QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
כץ: מתכוונים להמשיך בקידום סדר העדיפות
לתחבורה הציבורית

4/2/2016
שרות רכב ותחבורה 


שר התחבורה, ישראל כץ, מסר לאחרונה לועדת הכלכלה של הכנסת דוח קצר על פעולות משרד התחבורה, תוכנית העבודה של המשרד ואופן ביצוע התקציב.
יו"ר כבל התייחס לשורה של נושאים וביקש דיווח של השר בעניינם, והדגיש כי באשר לנעשה בכבישים הוועדה לא תוכל לעבור על העלייה במספר ההרוגים השנה לסדר היום ותקיים דיונים מעמיקים בכך. עוד הזכיר היו"ר כבל את הסיור שקיימה הוועדה בקו הרכבת המהיר לתל אביב, ואמר כי תבע בדיקה בלתי תלויה של כל המנהרות המקשרות בקו, כמו כן ביקש היו"ר את התייחסות השר לנושאי, התחבורה הציבורית, התעופה הפנים ארצית ואף דרש תשובות ברורות בנושא קיצור זמני ההמתנה למבחני הנהיגה המעשיים (טסטים).
השר כץ ציין כי משרדו עוסק במגוון של תחומים שהשינוי בהם ניכר ונראה לעין, מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. הוא הוסיף כי הפרויקטים השונים, בהם גם ההשקעה ברכבות, הם אחד הכלים המשמעותיים להוריד את מספר ההרוגים בכבישים ולבטל את הכבישים האדומים, לא במילים אלא בתקציבים. "שתי המטרות שסימנתי בקדנציה השלישית שלי במשרד זה תנופה לכל נושא הבטיחות וטיפול ברכב האוטונומי (מכונית ללא נהג). בעוד פחות מעשור ינועו בכבישים רכבים ללא נהג וצריך להיערך לכך מההיבט של המיסוי ועד לתשתיות ובטיחות", אמר. הוא התייחס לנושא הבטיחות בכבישים ובישר על כך שגיורא רום, לשעבר מנהל רשות התעופה האזרחית, הסכים לקחת על עצמו, בהתנדבות, את תפקיד יו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.
עוד ציין השר כי הוא מקווה שבקרוב יגיעו לאישור הוועדה התקנות שיאפשרו את האכיפה המצולמת בנתיבי התחבורה הציבורית בערים. "אפשר לשדרג אוטובוסים, להפוך את הרכש לתחרותי ולטפל בתקנים ובטיחות, אבל בלי נתיב תחבורה ציבורית עם אכיפה גם האוטובוס הכי משוכלל לא יגיע בזמן", אמר. הוא אף הזכיר את הרפורמות בנמלים ובשמים הפתוחים ואמר כי הכנסת חברות תשתית מכל העולם מאפשרת להגדיל את השוק ומסייעת גם לחברות הישראליות. "בשוק הדיור אין חברות זרות ולכן אפשר לבנות רק 40 אלף דירות בשנה, אם השוק ייפתח לתחרות בינלאומית יבנו 150 אלף דירות בשנה וההיצע יוביל לירידת מחירים", אמר.
באשר לטסטים אמר השר כי הפתרון הוא רק בהפרטה. "החתונה יצאה לדרך ואפשר לדבר רק על מה שיהיה כתוב בכתובה", אמר. היו"ר כבל התעקש ודרש משר התחבורה לטפל בעומס שנוצר עד שההפרטה תצא לפועל, והשר השיב כי הבשורה היחידה שיכולה להיות היא המכרז. בשלב זה התפתח עימות בין ח"כ חמד עמאר לשר כץ, ח"כ עמאר אמר כי "השר מודה שהוא נכשל בניהול הטסטים". השר כץ הגיב ואמר כי הוא מברך את ח"כ עמאר שהוא ממלא את תפקידו האופוזיציוני ומאחל לו עוד הרבה שנים בכך. השר כץ הוסיף כי ח"כ עמאר השמיץ פקידים ועובדי מדינה ואמר כי זו "שערורייה, אם יש לך מידע לך למשטרה", והיו"ר כבל ביקש להרגיע את הרוחות.
ח"כ איתן ברושי אמר כי הרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית פגעה בפריפריה, בעיקר בקרית שמונה ובגליל המזרחי שלא הוגדר כמטרופולין וביקש מהשר להתייחס לנושא סגירת שדה דב. "השאלה היא אם המדינה מעדיפה את הקשר לאילת ולגולן או עוד כמה מגדלים בתל אביב", אמר ח"כ ברושי וקרא לשר להשאיר מסלול נחיתה אחד בתל אביב. ח"כ דב חנין אמר כי "חלק מהמשתתפים הגיעו לדיון באיחור, כי הם נתקעו בפקקים וככה זה נראה בחברה שנשענת על הרכב הפרטי, כאשר שיעור המשתמשים בתחבורה הציבורית עלה השנה ב-1% בלבד". ח"כ יעל כהן פארן התייחסה לנושא הנסיעות השיתופיות וקראה לשר להפוך את זה לחוקי ומוסדר. היא הדגישה כי לא מדובר דווקא על אובר, אלא על אנשים שמבקשים לחלוק בנסיעות ובדלק. ח"כ אורי מקלב אמר כי הציבור רחוק מלהיות שבע רצון מהתחבורה הציבורית וקרא למשרד לבצע סקרים אמתיים ורציניים ולשפר את רמת השירות התחבורה הציבורית בהתאם.
סגנית ראש עיריית תל אביב, מיטל להבי, אמרה כי מה שחסר לה הוא שיתוף הציבור, והדבר עלה במיוחד ברפורמה במוניות השירות. מנכ"ל ארגון 15 דקות, גיל יעקב, אמר כי בתחום התחבורה הציבורית הדברים עדיין זזים לאט מדי. הוא הוסיף כי ב-2013 הוחלט על הקמת רשות ארצית לתח"צ ועד היום תקניה לא אוישו. מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, התרעם ואמר כי "זה לא נכון, אתם מוציאים דברים כאלה קודם לעיתונות ואחר כך מתפלאים למה לא נפגשים אתכם".
נציגת מועצת התלמידים הארצית, תהל שטאובר, התייחסה גם היא לזמני ההמתנה לטסטים ואמרה כי כבר שש שנים נציגי המועצה מבקשים פגישה עם השר כץ ולא מקבלים. "פנינו במכתבים, בטלפונים, אפילו חסמת אותנו מהפייסבוק שלך. אנחנו לא מבינים בהפרטה אבל בינתיים אנחנו רוצים להיבחן, אני למשל מחכה כבר 4 חודשים וחצי לטסט למרות שפנינו לאוצר ויש כסף לתקנים", אמרה שטאובר לשר. השר כץ תהה איזה כסף יש וממתי האוצר נותן אישור לתקנים. עם זאת הוא ציין כי יזמן את נציגי מועצת התלמידים לפגישה. היו"ר כבל שב והתייחס גם הוא לנושא הטסטים ואמר כי הוא נחוש למצוא לכך פתרון בתקופת הביניים.


 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים