השר כץ חנך את תחנת הרכבת יבנה - מערב

שרות רכב ותחבורה 


שר התחבורה, ישראל כץ, חנך לאחרונה את תחנת הרכבת יבנה - מערב שהחלה לפעול שנה לפני המועד המתוכנן.  תחנת הרכבת יבנה- מערב הינה חלק מפרויקט קו הרכבת בין תל אביב לראשל"צ מערב,שנחנך בחודש אוקטובר 2011 העובר דרך הערים חולון ובת ים. הקו החדש ליבנה - מערב הינו חלק מפרויקט הכולל הקמת מסילה כפולה בין ראשל"צ- מערב לבין צומת בני דרום. "קו זה יוצר רצף מסילתי מאיילון דרום ועד ההתחברות למסילת אשדוד – אשקלון ומהווה בשורה גדולה למצוקת הדיור במרכז ותשובה למאבק החברתי של הקיץ האחרון" אמר כץ.
זמן הנסיעה מתחנת יבנה- מערב לתחנת ההגנה בתל אביב יעמוד על 28 דקות בלבד. תדירות הרכבות תעמוד על שתי רכבות נוסעים בכל כיוון לאורך כל היום. לדברי השר כץ עם תום פרויקט שדרוג מערכות האיתות וקליטת רכבות חדשות, תגדל תדירות הרכבות לשלוש רכבות לכל כיוון, בשעות השיא.
בהקמת התחנה הושקעו כ- 50 מיליון שקל והיא כוללת טרמינל נוסעים המשתרע על כ-800 מ"ר, שלושה רציפי נוסעים בני 300 מטר כל אחד, מעליות ודרגנועים לבעלי מוגבלויות. כמו כן כוללת התחנה מפרצי חניה לאוטובוסים ומוניות,  ומגרש חניה "חנה וסע" המכיל 750 מקומות חנייה, ללא תשלום שיושלם בקרוב.
תחנת יבנה תשרת כ-300 אלף מתושבי העיר והסביבה היוצאים מדי יום לעבודתם במטרופולין תל אביב. כמו כן, היא תקצר את זמני ההגעה שלהם ואת העומס בכבישים. במהלך 2013 צפויה להסתיים הקמתה של מסילה כפולה מצומת בני דרום צפונה, שתתחבר עם תחנת משה דיין - ראשל"צ מערב ותיצור רצף מסילתי מאיילון דרום עד למסילת אשדוד אשקלון.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים