וולוו: משאית FE היברידית עם מרכב לפינוי אשפה

 

 

בוולוו נערכים במרץ למהפכה הירוקה של העשור הבא. בימים אלה מציגה החברה השבדית את המשאית העירונית, ה- FE , כשכעת היא תוצע גם בוורסיה היברידית המשלבת מנוע חשמלי ומנוע דיזל. בוולוו בחרו להשתמש במערכת ההיברידית המקבילה (parallel hybrid technology) שמאפשרת להשיג חיסכון של עד 30% בצריכת הדלק. בוולוו מצהירים שבתנאי עבודה רגילים מושג חיסכון שנע בין 15% ל- 20% בצריכת הדלק ובזיהום האוויר, וזאת ללא קושי.
הייעוד הראשון של המשאית הוא, כאמור, לשמש כמשאית לפינוי אשפה עירונית. , כאשר הטכנולוגיה ההיברידית  מתאימה במיוחד לייעוד זה. טכנולוגיה זו מאפשרת למשאית פינוי האשפה לנצל בצורה הטובה ביותר את פרקי הזמן הארוכים שבהם היא עומדת (ברמזורים, פקקים, נקודות פינוי אשפה וכו' ). מדובר בפרקי זמן תכופים וממושכים שבהם אין צורך בעבודה בסרק של מנוע הדיזל. במקביל, שמושג חיסכון משמעותי בצריכת הדלק ובהפחתה של זיהום האוויר העירוני. חיסכון נוסף בצריכת הדלק מושג בעקבות עקרון העבודה של הרכב ההיברידי שטוען במהלך הבלימה את המצברים המתרוקנים של הרכב (בדומה לפעולת הריטרדר), כאשר לאחר מכן מנוצלת האנרגיה שנאגרה במצברים להתחלת התנועה של המשאית, לאחר העצירה. במקביל לכך, ניצול אנרגית הבלימה לטעינת המצברים מאפשר להפחית למינימום את השימוש במערכת הבלימה הקונבנציונלית.  השימוש בבלמי האוויר המכניים נעשה רק בעת בלימה חזקה/ חירום. מנגנון מיחזור אנרגית הבלימה מאפשר להפחית בשליש לערך את מידת בלאי הרפידות. המשמעות היא שגם עלויות הטיפולים ואחזקת מערכת התמסורת הן נמוכות יותר במשאית ההיברידית. היתרונות הסביבתיים המהותיים הינם בתחום הפחתת פליטת המזהמים וכן בעבודתו החרישית של המנוע החשמלי (בניגוד למנוע הדיזל הרועש והמזהם). בשורה התחתונה: משאית פינוי האשפה העירונית ההיברידית היא זו שמפיקה את המירב מהטכנולוגיה ההיברידית, וזאת עם יתרונות סביבתיים לא מבוטלים, המשולבים עם חיסכון ניכר בצריכת הדלק.
יעד החיסכון של 30% בצריכת הדלק יושג באמצעות תכנון מרכב אשפה חדש שיתוכנן בבסיסו לעבודה עם המערכת החשמלית. מדובר בטכנולגיה המכונית ' plug-in superstructure for waste compression' שמהנדסי וולוו שוקדים על פיתוחה ביחד עם בונה מרכבים המתמחים בנושא.

 

 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים