קליקAדיל לכוון כהלכה את הסרן הקדמי המהוגה של הגרור המלא
סטיה בסרן המהוגה -
Dolly with out of square axle
קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

לסרן המהוגה בגרור המלא (דולי) יש חשיבות רבה בשמירה על כיוון הנסיעה התקין של הגרור, ובו בזמן להבטיח תנועה תקינה של המשאית במסלול הנסיעה.
בפועל, עקב פגיעה בסרן, עלול להתרחש מצב שבו אין התאמה בין קו המשיכה של יצול הגרור לבין מסלול הנסיעה בפועל של הסרן המהוגה. חוסר ההתאמה הזה בין היצול לסרן שבעקבותיו עלול להיות מסוכן.
הגרור נוסע ישר קדימה כשהוא נגרר בעקבות המשאית, ואילו הסרן הקדמי של הגרור מוסט ימינה. מצב זה המכונה בשפת אנשי המקצוע ' Dolly with out of square axle' גורם להפעלת כוחות צידיים על התקן הגרירה של המשאית, ונהג המשאית נדרש לבצע תיקונים ההכרחיים בכדי לשמור את המשאית במסלול נסיעתה.
מיקום הגרור על הכביש
 
מבחינת הגרור, הנסיעה המאולצת בקו ישר אחרי המשאית גורמת לכך שהסרן המהוגה הקדמי 'מתיישר' אחרי המשאית, בדומה לסרן האחורי בגרור, ואז הגרור נע במקביל למשאית. הבעיה העיקרית היא שהנסיעה אינה בדיוק באותו מיקום. נזכיר כי ע"פ תקנה 313 לתקנות התעבורה, הרוחב של המשאית והגרור מוגבל ע"פ תקנות התעבורה ל- 2.55 מטר. כפי שניתן לראות באיור, עקב מיקומם השונה של המשאית והגרור על ציר הנסיעה , הרי שבפועל נוצר מצב שבו לשניהם יחד יש רוחב נסיעה אפקטיבי העולה משמעותית על 2.55 מטר. הרוחב הזה גדל ככל שקיימת סטיה בין יצול הגרור לבין הסרן הקדמי המהוגה.
הכוחות צידיים המופעלים על סרני הגרור כשהסרן המהוגה אינו מכוון
 


המיקום השונה של המשאית והגרור בציר הנסיעה האורכי גורם ליצירת שני כוחות צידיים גדולים והרסניים. הכוחות הללו, המתוארים באיור מס' 13, גורמים לכוח צידי קבוע על התקן הגרירה של המשאית, וכתוצאה מכך לבלאי מואץ של הפין ושל תושבת הגומי המרככת את עוצמת הפגיעות של עין יצור הגרירה בפין הגרירה. כוח בעיתי נוסף, כמתואר בתרשים הבא, הוא הכוח הצידי המופעל על הסרן המהוגה הקדמי של הגרור. כוח זה גורם לשחיקה מהירה מאוד של מיסבי הגלגל (שאינם מתוכננים במקור לעומס צידי גדול וממושך) וכן לבלאי מהיר של הצמיגים. התוצאה בפועל היא שחברת התובלה תידרש להוצאות אחזקה שוטפת גבוהות מאוד במידה והבעיה לא תאותר מוקדם ככל האפשר.  במצב זה היצול שוב מנסה 'להתיישר' אחרי המשאית, כשהסרן המהוגה שוב דוחף מנסה להסיט את הגרור ימינה כמתואר בתרשים.
'היצול מתיישר' וההיגוי פועל שוב להסטת הגרור
 
התוצאה, בשורה התחתונה, היא שקיימת כל הזמן 'הסטה עצמית' של הגרור בניסיונו לעקוב אחר תנועת המשאית, לסירוגין. פעולה זו שמתרחשת כל הזמן גורמת, פרט לבלאי, לנסיעה לא נוחה שמקורה במשיכה משתנה של יצול הגרור, המלווה בכוחות צידיים משתנים.

 

 

 

 
 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים