שחיקה ביציבות

 

 

הקשר של הרכב הכבד לכביש; כל מה שרצית לדעת על חשיבות כיוון סרנים ברכב כבד, וחשיבות בולמי זעזועים לכיוון סרנים ויציבות הרכב.

גילי וידבסקי*
---------------
*חברת נגררים ו.ר.ד. המתמחה בכיוון סרנים לרכב כבד, אוטובוסים, נגררים ומשאיות.

לכיוון פרונט ברכבים ישנה חשיבות רבה, הן מהפן הבטיחותי והן מהפן הכספי.
משאיות אשר נושאות עליהן עשרות טונות של סחורה (בין היתר גם חומרים מסוכנים וחומרים דליקים), או לחילופין - אוטובוסים אשר מובילים ילדים ומבוגרים כאחד - הם כלי רכב אשר חשוב להקפיד בהם על תקינות הצמיגים, בכדי להגביר את אחיזת כלי הרכב בכביש ולמנוע תאונות.
כאשר מתבוננים על עלויות צמיגים ברכב כבד, הנעות בין 1,300-2,300 ₪ לצמיג  ומכפילים בכמות הצמיגים הקיימים בארגון, ניתן להבין כי כל חברה כזו מוציאה מאות אלפי ₪ על צמיגים.
פרט חשוב מאוד שאסור להתעלם ממנו הוא הקשר הישיר בין כיוון פרונט לקוי לבין צריכת דלק מוגברת; כאשר הצמיגים אינם מתגלגלים ישר בכיוון הנסיעה, אלא נגררים ונשחקים – נדרשת יותר אנרגיה בכדי להגיע למהירות הרצויה ובמקרה זה אנרגיה = דלק.
חברות גדולות אשר בבעלותן ציי רכב גדולים, רוצות להקטין הוצאות שוטפות וחלקן בוחר לעשות זאת גם ע"י הקטנת הוצאות בנושא הצמיגים והדלק, כאשר שני נושאים אלו הם בעלי ההוצאות השוטפות הגבוהות ביותר לרכב.

לא רק כיוונים

בעבר, נהוג היה לחשוב כי "כיוון פרונט" הינו מוצר אשר מורכב מפעולה בסיסית אחת והיא כיוון של המוט המקשר (שפור) בין שני הגלגלים הקדמיים ובזה תמה הפעולה. אך ככל שמתקדמים בזמן כך גדל גם הניסיון והמודעות, והיום כבר יודעים כי נושא כיוון הסרנים מורכב מפרמטרים רבים, ואורך חיי הצמיגים נקבע לא רק מכיוונים, אלא גם מתקינות של חלפים, כמו: קפיצים, בולמי זעזועים, תקינות מסבים, קינג פינים, איזון גלגלים, תקינות מוטות רדיוס, מייצבים ועוד.
כאשר מוסיפים את המרכיבים הללו למשוואה – נוספים גם השפעתם של הסרנים האחוריים ברכב אשר חייבים גם כן לעקוב בצורה מדויקת אחר כיוון נסיעתם של הגלגלים בסרנים המהוגים (הקדמיים).
בעיה נוספת בשחיקת הצמיגים היא בעיה מאוד נפוצה הן בנגרר עם מתלה כריות אוויר והן במגוון רב של משאיות – בעיה של שפיעת גלגל ביחס לקרקע (זווית CAMBER) לא תקינה אשר מציבה את הגלגל ביחס לקרקע בזווית לא נכונה ומביאה למצב של שחיקת צמיגים מואצת וקיצונית בקנטים של הצמיגים.
במשאיות לרוב נזהה זאת בקנטים החיצוניים - בנגררים נזהה זאת בקנטים הפנימיים.
בעיה זו מאפיינת את המצב בכך שהמשקל הרב אשר נופל על הצמיגים אינו מתחלק על מלוא משטח סוליית הצמיג, אלא על הקנט של הצמיג ורק לאחר מכן על שאר  משטח הסוליה. בעיה זו, אשר מהווה בעיה עיקרית בנושא הכיוונים וזוויות ההיגוי, ניתנת לפתרון אך ורק באמצעות שינוי גיאומטרית הסרן ובכך להביא  לשינוי הזווית (שפיעה).

בולם זעזועים מהו?
בולם זעזועים הינו רכיב שמורכב בכל כלי רכב ומטרתו היא להצמיד את גלגלי הרכב אל הכביש ובכך ליצור יציבות מרבית  של הרכב אל הכביש, ולתת 'קונטרה' לרכב כאשר הוא פונה בסיבובים או נכנס למהמורות בכביש שגורמות לנטייה של הרכב.
החשיבות של תקינות בולמי זעזועים ברכב עם מרכז כובד גבוה, כגון: אוטובוסים, משאיות עם ארגז גבוה ונגררים עם כריות אוויר, היא גבוהה מאוד שכן בולם הזעזועים הוא למעשה הגורם שאמור לתת מענה לתנודות של רכבים  מסוג זה.
כוחות נסיעה הגורמים לתנודות בכלי הרכב יקבלו מענה ע"י בולמי זעזועים שירככו את הזעזועים.
יש לזכור כי בולם זעזועים תקין חיוני ביותר לבטיחות הנסיעה. גם אם בולם אחד בלבד אינו תקין – יציבות הרכב תיפגם והזעזועים שיש בנסיעה וחוסר יציבות הרכב יורגשו במידה רבה יותר, כמו כן, ייגרם גם נזק גדול יותר למתלה הרכב אשר אמור לספוג פחות זעזועים ומכות כאשר הבולמים תקינים ומרככים את הזעזועים.

נזקים בטיחותיים וכספיים

כאשר בולם הזעזועים שווק חיים, או מתפקד חלקית  – יהיה ניכר הדבר על הצמיגים אשר יתחילו להיאכל בצורה לא  אחידה. אכילת צמיגים זו תביא לצריכת דלק מוגברת וכמובן לקיצור חיי הצמיגים ולרעידות הרכב. 
צריכת דלק מוגברת וקיצור חיי הצמיגים מביאים להוצאות אחזקה עודפות – לא מחויבות המציאות.
בולמים לא תקינים מגדילים בצורה משמעותית את מרחקי הבלימה.
השפעות תקינות בולמי זעזועים על רכב עם מתלה נפרד (אוטובוסים):
החשיבות של תקינות בולמי הזעזועים ברכב עם מתלה נפרד היא רבה מאוד, שכן ברכב מסוג זה כיוון הסרנים תלוי בגובה הרכב וכאשר גובה הרכב משתנה  כתוצאה מתנודות נוצר שינוי גדול מאוד ותדיר בשפיעת הגלגלים ׁ(CAMBER) ובהתכנסותם  (TOE).
כאשר בולם הזעזועים אינו תקין – הרכב יתנדנד וגובה הנסיעה שלו ישתנה, למעשה בכל רגע מהנסיעה  - דבר שיביא לזויות היגוי (קמבר + TOE ) לא קבועות המשתנות למעשה בכל רגע שהרכב בתנועה. דבר זה יביא לאכילת צמיגים בקצב מאוד מהיר ולקיצור אורך חיי הצמיגים בעשרות אחוזים.
בולם זעזועים מתוצרת טובה ואיכותית מאבד מיעילותו בצורה חדה לאחר 150,000 ק"מ.
בולמי זעזועים תמיד יוחלפו כזוג, היות והם עושים את אותו קילומטרז' והבלאי בהם אמור להיות זהה.


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים