QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
   
   מיני טרנד -
   מכוניות קטנות עושות צעדים גדולים בשוק הרכב הישראלי

ככל שזה נוגע לכלי תחבורה, כמו בתחומי צרכנות אחרים נוספים בשנים האחרונות, הצרכן הישראלי נעשה חכם ויעיל יותר. אם אנו מסתכלים על עולם הרכב, ניתן לראות בבירור שינוי מגמה ותפיסת נוכחות של קטגורית רכבי המיני, ההולכת וכובשת עוד ועוד קהלים ויעיל יותר

זאב נחמנזון
הצעת ערך גדולה למכונית קטנה
כמו בחלק ניכר של עסקאות רכישת רכב בארץ – לקוחות רבים מבצעים טרייד אין על רכבם המשפחתי, לוקחים במקומו רכב מיני ויוצאים בתחושה של שדרוג רציני ללא פשרה על איכות ואפילו לא על גודל. עוד לפני שיורדים לפרטיהם של דגמים ספציפיים חשוב לזכור כי כמעט כל רכבי המיני נהנים ממיסוי ירוק, המתגלגל על הלקוחות הסופיים ומאפשר עלות רכישה משתלמת מאד, במיוחד ביחס לרכבים משפחתיים. אל עלות הרכב מצטרף חסכון בדלק. רוב מכוניות המיני נהנות ממנוע של שלושה עד ארבעה צילינדרים ומנפח מנוע של עד 1,200 סמ"ק. די בכך כדי לייצר כ-100 כוח סוס, די והותר עבור מכוניות קטנות. הפועל היוצא הוא שרכבי המיני עדיין נהנים מביצועים נהדרים ומאידך מציגים חסכון משמעותי בדלק. החסכון הזה בא לידי ביטוי גם בעלויות ביטוח הרכב שמתייחסת לנפח המנוע כאל גורם מרכזי. בסופו של דבר – מכונית המיני נותנת "פייט" רציני למתחרותיה בקטגוריות המשפחתיות.

איכות, נוחות ובטיחות
בעבר הלא רחוק קטגוריית רכבי המיני הגיעה לרוב כפשרה וסבלה מהיעדר אבזור ואמצעי בטיחות. אך כיום היכולות הטכנולוגיות והירידה בעלויות הייצור שלהן מאפשרות ליצרני הרכב להציע דגמי מיני עשירות באבזור שימושי ומפנק, בצד מערכות בטיחות חיוניות ומשכנעות. עד לא מזמן הנוסעים ברכבי המיני ישבו על מושבים לא נוחים, פתחו את חלונות הרכב באופן ידני (לפעמים רק שני החלונות הקדמיים היו נפתחים), כריות אוויר הגנו רק על היושבים מלפנים והבלמים הבסיסיים בעיקר הקפיצו את מעיהם של הנוסעים. מערכות הבלימה של ימינו מתקדמות ותופסות הרבה פחות מקום על חשבון הנוסעים, כריות אוויר שומרות גם על יושבי הספסל האחורי, החלונות כמובן חשמליים, מערכת השמע המובנית איכותית מאד, ואפילו מערכת מולטימדיה היא תוסף קטן ומפנק שמוצע לא פעם כדי לפתות את הצרכנים. אם לא די בכך – התוספות המתקדמות ביותר בעולם הרכב כיום כדוגמת חיישני מרחק, מנגנון חניה אוטומטית ובקרת שיוט אדפטיבית משולבות במפרט הרכב ומחירן נבלע בתור  המחיר הכולל והאטרקטיבי של הרכב. היכולת לשלב פינוקים וטכנולוגיות מבלי להתפשר על איכות ובטיחות מחזקים את כוחה של קטגוריית רכבי המיני, ומעבירים הרגשה של התחדשות וחדשנות לרוכשים החדשים.

לא לכל אחד, אבל כן להרבה
מכוניות המיני סללו את דרכן אל ליבם וארנקם של קהלים מגוונים ובעלי מעמד סוציו אקונומי שונה. בראש ובראשונה חשוב לזכור שרכבי המיני הם קודם כל רכבים עירוניים. רוב האוכלוסיה בישראל גרה בערים ומתנייעת בעיקר בהן, כך שקהל המטרה הראשוני הוא מקיף. בפילוח לפי קבוצות גיל ניתן לזהות את הצעירים, שמחפשים רכב מפנק ועכשווי עם כמה שיותר פינוקים בכמה שפחות כסף, אליהם מצטרפים ה-Empty Nesters – קהל בוגר יותר של אנשים שילדיהם עזבו את הבית ואין להם צורך ברכבים גדולים וראוותניים. רוב מכוניות המיני מתוכננות ל-4 נוסעים, כך שמשפחה עם 3 ילדים ומעלה תמצא אותן פחות נוחות, אך מאידך המכוניות האלו מציעות פתרון כלכלי ומשתלם כרכב שני עבור משפחות אלו, כך שהרבה מאד משפחות הולכות על האפשרות הזו, ונהנים מכל היתרונות שפירטנו עד כה. מעבר ליתרונות האלו, תושבי הערים בעלי רכבי המיני מרוויחים יכולת תמרון טובה יותר בכבישים העירוניים העמוסים ויותר קל להם למצוא חניה, עניין לא מבוטל של חסכון בזמן יקר.

כאן כדי להישאר
בתחילת הכתבה ציינו כי קטגוריית רכבי המיני בישראלי היא טרנד. לטרנדים יש נטייה לחלוף ויכול להיות שגם זה יסתיים. על פניו, מסתמן כי מגמת המעבר לרכבי המיני רק תגדל ותתעצם בשני הקרובות. כמעט כל יצרן רכב מתהדר היום בדגם אחד או שניים מהקטגוריה הזו, בפיתוח ובאבזור הדגמים האלו מושקע הון רב וההצעות השיווקיות שלהם פוגשות את הצרכנים כמעט בכל מדיה אפשרי. נכון להיום, יש ביקוש מכובד מאד לרכבי מיני והוא רק גדל, כך שערך הרכב נשמר, והופך בעצם את הרכישה והבעלות על רכב מהקטגוריה הזו לכדאי ומשתלם עוד יותר. 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים