דיווח בלעדי ל'רכב ותחבורה':  תערוכת ז'נבה עם הפנים לחיסכון באנרגיה
תערוכת הרכב בז'נבה ננעלה החודש עם מסר ברור: עולם הרכב הפנים את משבר האנרגייה. הפנים נשואות באופן מיידי לחיסכון בדלק ומעבר לרכב היברדי, או חשמלי מלא. 
 

A-class Mercedes Benz

זאב דרור, שליח 'רכב ותחבורה'

גיפ ריינגר

פיאט L500 מיקרו וואן

מראה כללי

אינפיניטי

טויוטה FT-Bh

פיג'ו 208

פורשה בוקסטר
 
זאב דרור,
שליח 'רכב ותחבורה' לז'נבה

העיר המנומנת התעוררה בשבת לקהל מבקרים שפקד את הכרך המפונק.
כ-70,000 אלף איש פקדו את אזור נמל התעופה, שם מתקיימת מידיי שנה אחת התערוכות המענינות ומהסקרנות שכוללת תמיד חשיפה של דגמים חדשים. כותרת התערוכה הפעם הייתה חיסכון בדלק ומעבר לרכב היברדי, או חשמלי מלא. ואכן, השנה הורגש יותר מתמיד הוכחות של רכבים חשמליים 100 אחוז חשמלי. תערוכת ז'נבה נערכת מדי שנה בחודש מרץ מתחילה ב-3 ומסתיימת ב-18 לחודש. מיקומה: בעיר הציורית ז'נבה, צמוד למלון סטרליג רזידנ'ס כ-400 מטרים מיריד התערוכות פלאקספו Palexpo. זו התערוכה ה-82 במספר שמתקיימת מדי שנה.
במזג אוויר נפלא של 14 מעלות, כשבחוץ שמש נעימה, החניתי את הרכב צמוד מאד למלון סטארלניג המפורסם. התערוכה מייצרת עניין בינלאומי, הנגישות והקלות ומחיר הכרטיס העממי מבוגר 67 שקלים, ילד 32 שקל (אחרי השעה 16:00 חצי מחיר. התערוכה פתוחה באמצע השבוע החל מ-10:00 בבוקר ועד השעה 20:00, בסוף השבוע מ-9:00 עד 19:00. תחבורה ציבורית נוחה וזמינה).
אגב, אנחנו התארחנו בצד הצרפתי של שוויץ, בעיירה ציורית שנקראת  Divonne-les-Bains. מקום מקסים.
 
* * *
 התערוכה עצמה מחולקת לאולמות, ואולם אחד שמציג אביזרים וציוד מכאני, הכולל קומת משטח למכוניות קרטיינג. התערוכה מושכת כ-700 אלף איש בממוצע מכל העולם, ואפשר פה ושם להיתקל, איך לא, גם בישראלים אוהבי מכונית. רוב-רובם שהגיעו ובהם ניתקלתי הביעו התפעלות וציינו בפני ש"יש תמורה מלאה לכרטיס".
מי שמגיע בשעות הבוקר, יכול להירשם לנסיעת מבחן באחד מכלי הרכב, ו"לעשות סיבוב"... האמת, שההזמנות לנסיעות ההתרשמות מתמלאות די מהר. כנציג 'רכב ותחבורה' זכיתי לעדיפות וליחס חם ואוהד, וכך זכיתי לנהוג בפורד פוקוס החשמלי Electric החדשה 100% חשמלי. חווייה. האווירה נינוחה, אדיבה ומחוייכת. ממש כיף.
בחרתי להתחיל  בביתן הירוק, שם הוצגו רכבים חשמליים. לפי הגדרות היצרנים הם נקראים: 100% חשמלי. מרצדס, טיוטה, רנו, אופל וסקודה הציגו  דגמים חשמליים 100%. כל החברות שהציגו ב'ביתן הירוק' הציגו גם בביתנים המרכזים - אלא שב'ביתן הירוק'רוכזו כל הרכבים החשמליים, ובביתנים המרכזים הוצגו כל מיגון הרכבים האחר: היברידי, בנזין וחשמלי. מרצדס הציגה את ויטו, רכב נוסעים חשמלי בעל יכולת טעינה יחסית מהירה, המאפשרת נסיעה רצופה של עד 150 קילומטר עד הטעינה הבאה. הרכב מיועד לחברות להסעת נוסעים מאתרים כגון שדות תעופה, בתי חולים וכד'. בתערוכה נמסר כי מרצדס רואה חשיבות בנושא זיהום ומקדישה לנושא משאבים רבים. בכלל, בתערוכה ניראה שהיצרנים מחפשים פתרון לנושא הטעינה והסוללה לאורך קילומטרים ללא טעינה. לדעתי זה הכיוון והסלוגן של התערוכה; היום היברדי - מחר 100 חשמלי.
מבקרי התערוכה זכו לראות מכוניות עם עיצובים מרשימים ומקורים, כשהיצרנים הציגו קו נקי ירוק חשמלי, קטן וזול - זה כנראה המפתח בימינו ללב הצרכנים. הפעם המגמה היא רכבים קטנים וחסכוני בדלק ירוקים עם דגש לטכנולוגיה החשמלית התופסת תאוצה לצד מכוניות יוקרה חדשניות ומקוריות.
עוד כמה דגמים ששמתי לב אליהם:
רנו זואי והקשר שלה לבטר פלייס - סופר מיני חשמלית, כוללת עיצוב מודרני בהשראה עתידנית, עם פנסים צרים וסמל רנו, המכסים את שקע הטעינה. תא נוסעים חדשני שונה מפלואנס, מערכת שליטה מרכזית המתקשרת עם הסמארטפון, מנוע חשמלי 86 כ"ס ו22 קג"מ מערכת טעינה מתקדמת טעינה של 9 שעות בטעינה רגיל, טעינה מהירה- רק חצי שעה. זואי נוצרה ותוכננה בשיתוף בטר פלייס, וזה הופך אותה לרכב נוסף בדגמים של בטר פלייס. מחיר הזואי בצרפת 15 אלף יורו. רנו מצהירה שזוהי היא המכונית הראשונה של רנו שתוכננה מהשלב הראשון כרכב חשמלי, הרכב יכול להגיע עד 210 ק"מ עד לטעינה הבאה, והמכונית זולה מפלואנס.
קיה סיד מתאים לשוק בישראל  - סיד מציגה האישיות עצמאית דור שני למשפחת הקומפקטיות של קיה, החולקות פלטפורמה ומכלולים עם ה-30i  של יונדאי, אבל בניגוד לזהות כמעט מוחלטת בין צמד קרובות המשפחה בדור הראשון, הרי שבדור השני קיים הבדל משמעותי; הסיד מגיעה עם קווים זורמים ועגולים יותר, פרונט פני חתול מבית היוצר של המעצב הבית פיטר שרייר שהיטיב ליצור מותג זהות ואופי עצמאים. הסיד תגיע במספר גרסאות, אך זו הרלוונטי לישראל תגיע עם מנוע בנזין הזרקה ישירה המפיק 132 כוח סוס ומשודך לתיבת 6 הילוכים אוטומטיות.
פיאט 500L מיקרו וואן -  פיאט 500 L מיקרו וואן מזכירה לי באפן אישי רכב חדש ומתקדם, לא הרגשתי רטרו , גרסת L איבדה מהחן של ה-500, (החזית קצת מזכירה), אבל באופן כללי הרכב ניראה כמו מכונית מודרנית רגילה. מרווח פנימי ל-5 נוסעים, בעתיד מדברים על 7 נוסעים.
פורשה בוקסטר  - מי שביקר בתערוכה ורצה לשבת בתוך הפורשה נתקל בדורמן ששאל כמה שאלות. אם לא ידעת את התשובה לא נכנסת. אני זכיתי בחוויה, לאחר שהצגתי עצמי כנציג 'רכב ותחבורה'. האמת, אין הרבה חידושים בפורשה, דור שלישי למכונית הבסיסית. יש לזכור מדובר, בכל זאת, על מכונית חדשה לגמרי ארוכה ורחבה יותר. המכונית בתערוכה היתה בצבע ירוק בקבוק, תוך  שימוש נרחב באלומיניום במקום פלדה. הגרסה הבסיסית מצוידת במנוע שישה צילינדרים בנפח 2.7 ליטרים המפיק 265 כ"ס. הבוקסטר צפויה להגיע עד סתיו לישראל, במחיר 480 אלף שקל. גם רולס רויס לא איפשרה למבקרים להיכנס למתחם שלה ולשבת ברכב בצדק רכבים עם תג מחיר של 450 אלף יורו צריך להיות מלכת אנגליה כדי לרכוש אותם...
אינפיניטי Emerg-E רכב העל - מכונית העל מבית חברת הבת של ניסאן. מנוע 3 צילינדרים בנפח 1.2 ליטרים המפיק 47 כוח סוס, אבל מצוידת גם בצמד מנועים חשמלאים המפיקים ביחד 402 כ"ס ומאיצים את האינפיניטי למהירות תלת ספרתית ב-4 שניות.
טויוטה FT-Bh - רעיון נוסף בתחום היברידי; טויוטה מציגה מכונית בממד של סופר מיני בעזרת הקפדה על משקל מינימלי ושימוש בחומר קלים. מציגה נתון מעניין: משקל נמוך ב-25% מהממוצע של מכונית בקטגוריה זו. טויוטה לא נגררת לשימוש בחומרים מורכבים ויקרים כמו סיב פחמן , מנוע בנזין קטן מסתפק ב2 –צילינדרים, יחידה ההנעה כולל מנוע חשמלי ומנוע בנזין .
מה עוד?
מרצדס, עוצרת נשימה - השיקה את ה-SL. בכלל, מרצדס מגיעה עם הרבה נוכחות. אין פלא, אחת החברות הוותיקות והחזקות שהציגה את מרצדס A קלאסית המתחרה מול A3 של אודי ו- BMW סדרה 1 .
פיז'ו הציגה את ה-208 , אודי מציגה את A3 דור שלוש למכונית הקומפקטית.
 
* * *
בשורה התחתונה: תערוכת הרכב בז'נבה היא קרנבל אחד גדול. מסכי  לד ענקים, מוסיקה, דוגמניות, אווירה בינלאומית, והכי חשוב - המון מכוניות שאתם יכולים לפנטז עליהם בטיסה חזרה לארץ,  בחזרה למאזדה שלכם...
  

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים