וואבקו: מערכת בקרת יציבות העומדת בתקינה האירופאית

 

יצרנית מערכות הבלימה וואבקו (WABCO Holdings) הודיעה לאחרונה כי מערכת בקרת היציבות מתוצרתה, המיועדת לגרורים כבדים, אושרה ע"י מכון התקנים הגרמני (TÜV Nord Germany) לאישור ב- 27 מדינות האיחוד האירופאי, וכן ב- 20 מדינות נוספות שאימצו תקינה זו. מדובר בתקינה המשותפת לאו"ם ולאיחוד האירופאי (United Nations Economic Commission for Europe’s Regulation 13) שמחייבת התקנה של מערכת בקרת יציבות אלקטרונית בכלי הרכב הכבדים. הדרישה היא שכל אבי-הטיפוס החדשים יעמדו בתקינה עד לחודש יולי 2010, ושנה לאחר מכן התקינה תהפוך לתנאי רישום לכל הגרורים והנתמכים החדשים שיעלו על הכביש, כולל אבי טיפוס ישנים. 
המערכת של וואבקו, roll stability support (או בקיצור RSS) , מיועדת לספק לסייע במניעת התהפכות הגרור, וזאת באמצעות בלימה סלקטיבית של בלמי הגרור . הייעוד הוא לנתמכים וגרורים כבדים (עד 3 סרנים). בפועל המערכת של וואבקו פותחה כבר בשנת 2001, כ- 10 שנים לפני שהתקינה נכנסה לתוקף במדינות האיחוד האירופאי. המערכת מופעלת בעזרת מערכת הבלימה האלקטרונית (EBS) שמפקדת על הבלימה של כל גלגל וגלגל בנפרד. בוואבקו מציינים כי במהלך השנים האחרונות הותקנה מערכת בלימה אלקטרונית מתוצרתה בלמעלה מ- 900,000 גרורים.
על מלאכת בקרת היציבות מנצח מודול מחשב שמוזן בנתונים שונים כגון מהירות הגרור, משקל וחלוקת המטען עליו, ניתוח מרכז הכובד של המטען, התאוצה הצידית בכל שבריר שנייה נתון ועוד. כאשר המחשב מאתר קירבה לסף ההתהפכות אזי הוא מבצע בצורה אוטומטית של הרכב (המשאית ו/או הגרור), תוך שילוב בלימה סלקטיבית שמטרתה לייצב את הרכב.
בוואבקו מציינים כי מערכת ה- RSS פועלת מעבר לדרישות התקינה האירופאית, כשהיא מתאימה גם לגרורים עם מתלי קפיצים (בנוסף למתלי אוויר שנדרשים בתקינה), לסרנים מתרוממים וכן לסרנים עם היגוי. מעבר לכך, בוואבקו מתגאים בגמישות המערכת, ולטענתם ניתן להתאים אותה גם לגרורים ונתמכים לא סטנדרטיים (כגון גרור עם מתלים נפרדים לכל גלגל וגלגל).   

 

 

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים