שבעה בקאדי אחת

פולקסוואגן קאדי חדשה - היא מסחרית שנועדה לעבודה. יחד עם זאת היא מסוגלת לשמש טיולית נוחה לשבעה אנשים. בוחן 'רכב ותחבורה' התאהב ברכב הוותיק שעבר לאחרונה שדרוג ומתיחת פנים


כתב וצילם: דובי זכאי


בתחילה ווידוי קטן; רבים יכולים לקנא בי, שכן מצאתי מקצוע שהוא גם תחביב... עבדכם, (הכותב), פשוט 'חולה' על נהיגה.  כל רכב, חדש גם ישן, שבו אני נוהג - גורם לי הנאה כזאת או אחרת, ולפיכך אני תמיד מנסה למצוא בכל דגם את נקודות הזכות שבו. ההנאה בנהיגה מלווה אותי מגיל צעיר, וכיום (כרונולוגית) כבר אינני איש כל-כך צעיר. לאורך חיי, בשל תפקידי כבוחן רכב, נהגתי במספר גדול של כלי רכב, ומכל אחד מהם הצלחתי להפיק הנאה כלשהי.
כל ההקדמה כאן באה להסביר את התחושות שליוו אותי שעה שנטלתי לידי הפעם לנסיעת מבחן את ה'קאדי החדשה' של פולקסוואגן. זאת הייתה אהבה ממבט ראשון. כבר בשניות הראשונות של הנסיעה הבנתי שממתינה לי הנאה גדולה. בדקות אחר-כך, כשעזבתי את אתר פולקסוואגן בבני ברק - ההנאה הפכה לחיבה. עד שהשלמתי את הדרך לכביש המהיר - הרגשתי שאני מתחיל להתאהב....
אבל, לא באופיי המתאהב מדובר, אלא במקצועי כעיתונאי בוחן רכב. כדי להעניק לרכב שיפוט הוגן ואמיתי, ללא נטיות לב ואהבה, הבנתי שאני חייב גם צוות שופטים אובייקטיבי. כך החלטתי להעמיס על הרכב שישה מבוגרים (ביחד איתי - שבעה) ולצאת לנסיעה ארוכה-ארוכה, עד לנקודה המגרדת של אצבע של ארצנו בצפון ארצנו, ונראה מה יגיד צוות השיפוט. עם כול הכבודה והכובד, ניתן להגיע לשיפוט הוגן.
גיוס המתנדבים למשימה היה קל. בדקתי מראש את משקלם; כולם מבוגרים, משקל ממוצע של כל אחד מהם  70-80 ק"ג. לכול המשתתפים במסע שלי הם בעלי רכבים נוחים וטובים, שניסו בכל יכולתם להבין אותי, למה אני מנסה לדחוף שבעה מבוגרים לרכב לא גדול, יחסית. כחברים טובים הבינו שאני מתעקש על כך בשל פטריוטיות מקצועית. טוב, הם הסכימו להיכנס כולם לקאדי אחת, בתקווה שהרכב יעמוד במאמץ.
ואמנם באחד מימי שישי של קיץ, נדחסנו כולנו לרכב ויצאנו לדרך. אך לפני שנגיע לפירוט הנסיעה - מספר פרטים על ה'קאדי' החדשה.

מתיחת פנים - מתיחת מנוע

קאדי של פולקסוואגן, המסחרית הגדולה בגרסה החדשה - נמצאת איתנו כבר משנת 2005. עתה קיבל הרכב 'מתיחת פנים', ובעיקר 'מתיחת' מנוע. בתחום המנועים קיבל הרכב שישה מנועים חדשים שמגיעים לחיסכון של כ-20 אחוז בצריכת הדלק. מאוד משמעותי.
דגם קאדי, כשאר הרכבים בקבוצה, מקפיד על חזית אחידה בכל דגמי פולקסוואגן, גריל ופנסים חדשים, שאת קרוביהם העיצוביים ראינו בשאר דגמי פולקסוואגן, מערכת ESP (מערכת בקרת היציבות האלקטרונית), מווסתת תת היגוי והיגוי יתר בעיקולים כסטנדרט בכל הדגמים, תחת השם EPS מתכנסות עוד פונקציות בטיחותיות. ABS - מערכת למניעת נעילת הבלמים. EDL - נעילת דיפרנציאל אלקטרונית. ASR - בקרת אחיזה בעת זינוק והאצה על משטחים חלקים. MSR - שליטה במומנט. נוספו גם עזרי תאורה חדשים שמתאימים גם לתאורת יום ותאורת לילה טובה. למרות שהרכב מתהדר בשבעה מושבים עדיין הרכב נחשב כרכב מסחרי. מתכנני הקאדי יצרו מערכת חכמה של מושבים, כך שבקלות יחסית ניתן להסיר לגמרי את המושבים האמצעיים, לקפל את המושב האחורי - וכך להגיע למשטח הטענה ארוך וחלק, שטוח לחלוטין. בשני הדגמים נפחי הטענה שונים, 3030 ליטר, בדגם הרגיל, בקאדי מקסי הארוכה יותר מתקבל נפח הטענה גדול יותר, 3880 ליטר.
העיצוב החיצוני נקי עד כאב. יש משהו בעיצוב ברכבים הגרמניים שהניקיון העיצובי מלווה את רוב הרכבים, העיצוב נראה חדשני ורענן כאילו זה עתה זינק משולחן המעצב היישר לפס הייצור. ההקפדה על עיצוב נקי מתייחסת גם לחלקו האחורי של הרכב; דלתות כנף אחוריות מגיעות על גובה הגג, מפוצלות ביחס של 2/3 :1/3, אם תרצו יש אפשרות לאבטח אותן במצב פתוח, שלא ייסגרו מרוח שובבה. בתוך הרכב ממשיכים להקפיד על עיצוב סולידי, נקי. המושבים של הנהג והנוסע לצידו מפנקים. מפתיע, אבל גם המושבים האחוריים נוחים ליושב. ההגה מצויד בכפתורי שליטה על המערכות השונות, נוח לאחיזה, מערכת היגוי אלקטרו-מכאנית, רגישה למהירות ומווסתת את ההיגוי בהתאמה כאשר מהירות הרכב מוגברת.
הבשורה של פולקסוואגן - המנועים.
4 מנועי דיזל TDI עם מסילה משותפת בהספקים של 75 כ"ס, 102 כ"ס, 110 כ"ס ו-140 כ"ס, כאשר מנועי ה- 140 כ"ס ו-102 כ"ס מקבלים תיבת הילוכים בעלת המצמד הכפול DSG כאופציה, ומנוע ה-110 כ"ס מגיע בגרסת 4Motion כפולת ההנעה. למי שרוצה להוסיף לרמת החיסכון בדלק, שני הדגמים החלשים יותר ניתנים לרכישה עם חבילת ה-BlueMotion הכוללת מערכת עצור/סע, ומערכת טעינת מצברים באמצעות שימור אנרגיית הבלימה. אפשרות בחירה בין שני מנועי בנזין חדשים. 1.2 ליטר TSI בספקים של 86 כ"ס או המנוע החזק יותר 105 כ"ס הנושא את בשורת החיסכון, על פי הצהרת היצרן ליטר אחד מסיע אותך 15.5 ק"מ. המנוע שאנו נסענו TSI, בנזין, מנוע קטן יחסית, 1.2 ליטר שמספק 105 כ"ס. המאפיין של המנוע - הזרקה ישירה בשילוב עם מדגש טורבו שמגביר את יעילות בעירת התערובות. מנוע מתקדם, קל יותר וחסכוני בדלק.

נהיגה במאמץ

ואחרי שלל הנתונים שנפרשו לפניכם, נחזור לשבעת המבוגרים שיושבים בפולקסוואגן קאדי, משמשים, מבחינתי,  כשפני ניסוי לנסיעה ארוכה. הבשורה טובה; למרות הכיפופים כדי להיכנס למושב האחורי אף אחד מהיושבים מאחור לא גילה בעיה בכניסה הנדחקת לאחור. בחיי היום-יום אני מניח ששני המקומות מאחור מיועדים לילדים קטנים וגמישים יותר מצמד הקשישים שדחק עצמו מאחור, אבל למרות החשש גם למבוגרים היה נוח בנסיעה ארוכה-ארוכה שערכנו ממרכז הארץ ועד לאצבע הגליל. הם דיווחו מאחור שלמרות הצפיפות היה להם נוח לשבת על הכיסאות/ כורסאות, מספיק מרחב לרגליים (לרבות אחת הנשים שהתברכה ברגליים ארוכות יחסית). הם נהנו ממראות הנוף שנשקף אליהם מבעד לחלונות, ומיזוג האוויר היה הוגן דיו כדי להעביר דרך תעלות את משב המיזוג גם לאחור. היושבים במושב האמצעי לא התלוננו, למעט אחד גבוה במיוחד (סתם קוטר...), שמרווח הרגליים הספיק לו בקושי. כאמור, נסענו בדגם או בגרסה הקצרה של הקאדי שמגיעה לאורך של 4.406 מ'.
סביבת הנהג נוחה מאוד, החל במושבי הכורסא הקשים והנוחים וכלה באחיזת ההגה וקוטרו הנוח גודלו. המכונית מצוידת בגיר ידני, חמישה הילוכים בעל מצמד כפול, עם העברת הילוכים קלילה וכמעט ולא מורגשת. המנוע הגמיש מספק מומנט כבר ב-1,550 סל"ד, מה שמאפשר לנסוע בנוחות מבלי שימוש מוגזם בהעברת הילוכים. כיסא הנהג מתרומם, ההגה ניתן לכיוון כך שהנהג מגיע לנוחות מקסימאלית, גם הנוסע ליד הנהג נהנה מישיבה נוחה ומרווחת.
אבל היה ברור שאנו, החבורה הכבדה ברכב, מנסה להכשיל את ה'קאדי', שכן הרכב לא נועד לטפס בהרי נפתלי התלולים, בצפון המדינה עם מטען עודף של שבעה מבוגרים. ברור לכל שהכיסאות מאחור נועדו לילדים רכים במשקל סביר, או אפשרות להעברת ציוד נפח. נכון שבעת המופלאים היקשו מעט על הרכב בעליות, וזה גילה מאמץ-מה בעליות הקשות של כביש הצפון. למרות זאת ועל-אף המאמץ, בשום מצב הרכב לא סירב לנסוע. למרות המשקל והמנוע הקטן.

בשורה התחתונה

וכמה מילים לסיום: מדובר ברכב מצוין. יש בו הדיוק והעיצוב הנקי של פולקסוואגן, נעים לנהיגה, לא מעייף. לנהג יש קשר טוב עם הנוסעים, אפשרות להטענה עם משטח עם נקודות עיגון. דלתות העמסה נוחות ושטח נרחב עם הוצאת המושב האמצעי. ומה אומרים הנוסעים? למרות הצפיפות - רכב מצוין גם לטיולים.

------------------

תעודת זהות

פולקסוואגן קאדי TSI 1.2 ליטר בנזין - שבעה מקומות.
מנוע: 1,197 ליטר עם מדגש טורבו.
מספר בוכנות: 4.
הספק: 105 כ"ס ב-5000 סל"ד.
תקן פליטה: יורו 5.
משקל עצמי עם נהג: 1,627 -1,488ק"ג.
כושר העמסה: 692 ק"ג.
אורך: 4,406 מ'.
גובה פנימי: 1,243 מ'.
גובה כללי: 1,822 מ'.
רוחב כללי 1,794 מ'.
מחיר: 127,000 ש"ח.  
 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים