שבדיות במשקל כבד
  1.  

נציג 'רכב ותחבורה' הרחיק עד שבדיה כדי לחזות בחידושים שוולוו מתכננת להכניס לקשת הדגמים העתידית שלהם ולסדרת המשאיות FL וה- FH בפרט. בוולוו מבטיחים שסדרת FH החדשה תרגיש "ממש כמו רכב פרטי. לא תראה הבדל". כנראה שהם צודקים. 

 

אביב מגן*
------------------------------
*הכותב הוא סמנכ"ל טריגו -  המרכז לנהיגה אסטרטגית

 

מעולם לא אהבתי השקות רכב כבד. יותר מדי נתונים טכניים לא חשובים, יותר מדי דיבורים על פריקה וטעינה. בסוף השקה שכזו נוצרת בך התחושה שהוסמכת והוכשרת כמוביל סחורות. העננים טיילו בשמיים ובעיר גוטנבורג  -עיר מולדת הוולוו - התחיל בוקר שמשי ונדיר.

שחור מרזה

ביציאה מהשדה חיכה לנו וולוו XC90 שחור ואיתו נציג שהתעקש שנבוא איתו. במהלך הנסיעה למלון סיפר הנציג המחויך והמחויט על מושגים כמו בטיחות, נוחות, עיצוב ואבזור.
חשוד מאוד, אני אומר לעצמי ומביט בשאר עמיתי שישבו לצידי במבטים מבולבלים. בטוח שזו השקת משאיות כבדות ולא רכבי ספורט? אז זהו, אמרו בוולוו, עשינו שינוי. לא עוד רכב כבד המדיף ניחוחות סולר וגריז. לא עוד קבינה המזכירה נגמ"ש. לא עוד יכולות תמרון של נושאת מטוסים רוסית. מהיום, הכל אחרת.
כנראה שמישהו במחלקת הרכב הכבד בוולוו תפס השראה ממחלקת רכבי הנוסעים. כי לפי העלונים שחולקו לנו בנסיעה, חזרו על עצמם מילים כמו "בטיחות", "עיצוב" ואף "איכות סביבה" כמו מנטרה הודית.
בוולוו מבטיחים שסדרת FH החדשה תרגיש "ממש כמו רכב פרטי. לא תראה הבדל".

משאית 15 טון למשפחה

עבור אירוע ההשקה בחרו בוולוו את המשפט Driver in Focus, מן הסתם כדי להדגיש את העובדה שהקבינה החדשה של סדרת FH תוכננה בעיקר כדי לספק תנאי מחייה נצויינים מאחורי ההגה.
הצצה לתוך הקבינה נותנת את התחושה שמא מדובר באחד מרכבי היוקרה. מושבי עור שצבעם נתון לבחירת הנהג, מושב הנוסע מסתובב 360 מעלות ואף הופך לכורסאת טלוויזיה. צגי LCD מוקמו כדי להשלים את האווירה היוקרתית והניחוח העתידני.
למה נהג משאית צריך מסך LCD בקבינה? אנחנו שואלים.
נשיא יחידת אירופה של מחלקת הרכב הכבד, קליס נילסון, מספר: בצענו מספר רב של סקרי עומק ודעת קהל. לצערנו כיום על פי נתוני ההתאחדות העולמית לתעבורה, קיים מחסור חמור לנהגי רכב כבד. המקצוע הזה לא נתפס כמקצוע מבוקש. המטרה שלנו היא לתכנן משאיות שיצרו לנהג אווירה נעימה יותר לשהות בא ולהפוך את המקצוע למקצוע מבוקש ונחשב. כשאנחנו מתכננים משאית טובה יותר אנחנו חושבים על הלקוח, שיהיה לו יותר קל לגייס עובדים בזכות תנאי העבודה המשופרים. בנוסף, שמנו לעצמנו משימה להקטין ככל הניתן את המעורבות של רכב כבד בתאונות דרכים ע"י כך שנתכנן משאיות בטוחות יותר".
ההסבר הזה מסביר מדוע כל המשאיות החדשות מצוידות במערכות שמע משוכללות הכוללות כניסת נגני MP3. גם ממדי הקבינה גדלו, וע"פ בדיקות וולוו יכול הנהג להחליף בגדים בקבינה בלי לגעת או להתנגש באף אחד מהחלקים. שקעי מתח חשמל, תאורות בגוונים שונים ומיקומים שונים, מקרר וארון בגדים. "הכל מתוכנן כך שבאופן מעשי הנהג יוכל לבלות שעות ארוכות ואף ימים בקבינה בלי להרגיש חוסר נוחות כלשהיא", אומר נילסון.


יעילות כלכלית ובטיחות

ע"פ נתוני וולוו רכב כבד מעורב בכ-40,000 תאונות קטלניות מדי שנה ברחבי אירופה. 90% מהן נגרמות כתוצאה מחוסר ריכוז או הרדמות של הנהג. "מיותר לציין, שתאונות אלה גובות חיי אדם יקרים, ובנוסף עולות למשק כלויות עצומות. פיצויים, אובדן ימי עבודה, פגיעה בנפש ורכוש – כל זה מתורגם לעשרות מיליארדי יורו כל שנה, שאותם משלם המשק האירופאי. אפשר לחסוך חלק ניכר מזה" אומר נילסן.
וולוו פיתחה מערכות בטיחות חדשות. האחת מזהה סטייה לא מתוכננת מהנתיב ומתרגמת זאת לאזהרה אור-קולית בלוח השעונים. אם המערכת זיהתה סטייה רצינית ופתאומית, משמע שהנהג עייף במיוחד ולכן המערכת ממליצה לו לעצור בצד למנוחה. בקרת שמירת מרחק וחיישני שטח מת – המוכרים מהוולוו XC90 – הצטרפו וקיימים גם הם במשאיות החדשות.
וולוו אף פיתחה מערכת לזיהוי רמת האלכוהול בדמו של הנהג ותאפשר הנעה רק לאחר שהנהג נמצא כשיר. מנגנון נוסף בו וולוו מתגאה הוא מנגנון ייצוב כולל, המפעיל את מערכת בקרת היציבות (ESP) גם על הנגרר.

הוכחות חותכות

וולוו מדברת יפה, אך איך הדברים מקבלים ביטוי בנהיגה? לשם כך נועד היום במסלול הנהיגה של וולוו. מסלול אספלט איכותי הכולל שלל ישורות ופניות. וולוו העמידו לרשותנו את כל קשת הדגמים החדשה, ואני לא יכולתי לעמוד בפיתוי ובחרתי ב FH16 660. משאית שאורכה 25 מ' ומשקלה 60 טון.
הפלא ופלא, התחושה היא ממש כמו רכב פרטי. תחושות העברת ההילוכים, המשוב המתקבל מההגה והמתלים – הכל כאילו נהגתי ברכב שאורכו 5 מ' ומשקלו טון!. התרשמתי מבחינת שדה הראייה המתקבל – בעיה מוכרת ברכב כבד.
בהמשך לכל זה וולוו הציגו את תיבת ההילוכים הרובוטית החדשה שלהם, ה I SYNC. תיבה רובוטית היא למעשה תיבה ידנית לחלוטין אך עם ממשק משתמש כשל תיבה אוטומטית. המטרה הייתה ליצור תיבה קלה יותר לשימוש ועם זאת חסכונית בדלק, וגם כאן מורגשת עבודה מוקפדת מאוד והתוצאה מצוינת. (עוד פרטים - ראה תיבה).
האם יגיעו הסדרות החדשות לישראל? כנראה שכן, אבל במספרים אפסיים. המרחקים הקצרים בארץ וכמויות המטען המצומצמות לא מצדיקות רכישת משאיות כה גדולות, חזקות ויקרות. עם זאת, כולי תקווה כי יבואני וולוו בישראל ישכילו להציע את מערכות הבטיחות החדשות גם בארץ במחירים אטרקטיביים מספיק, כדי שירכשו ע"י הלקוחות.
בסופו של דבר רכב כבד הוא אחד הגורמים המעורבים ביותר בתאונות, גם בישראל.

בזווית אישית

בשורה התחתונה; בסיכומם של יומיים, שמרבית הזמן ביליתי בדרך אל ובדרך חזרה, אני מסכם את אירוע ההשקה של וולוו כמוצלח וממצה. בתוך זמן קצר הבנתי שוולוו עשו שינויי בתפיסה, אין ספק שהם מבינים שהנהג חייב להיות מרוצה מכלי העבודה שלו, ואין ספק שאני צריך להיות מרוצה מהאירוע לא פחות על מנת שאספר לכם רק דברים טובים(...)
 אוכל טוב, שייט רומנטי בנהרות העיר, יחס אישי ומפנק, מתנות צנועות ועוד. 
כל אלו היו חלק בלתי נפרד מאותם יומיים מהנים.

 


תיבת הילוכים רובוטית חדשה

העובדה ששמה של תיבת ההילוכים החדשה מזכיר את השם של תיבת ההילוכים המצליחה מאוד של וולוו, I-Shift, אינה מקרית. I-Sync היא למעשה תיבת הילוכים ידנית שאליה נוספה תוכנה לטיפול אוטומטי בהחלפת ההילוכים. בדיוק כמו ה-I-Shift, ה-I-Sync משלבת את האמינות התפעולית והמשקל הנמוך של של תיבת הילוכים ידנית עם נוחות הנהיגה של תיבת הילוכים אוטומטית. עם זאת, בעוד ה-I-Shift פותחה עבור משימות הובלה כבדות, ה-I-Sync הותאמה במיוחד למשימות חלוקה מקומיות.
"I-Sync מותאמת בצורה אופטימלית למנוע ה-7 ליטר של וולוו, ומתוכננת להעניק החלפות הילוכים חלקות ונוחות בתנועה עירונית, שבה תנאי העבודה הרגילים הם "עצור וסע"", מסבירה קלרה וורנר פלוברג, מנהלת מוצר וולוו FL בחברת וולוו משאיות. "פרט לעובדה שהחלפת ההילוכים עצמה מבוצעת באופן אוטומטי, I-Sync היא גם מערכת קלה לתפעול. ביישומי חלוקה המצב הנפוץ הוא שנהגים מחליפים לעתים קרובות משאיות. במצב כזה חשוב שהם יהיו מסוגלים להשתלט על תפעול התיבה במהירות כדי לבצע את עבודתם בצורה יעילה ובטוחה".


 

 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים