וולוו קיבלה הזמנה גדולה לאוטובוסים היברידים

שרות רכב ותחבורה 

חברת התחבורה הציבורית של העיר קוריטיבה שבברזיל הזמינה לאחרונה כ- 60 אוטובוסים היברידים מוולוו. מדובר בהזמנה הבודדת הגדולה ביותר לאוטובוסים היברידים שנתקבלה  בחטיבת האוטובוסים, כשהיא מלמדת על נכונות ציבורית הולכת וגדלה לרכוש אוטובוסים נקיים, ואשר צריכת הדלק שלהם נמוכה ב- 35% מאוטובוסים עירוניים מקבילים. גם פליטת דו תחמוצת הפחמן קטנה בשיעור דומה, ואילו שאר פליטות המזהמים פוחתים בשיעור שבין 80% ל- 90% !.
מוולוו נמסר כי זו ההזמנה הראשונה שנתקבלה בחברה לאוטובוסים ההיבירידים ממדינות דרות אמריקה. בוולוו הבטיחו לברזילאים להתחיל ולייצור את האוטובוסים ההיברידים גם במפעלי החברה שמצויים בעיר קוריטיבה, כשהמערכות ההברידיות יגיעו במישרין ממפעלי וולוו באירופה. מדובר בטכנולוגייה המתקדמת ביותר שמותקנת כיום בדגמי המשאיות והאוטובוסים ההיברידים של וולוו שנמכרים ברחבי העולם.
כידוע, האוטובוסים ההיברידיים מצויידים במערכת המאפשרת למחזר את אנרגיית הבלימה לצורך טעינת המצברים. אנרגיה זו מנוצלת לאחר מכן לצורך תנועה יעילה של האוטובוס. ככל שהעצירות של האוטובוס הן רבות יותר (בגלל ריבוי תחנות, רמזורים ופקקים), כך ההנעה ההיברידית מסייעת יותר בחיסכון בדלק. וולוו משווקת את האוטובוסים תחת מספר מותגים, ובהם Nova Bus בצפון אמריקה ו- Sunwin בסין. האוטובוס ההיברידי הפופולארי ביותר הוא מדגם ' Volvo 7700 Hybrid' , כשבקרבו פועל מנוע דיזל קטן וכן מנוע חשמלי, כשהם יכולים לפעול כל אחד בעצמו, או לחלופין במשולב. בעת עצירה בתחנה מנוע הדיזל כבה לחלוטין בצורה אוטומטית, ולצורך התחלת הנסיעה נעשה שימוש באנרגיה החשמלית. מנוע הדיזל מופעל שוב בעת שנדרש למלא את המצברים המתרוקנים, או לחלופין כאשר נדרש שילוב כוחות בין המנוע החשמלי למנוע הדיזל, בתנאי נסיעה קשים במיוחד. 

       

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים