וולוו: המשאיות החזקות ביותר בעולם יוצאת לעבודה  

 

שערי המפעל נפתחו והוולוו 700 16FH הראשונה הופיעה. טורה האסה מנורבגיה ממתין בהתרגשות. הוא הלקוח הראשון של המשאית החזקה בעולם. המשאית תשמש להובלות ארוכות במערב נורבגיה, להובלת ציוד לתעשיית הנפט באיזור. הספק של 700 כ"ס ומומנט מסיבי של 3150 ניוטון מטר ישרתו את הנהג ולקוחותיו בנאמנות. "הסיבה לבחירה ב- 700 16FH היא הציוד הכבד אותו אני מוביל – עד 50 טון. הכבישים באיזור צרים ושיפועים של 6-10% המתמשכים לאורך קילומטרים רבים, כך שלעולם אין לך יותר מידי כח" אומר טורה האסן, הבעלים של חברת טונגטרנספורט. המשאית תשמש כביתו השני של טורה, הוא יבלה בה 200 ימים בשנה. עבודתו לאורך הכבישים המפותלים והמשופעים של החוף המערבי של נורבגיה ימתחו את ביצועי המשאית עד לקצה. "עם 700 כ"ס אני אוכל לשמור על מהירות ממוצעת גבוהה לאורך השיפועים הארוכים. ממסרת ה- I-SHIFT גם היא חשובה מאוד עבורי, היא תבצע עבורי את החלפות ההילוכים הרבות ותקל על עבודתי ליד ההגה. אני נוהג במשאיות משנות ה-70 ומתחיל לסבול מכאבים במרפק."
כשנשאל כיצד יגיבו עמיתיו להיותו הנהג הראשון עם המשאית החזקה בועלם הוא אומר "אני אהיה מנהיג הלהקה. אני בטוח שהמשאית הזו תמשוך תשומת לב רבה." טורה הוא לקוח נאמן של וולוו הנוהג במשאיות וולוו מזה 18 שנה. "ניסיתי משאיות של יצרנים שונים אך אני ממשיך עם וולוו. סיבה אחת חשובה היא איכות השירות שאני מקבל מוולוו."
קלאס נילסון, נשיא החטיבה האירופאית בוולוו, טוען כי הוולוו 16FH עם 700 כ"ס היא המשאית החזקה בעולם, כשהיא בנויה למשימות הקשות ביותר. למרות ההספק העצום, אין עליה בצריכת הדלק או ברמת זיהום האויר. להפך פליטת ה- NOX ירדה ב- 40% בהשוואה לדגם הקודם והמשאית עומדת בתקן יורו 5. "ה-700 16FH  המשאית נבנתה לעבודות הקשות ביותר, כאשר היא מאפשרת שילוב ייחודי של הספק גבוה עם צריכת דלק טובה. לדבריו, בוולוו עדים כבר להתעניינות רבה במשאית בקרב לקוחות העוסקים בהובלה כבדה וייחודית.

המשאית החזקה ביותר בארץ

חברת מאיר מסרה לאחרונה שתי משאיות מיוחדות במינן, שני גוררים כבדים המצויידים במנועים החזקים ביותר בארץ –16FH עם מנוע בהספק 660 כ"ס שישמשו כגוררי  הציוד הכבד.
הגוררים החדשים הגיעו עם מפרט מיוחד המותאם להובלה כבדה. מנועי ה- 16 ליטר מספקים 660 כ"ס ומומנט של 3100 ניוטון מטר, ולא פחות חשוב, בלם המנוע החזק המסוגל להפיק מעל 560 כ"ס. המנועים משודכים לתיבת הילוכים רובוטית מסוג –I-SHIFT בעלת 12 הילוכים. תכנת הפיקוד של הגיר הרובוטי מותאמת במיוחד להובלה כבדה. לתיבה משודך ריטרדר הידראולי המאפשר, יחד עם בלם המנוע, הספק האטה עצום של מעל 1000 כ"ס.  השילדה כוללת סרנים אחוריים המתאימים לעומס של 32 טון וסרן קדמי של 9 טון. מיכל הדלק הינו בנפח של 680 ליטר בתוספת מיכל אוריאה של 60 ליטר.
שני הגוררים עברו לאחר הגעתם ארצה השלמת איבזור הכוללת התקנה של כננת מאחורי תא הנהג, הרכבת צלחת הגרירה, משטחי דריכה ותאי זיווד. מאז החל השימוש בגוררים החדשים, ההספק העצום בא לידי ביטוי ביכולת לבצע את אותה עבודה בזמן קצר יותר ובכך לשפר את רמת השירות ללקוחות ואת זמינות הגוררים לעבודות אחרות.


 

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים