QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 
  "השימוש בתח"צ הוא לעיתים סבל צרוף"
 

ועדת הכלכלה דנה בנגישות תח"צ לבעלי מוגבלויות ושמעה סיפורים קשים; היו"ר כבל: חייבים להתחיל כבר היום בהנגשה. היו"ר כבל אף הודיע כי הוועדה תייחד לכך פרק שלם בשימוע הציבורי בעניין התח"צ שיחל בחודש הבא
 
 
ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, דנה בנגישות התחבורה הציבורית לאנשים עם מוגבלות, במסגרת ציון היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. היו"ר כבל פתח את הישיבה בהקראת שיר, כמידי יום, אך היום בחר להקדיש אותו להוריה של היועצת הפרלמנטרית שלו, מאיה עזריה, ציפי קליינבוים וניסים עזריה. הוא סיפר בהתרגשות כי שניהם נדבקו במגפת הפוליו שהשתוללה בארץ בשנות ה-50, עת היו ילדים רכים, ואמר: "ההורים של מאיה נלחמו ועודם לוחמים, הקימו בית לתפארת, עבדו במשרות בכירות וגידלו ילדים מקסימים- אבל זאת לא צריכה להיות מלחמה. עלינו בתור חברה לעשות הכל כדי לקדם ולעזור לבעלי המוגבלות. בחרתי להקריא את השיר הצל שלי, שכתבה חברה של הוריה של מאיה, לילי איתן, גם היא נפגעת מחלת הפוליו".
 
ח"כ אילן גילאון אמר כי אדם מוגדל זה לא סטטוס נרכש וכולנו נשאי מוגבלות או מוגבלים לפרקים. לדבריו, תחבורה ציבורית לא נגישה זה כמו עורק סתום שלא מוביל דם אל הלב. הוא ציין כי ברכבת המצב סביר, למעט העובדה שאדם עם מוגבלות צריך להודיע מראש על הגעתו, והבעיה העיקרית היא בתחבורה הבינעירונית. ח"כ נורית קורן אמרה כי צריך יועץ נגישות גם למערכת התחבורה הציבורית, ומתחה ביקרות על כך שמשרד התחבורה חילק רק 1,000 רישיונות למוניות מונגשות ולא מבצע אכיפה נגד נהגים שלא עוצרים לנכים או לוקחים מהם מחיר כפול. ח"כ דב חנין אמר כי באמצעות קצת כסף אפשר לעשות שינוי גדול. ח"כ איילת נחמיאס ורבין סיפרה על נהג אוטובוס שהשפיל ילדה רק בגלל שלא היה לה שטר קטן מ-200 שקלים. 
 
נציגת עמותת נגישות ישראל, מיכל שיק הר טוב, אמרה כי רבים מפחדים להגיש תלונות על נהגים שלא עוצרים לבעלי מוגבלות, ויש בעיה בהדרכתם. נציג מטה מאבק הנכים, ניסים מורביה, סיפר על בעיות קשות בקרון הנכים ברכבת, שמלא בזוגות אופניים. השופטת בדימוס רבקה צוק סיפרה כי היא אם לילד המתמודד עם סכיזופרניה, אך מוגבלותו שקופה. לדבריה, מערכת התחבורה הציבורית כיום גורמת לו לפחד משתק בנסיעה ולכן היא נאלצת להסיע אותו ממקום למקום. נציגה נוספת סיפרה כי לעיתים השימוש בתחבורה הציבורית הוא סבל צרוף, בגלל שאינה מותאמת לאנשים עם מוגבלות בכלל ובמיוחד לכאלה עם מוגבלות שאינה נראית לעין. נציג עמותת תנו יד לחירש ונכים למען נכים, דן קדרון, אמר כי נכים לא יכולים לעלות על אוטובוס בקווים העירוניים, וסיפר כיצד שילם מכספו כדי להזמין להם מונית. יצחק נוימן, הסובל מאספרגר, סיפר כי הוא חווה חוסר סבלנות וזלזול מצד נהגי אוטובוסים במרכז הארץ.
 
בתמונה: ח"כ איתן כבל (מתוך אתר כנסת ישראל)
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים