העברת בעלות על רכב תכלול גם בדיקה ברשם המשכונות

שרות רכב ותחבורה 


העברת בעלות על רכב תכלול גם בדיקה ברשם המשכונות
ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ כרמל שאמה-הכהן, אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ גדעון עזרא (קדימה) וחברי כנסת נוספים, לתיקון פקודת התעבורה בנושא העברת בעלות על כלי רכב. לפי ההצעה, לפני העברת בעלות על כלי רכב תחויב רשות הרישוי לבדוק במרוכז את כל הבעיות האפשריות שיכולות להגביל את ביצוע ההעברה. מוצע לחייב את הרשות לבדוק אם שולמו כל האגרות והמסים החלים על כלי הרכב, וכן את קיומם של עיקולים, הגבלות אחרות או משכונים הרשומים ברשם המשכונות.
יוזם ההצעה, ח"כ גדעון עזרא, אמר כי היא נועדה לשפר את מצבם של הרוכשים כלי רכב מיד שנייה, שכן כיום לא ניתן להעביר בעלות בבנק הדואר רק אם נרשם עיקול או משכון על כלי הרכב ברישומי רשות הרישוי. לעומת זאת, אם רישום על משכון קיים אך ורק בידי רשם המשכונות הקונה לא יכול לדעת זאת, אלא אם יבדוק זאת בעצמו או אם ישלם על המידע לרשות הדואר. לפי ההצעה, התקנות שצריכות להסדיר את הבדיקה ברשם המשכונות יותקנו עד ה-1 בינואר 2013.
ח"כ עזרא הסביר כי סוכם שעד ינואר 2013 ייפתר העניין ובינתיים, כדי לחסוך כסף לציבור יוקמו עמדות שירות, אך לא ברור מתי העמדות יוקמו. לכן קרא עזרא לוועדה לאשר את הצעתו והיא אכן אושרה. היו"ר שאמה-הכהן אמר כי "ההצעה תמנע הפתעות ממי שרוכש כלי רכב מיד שנייה, תקל עליו ותסיר חסמים- זו חקיקה שרק עושה טוב".


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים