QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
איגוד השמאים קיים השתלמות אוטובוסים לשמאי הרכב
בשיתוף חברת מרכבים ואגד הסעים

2/3/2016
שרות רכב ותחבורה 

איגוד השמאים קיים לאחרונה השתלמות מיוחדת לשמאי רכב אוטובוסים בשיתוף חברת מרכבים ואגד הסיעים.
ההשתלמות התקיימה במפעל של חברת מרכבים בפארק התעשייה בקיסריה ובין משתתפיה ניתן למנות את: יהודה יגן, יו"ר ענף רכב באיגוד השמאים, עו"ד אורי גורביץ, יו"ר הוועדה המקצועית הארצית באיגוד השמאים, אביב בן - אברהם, מזכיר ענף הרכב באיגוד, שאול עטייה, גזבר האיגוד, טוביה כהן, השמאי הראשי של הכשרה חברה לביטוח, נעם ששר, מנהל משאבי אנוש במרכבים, רמי טסלר, סמנכ"ל שיווק של מרכבים,  איתן מרקובצקי, מהנדס מפעל מרכבים, יוסי כהן, מנהל החטיבה להנדסת רכב באגד הסיעים ועוד.
ההשתלמות כללה סיור מרתק של כשעה בתחומי המפעל, במהלכו היה ניתן לראות את כל שלבי בניית האוטובוס המתקיימת בטכנולוגיות החדישות ביותר בענף, מרגע הגעת השילדה למפעל מהיצרנים השונים ועד להרכבת האוטובוס, צביעתו והגימור הסופי שלו.
יהודה יגן, יו"ר ענף רכב באיגוד השמאים אמר כי: "איגוד השמאים רואה חשיבות רבה בקיום השתלמויות מסוג זה, בכל ענפי הרכב למיניהם. אחת מהמטרות המרכזיות של האיגוד היא לפעול למען העשרת הידע של החברים והקניית ידע מקצועי הדרוש לעיסוק במקצוע השמאות לענפיו. בעת תאונה חס וחלילה, בין ברכב פרטי ובין ברכב כבד, אנחנו לא רוצים רק לשמש כחותמת גומי, חשוב ששמאי יבין מה הוא עושה, בעיקר מפני שהשמאים אחראים במידה רבה לתקינות הרכב ולבטיחותו ולהשפעה של כך על משתמשי הרכב וסביבתו."
לדברי יוסי כהן, מנהל החטיבה להנדסת רכב, אגד הסיעים: "אתם כשמאי רכב צריכים להיות מומחים, מי שבא לבדוק תאונה צריך להכיר את מערכות הרכב. עד שנות ה -80, מי שידע רכב אחד ידע הכל, בשנות ה - 80  הגיעה הפריצה הטכנולוגית, נכנס המחשב והכל השתנה מאז, אין יום שאין חידושים ולכן צריך להתעדכן כל הזמן. בתחום האוטובוסים למשל, יש אוטובוסים מנירוסטה, מפלדה, מאלומיניום, לכל אחד מהם יש יתרון וחיסרון ואתם חייבים לדעת זאת. היום ניתן לכם נגיעה על מבנה האוטובוס, תחזוקתו, השילדה ומרכיביה וטכנולוגיה חדישה."
לדברי רמי טסלר, סמנכ"ל שיווק, מרכבים: "חברת מרכבים עברה מהפך דרמטי בשנים האחרונות, עברנו למתחם הזה שמשתרע על 100 דונם בסוף שנות ה - 90, יש לנו ארבעה קווי ייצור, התחלנו עם 250 - 300 אוטובוסים בשנה ועלינו ל -  700 אוטובוסים. כשוולוו נכנסה לחברה, החל תהליך מעניין של טכנולוגיות חדשות, הפלדה הרגילה הפחמנית הפכה לפלדת אלחלד וזה הקנה כמה יתרונות משמעותיים לאוטובוס כמו: חוזק, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, עלויות תחזוקה נמוכות, תוחלת חיים ארוכה יותר לאוטובוס ומשקל נמוך יותר, ולזה יש גם השלכות על הצמיגים והבלמים."
איתן מרקובצקי, מהנדס מפעל מרכבים: "בניית אוטובוס היא תהליך מאוד מורכב, ראשית כל האוטובוס נבנה בטכנולוגיה של תלת ממד ומתוך זה מייצרים את השרטוטים ומבצעים את הבדיקות. ייצור האוטובוס הוא תהליך שלם, הלקוח מאפיין את השילדה בשיתוף אתנו, לשילדה יש 1,000 פרמטרים שונים שאפשר לקבוע, ואנו בוחנים מה מתאים לנו כיצרן לבנות עבור הלקוח. במעבר ליורו 6, שיננו את כל המוצרים, עברנו שינוי מסיבי במנועים ובשילדות. הנושא הבטיחותי חשוב לאין ערוך וכל אוטובוס עובר עשרות בדיקות מחמירות ביותר בטרם הוא עולה על הכביש, בנושא זה אנו כפופים לתקינה האירופאית." 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים