צב עם ...חדק

 

 

המשאית שבחנו הפעם -  וולבו FM 440 , מזכירה צב בעל שריון כבד, ועל גבו חדק, המשמש כמשאבת בטון. מדובר בפלטפורמה שרירית, חזקה, עובדת בעומסים כבדים במיוחד ובתנאי שטח קשים - אך יחד עם זאת נוחה למשתמש. 'רכב ותחבורה' לקח את המשאית למבחן שטח קשוח

 דובי זכאי

האמת, כבר בתחילת הנסיעה למדתי כמה קשים חייו של צב. תחשבו; החיה הקטנה, כלואה בתוך מבנה אדיר, כבד, איתו היא צריכה להתנייע עם כל משקל השריון, ועוד לא חשבנו מה קורה אם פתאום מגרד לו בתוך השריון, חם לו, הוא רוצה מקלחת צוננת...
למה אני מספר זאת? פשוט, כך גם בערך מצבה של משאית וולבו FM 440 . כשנסגרה דלת קבינת המשאית של וולבו, ואני ישבתי מאחורי ההגה, הרגשתי את כובדו של הבית על כתפי, ולרגע הרגשתי כמו הצב הכבד המתנהל לאיטו. המשאית, שונה לחלוטין מאחיותיה שעמדו לצידה במגרש המסירות של וולבו בראשון לציון, על גבה -  זאת אומרת על הארגז - היה מפעל שלם; צינורות, זרועות הידראוליות, ציר מסתובב ענק, זרוע ענקית ששרועה ברגעים אלה על המשא נינוחה, כאילו בשינה עמוקה עד שמישהו טורח להעיר אותה ואז היא מתנשאת לגבהים אדירים. ברגים והרבה שעונים ואפילו ארבע רגליים בצידי המשאית לתמוכה. המשאית הזו, לעומת אחיותיה הבשלות שעמדו לצידה, נושאת את הבית באופן קבוע על גבה. המשאית הזו, אין לה רגע דל של הפוגה, אפילו לא אחרי פריקת משא שבו היא יכולה לקפץ בעליזות חסרת משקל בדרכים. הפעם המשא עליה כל הזמן והמשא הוא משאבת בטון ענקית שמותקנת על הארגז.

עבודה נטו

מן הסתם איש לא טרח לשאול את המשאית הזו מה היא רוצה לשאת על גבה... הרי מלכתחילה היא לא הייתה מיועדת להיות כאותו צב כבד תנועה. אבל, רצה הגורל, ומשאית אחרת שנשאה על גבה את משאבת הבטון הענקית התהפכה, ובעוד היא נחה בתעלה על צידה פירקו צוותים זריזים את משאבת הבטון הענקית והלבישו אותה על משאית חדשה, FM 440  וכך, לרשותנו עמדה משאית עמוסה קבוע לנסיעה, משאית עם משקל כבד של משאבת הבטון. כאמור, לא היה לי את הנוחות של נסיעה גם ללא משקל. אם ניסתי מפעם לפעם 'לגנוב' את התחלת הנסיעה לא בהילוך ראשון, הצב החסון שלנו הגיב בנהמה נרגזת וחייב אותי להוריד הילוך, כראוי למשאית עמוסה במיוחד, שרק המשקל העצמי שלה עומד על כ-10 טון.
כמו כל דגמי ה-FM גם משאית זו קשוחה, חזקה ומנוטרלת מסממנים של התיפייפות מיותרת, כאילו קבעה לעצמה את המנטרה של חייה שנועדה לעבודה-עבודה-ועבודה. זו לא בדיוק המשאית שתיקח אותך ובת זוגך לטיול לאורו ליל ירח... משאיות ה-FM מיועדות למלא כל משימה, החל ממשימות עירוניות ועד למורכבת בתנאי עבודה קשים. לא בכדי נבחרת משאית זו לשאת מקיסרים לערבול בטון, בתצורה של 8x4, היא עובדת בעומסים כבדים במיוחד ובתנאי שטח קשים, בעבודה קשה שאינה בהכרח רק שימוש במנוע להובלה, אלא, כדי להפעיל ציוד מכני, כגון מנופים, משאבות בטון וכו'. זאת גם הסיבה שהמנועים מסוג D13A בנפח של 13 ליטר ובעוצמת כוח חזקות (ראה בהמשך).

המון כוח

ראוי לדעת שעד לפני שלוש שנים לערך משאיות ערבול הבטון, למשל, היו מקבלות חיזוק ממנוע חיצוני שהפעיל המיקסר. כיום המנועים החיצוניים הפכו להיסטוריה, והמנוע של המשאית מספיק כוח להכול - ועוד נשאר לו כוחות להזיז את עצמו. במשאית שלנו, להפעלת משאבת הבטון נדרש רק מחצית הכוח מאשר להזיז את המשאית בתנועה. גם כאן, המפעיל, נעזר במנוע המשאית וביכולתו לשלוט בהרמת והנמכת הטורים לפי צורך המשאבה. המשאיות המודרניות מצוידות בהכנה להנעה ישירה שנעשית בזמן ההרכבה, במפעל. חיבור הנעה ישירות מהמנוע ללא תלות במצמד, עם מחבר DIN עבור משאבה הידראולית.
המנועים בסדרת D13 מיועדים למשימות הכבדות. מנוע בנפח של 12.8 ליטר שמייצר בין 360 עד 480 כ"ס (המשאית שלנו מספקת 440 כ"ס), מנוע טורבו דיזל עם מצנן ביניים, 4 שסתומים לכל צילינדר ומזרק יחידה בתוך כל אחד מהצילינדרים. המזרק מאפשר חיסכון בצריכת הדלק, חיסכון נוסף מושג בעזרת מערכת הניהול שעוקבת אחר הביצועים וגם היא גורם בהפחתת תצרוכת הדלק. המנועים עונים לתקן יורו 4, השימוש הוא בסולר רגיל עם מערכת SCR ותוסף AdBlue שגם הוא עוזר בחיסכון בדלק. למען נוחיות הנהג - תא הנהג, הוארך, הוגדל ב-15 ס"מ ומאפשר נוחות רבה יותר. שיפור המראות מאפשרות שליטה טובה יותר. ועוד צ'ופר לראיית הלילה, החלפת פנסי הדרך לעוצמה חזקה פי עשרים מהפנסים הקודמים.

  נוחיות לנהג

העלייה לתא הנהג מאוד נוחה. שתי מדרגות - ואתם בקבינה. הישיבה נוחה, ויש אפשרות להתאמה מרבית לתאום בין מערכת ההגה לבין המושב והנהג. המשאית מצוידת בגיר רגיל, 14 הילוכים, כך שנדרשת עבודת הילוכים עם החלפת כפתורים שנמצאים על ידית ההילוכים (ישנה אופציה לתיבה הילוכים רובוטית, או אוטומטית). יש לקחת בחשבון שהמשאית הזו נוסעת בחסכנות, רק ממקום למקום, חלק גדול מזמנה היא באתרי הבניה ודוחפת בטון לבנין. לנהג יש אפשרת לשלוט בטורים, הוא יכול להעלות ולהוריד בהתאם לדרישות משאת הבטון. הנהג המפעיל של היום מצויד בתיבת פיקוד ניידת שתלויה על צווארו, מהנקודה הזו הוא שולט בשליטה מרחוק, זאת אומרת מחוץ למשאית, בכל מה שקורה ברכב ומול העובדים בצד השני. כפי שציינתי, את הנסיעה חייבים להתחיל בהילוך נמוך (ככלל זה נכון בכל רכב, גם שהוא ללא עומס). למרות שהמשאית נמצאת כל הזמן בשיא משקלה (רק המשקל העצמי מגיע לכמעט 10 טון), מערכת ההגה ובולמי זעזועים אינם מרגישים את המשאית, להפך - המשקל הכבד מהווה לחץ חיובי על הבולמים והקפיצים והמשאית "נהנית" מריכוך מלא בתנועותיה, בגלל המשקל המונח עליה.
הישיבה מאוד נוחה, ההגה מאפשר סיבוב נוח והחלפת ההילוכים נעשית בקלות רבה. בקבינה יש רחש שעולה מהמנוע, אך אפשר לשמוע רדיו בלי קושי.

קצה גבול היכולת?

את המשאבה לא הפעלנו, בגלל חוסר ידע מקצועי (וגם מה התועלת - לאן בדיוק נדחוף את הבטון?) אבל ערכנו עם המשאית ניסוי מעניין. כזכור מתקן משאבת הבטון הועבר ממשאית אחרת שסיימה את חייה על צידה. פרטי התאונה אינם נהירים לנו, אבל תנאי הסביבה של משאבת הבטון קשים ואנו משערים שהמיקום של המשאית היה בעייתי. בנסיעה הזו הגענו עם המשאית לגבול היכולות; נסיעה מהירה יחסית ועריכת סיבוב במהירות יחסית גבוהה שכל משקל משאבת הבטון מטה את המשאית. בולמי הזעזועים והקפיצים והיציבות הקבועה של המשאית החזיקו אותה גם מול כוח ה-G המופעלים עליה.
כדי לתת את תחושת השטח נכנסנו לדימוי אתר בניה. הדרך - שביל כורכר מלא מהמורות, ובאמת, הנסיעה קלה והרכב נשאר יציב וחזק. הנהיגה קלה, הישיבה נוחה וגבוהה, שליטה טובה על השטח מסביב. הכל עובר ללא בעיות מיוחדות, גם בדרך עירונית צפופה, אפשר היה להסתדר עם המשאית הכבדה. המשקל על המשא לא הפריע למהלך הנסיעה התקין.

בשורה התחתונה

מי שחולם שהמשאית תהפוך לשוחרת קרבות רמזורים - שישכח מהתחרות. התחושה: כאילו שאתם נוסעים באופן קבוע עם מזרון כבד על גג הפרייבט. צריך לנסוע באופן זהיר, להקפיד על הסיבובים ולשמור מרחק בלימה רב יותר.


תעודת זהות

מנוע: d-13 מספק 440  כ"ס, ב-1800-1400 סל"ד.
תיבת הילוכים: 14 הילוכים. אפשרות ל-9 הילוכים, אפשרות רובוטית, או אוטומטית.
מעביר כוח: PTO, עם חיבור אוגן, או חיבור ישיר. מעביר כוח ישיר מהמנוע.
אופציה למעביר כוח אחורי איטי. מהיר וכפול עבור תיבה הילוכים אוטומטית.
קוטר סיבוב: 19.6 – 23.9 מ'
קבינה: תא יום קצר
תא הנהג הרכב: פלדה בעלת חוזק גבוה מתאים לעמוד בתקני הבטיחות
מיכל דלק: 315 – 530 ליטר (אפשרות בחירה).
בלמים: מערכת בלמי אוויר כפולה מסוג, Z-CAM מייבש אוויר, ABS, חיישן עומס בלימה, בלם פליטה. אופציה לבלם מנוע וולבו VEB
דיבורית: Bluetooth. כפתורי שליטה בהגה.
בטיחות: מערכת בקרת שיוט.
גימור: ברמות שונות של גימור אפשרות לבחירה בין תנאי נהג.
   

 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים