במטרופולינים הגדולים. לדברי שר התחבורה: "אנו משקיעים רבות בירושלים; רכבת מהירה בירושלים, שדרוג כביש 1 וכניסה נוספת לירושלים (כביש 16) מאזור מוצא שיחד יהוו את הכניסה החדשה לעיר" אמר כץ.


 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים