וואבקו: מתקן חדש לבחינת מערכות בלימה לרכב כבד

 
 

יצרנית מערכות הבלימה וואבקו הודיעה לאחרונה על פתיחת מרכז הבחינה המורחב, אשר מיועד לבחינה אקטיבית של מערכות בלימה המשמשות במשאיות, גרורים ואוטובוסים.  כזכור, במועצת השוק האירופאי החליטו לחייב את התקנת מערכת בקרת היציבות האלקטרונית (המכונה ESP או ESC) החל מדגמי 2012. המשמעות היא שבמהלך השנים הקרובות ידרשו יצרני המערכות הללו לעמוד במבחני אב-טיפוס קפדניים, וזאת בכדי להוכיח עמידה בדרישות מהמערכת המעוגנות בתקינה האירופאית שבפתח. בוואבקו מעריכים כי בשל דרישה זו יהיה ביקוש רב למתקני בדיקה גדולים ומודרניים, הן לצרכיה של וואבקו, והן לצרכיהם של ספקים נוספים שיבקשו להשתמש במתקן הבדיקה. התקינה תדרוש להוכיח שהמערכת שמותקנת בכל סוג של משאית, גרור, או אוטובוס עומדת בדרישות התקינה, וזאת בכדי לקבל את אישורי אב-טיפוס לדגם הרכב הספציפי. בנוסף לכך, קורט להמן, סגן נשיא החברה לפיתוח, סבור כי העובדה שמתקן הבדיקה הינו בבעלות החברה יקנה לה יתרון רב, וזאת כשהיא תוכל לפתח ולבדוק מערכות מתקדמות עוד לפני שמתחרותיה תעשינה זאת. בכך יהיה להם יתרון קריטי בלוח הזמנים של פיתוח טכנולוגיות חדשות.
מרכז הבדיקה שממוקם בעיר Jeversen בגרמניה הוקם בהשקעה של 4.6 מיליון דולר, והוא אמור לשמש את החברה לצרכי פיתוח ובחינה של מערכות בלימה מתקדמות. בין השאר מאפשר המתקן המורחב לבצע מבחני בלימה ובדיקות יציבות דינמיות, וזאת לכל השילובים של משאיות וגרורים וכן לאוטובוסים בגדלים שונים, במהירויות בדיקה גבוהות. בוואבקו מקווים שציוד הבדיקה המשוכלל שנרגש עבור מתקן הבדיקה החדש יאפשר פיתוח אופטימלי של מערכות המיוצרות בחברה, כולל מערכת הבלימה  האלקטרונית שפותחה עבור משאית הגוררת גרור מלא, ולגרירת נתמך (electronic braking systems (EBS)). כמו כן ניתן יהיה לבדוק בתנאי ניסוי אמיתיים את  מערכת בקרת היציבות הממוחשבת  electronic stability control  -  ESC) , ואת מערכת בקרת יציבות הגלגול
 roll stability support-  RSS).
המתקן החדש מתווסף לשני מתקני בדיקה נוספים של וואבקו, כשהאחד ממוקם בצפון פינלנד, והשני בהודו. שלושת המתקנים אמורים לספק תוצאות בדיקה מקיפות, כאלו שנעשו בתנאי כביש שונים ובתנאים אקלימיים קיצוניים, החל ממזג אוויר בעל טמפרטורה קרה קיצונית (באזור הארקטי בפינלנד), וכלה בתנאי אקלים חמים מאוד וקשים (במתקן ההודי).

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים