קיצוץ במשקל השלדות של כלי הרכב הכבדים 

 

ענף הרכב הכבד עתיד לעבור מהפכה בכל הקשור לשלדות המשמות את כלי הרכב. בחטיבת המשאיות של וולוו פתחו לאחרונה שיטה שלפיה יעשה שימוש במתכות קלות משקל לשימוש במשאיות וכן יעשה שימוש בטכנולוגיות המאפשרות הפחתת משקל. מהנדסי חטיבת המשאיות טוענים כי התוצאה בפועל תהיה שמשקל השלדה יפחת ב- 20% לפחות במהלך 10 השנים הקרובות, וזאת ללא פגיעה בכושר העמסה של הרכב. התוצאה בפועל תהיה הפחתה משמעותית במשקל העצמי של הרכב, כושר נשיאה גבוה יותר, וכמובן שגם הפחתה משמעותית בצריכת הדלק ובזיהום האוויר של הרכב הכבד. בוולוו אומנם מדברים על שלדות של משאיות, אולם אין ספק כי מהפכה מעין זו תחלחל במהירות לפלח השוק של הגרורים, וכך תעצים במידה רבה את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בצריכת הדלק.
בוולוו מדווחים כי השימוש בטכנולוגיות להפחתת משקל נהוגות בחטיבה אחרת של החברה, זו המפתחת מנועים לשימוש אווירונאוטי (Volvo Aero aircraft engine).   במסגרת טכנולוגיה זו מורצת תוכנית מחשב מיוחדת שמבצעת הדמיה לאלפי שינויים קטנים שניתן לבצע, כך שתושג הפחתת משקל כוללת – מבלי להתפשר על חוזקו ותפקידו של הרכיב הספציפי. במשאית, לדוגמא, נבחנות גם ההשפעות של השינויים על כושר העמסת המטען, העמידות בתאונה וכו'.
במקביל, רכב בעל משקל עצמי קטן יותר יכול להיות מופעל ע"י מנוע קטן וקל יותר, וכן לשלב הנעה היברידית או הנעה באמצעות דלקים אלטרנטיביים ידידותיים לסביבה. בדרך זו ניתן להשיג הפחתה נוספת בפליטת דו  תחמוצת הפחמן.אחד האתגרים בתחום הפיתוח של הרכב המסחרי קל המשקל טמון בצורך להשתמש בחומרי גלם יקרים יותר, כך שהרכב יהיה חסון ועמיד יותר לאורך זמן. המשמעות היא שצריך לנסות ולהגיע להיקפי ייצור גדולים כך שהמחיר ירד. כאן יש יתרון לגודל, הווה אומר ליצרני המשאיות שהיקף מכירותיהם הגלובלי גדול.
בוולוו מדגישים שחייבים לבצע סימולציות מחשב רבות בטרם יוצאים לדרך. המטרה היא כפולה: להשיג חלק קל משקל ואיכותי, במקביל עם אפשרות לסטנדרטיזציה בייצור שתפחית את עלות ייצורו. הכוונה היא לכך שרק ייצור בעלות נמוכה יאפשר יישום של הטכנולוגיה הלכה לשימוש בכלי הרכב המסחריים.

 

 

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים