הדור הבא של המסחריות

 

שנים לא רבות חלפו מאז היכתה סיטרואן את שוק המסחריות בתדהמה, וזאת עם השקת הבלינגו (מהדור הראשון). דגם זה קבע לראשונה סטנדרטים מהפכניים בשוק הטנדרונים, כשהוא שילב לראשונה רכב מסחרי עם פאר ונוחות שהיו מקובלים עד אז רק בפלח השוק של המיניוואנים וכלי הרכב המשפחתיים. עד לנקודת זמן זו היה מקובל לקחת רכב משפחתי, למתוח את ישבנו, להגביה את אחוריו,  כשהתוצאה היא רכב כלאיים ברמת נוחות והנדסת אנוש מחפירים למדי. מיד עם השקת דגמי הברלינגו הראשונים ענף המסחריות הקלות עבר טלטלה, כשהתוצאה הייתה מדהימה. התכנון החכם של הדגם איפשר לראשונה רכב מסחרי בסטנדרטים הקרובים לאלו של הרכב הפרטי. מהפכה זו הותירה את חותמה על השוק למשך שנים רבות, ויש להניח שהשפעתו עוד תיוותר עימנו גם בעתיד הנראה לעין. בפועל, בבחינה מעמיקה של דגמי המסחריות החדשים ניתן להיווכח שהשינוי חדר גם לדגמי המסחריים הכבדים יותר, וזאת בעת שיצרני הרכב מעניקים שפע של אביזרים, מערכות ונוחות השאובים מעולמו של נהג הרכב הפרטי. יחד עם זאת חשוב להדגיש שהמהפכה לא היתה שלמה. הפלטפורמה שלפיה נבנו המסחריות הכבדות התבססה על רכב מסחרי שיעודו הוא הובלת סחורה רבה ככל האפשר, ורק לאחר מכן מגיע תורו של הנהג ליהנות משיפורם של נוחות ובטיחות. התוצאה מבחינתם של הנוסעים הייתה פושרת למדי, כלומר נוחות סבירה במרבית המקרים אך בשום פנים לא למעלה מכך. 
את המשכה הישיר של 'מהפכת הברלינגו' קיבלנו אך לאחרונה בזכיה של פרויקט ה- 'Light Sevel Van' בתחרות וואן השנה 2008 באירופה. מדובר ברכב מסחרי שפותח במסגרת מיזם המשותף לקבוצת PSA (פיג'ו וסיטרואן) וכן לקבוצת פיאט. 3 החברות פיתחו יחדיו את המסחרית החדשה, כשהיא זכתה השנה בנוק-אאוט מוחץ בזכיה על הבכורה בתחרות האירופאית. צוות השופטים הבינלאומי (שכלל עיתונאי רכב  מ- 20 מדינות באירופה) העניק לדגם המשותף כ- 108 נקודות, וזאת מתוך 140 הנקודות האפשריות. במקום השני, הרחק מאחור, ניצב הקנגו המחודש של רנו, עם 58 נקודות בלבד. בנקודה זו יש לציין שכל אחת מהשותפות במיזם תמתג את המסחרית בנפרד. פיאט תמתג אותה כהמשך של הסקודו, פיג'ו תמתג אותה תחת השם 'אקספרט' (שהדור הקודם שלו לא יובא לארץ), וסיטרואן תמתג אותו תחת שם המותג דיספאץ' (Dispatch). בכדי לחסוך בעלויות, שלושת הדגמים ייוצרו במפעל ' French Sevel Nord' , שממוקם ב- Valenciennes, צרפת.
נשיא חבר השופטים בתחרות, פיטר ווימן, ציין שפרויקט ה- 'Light Sevel Van' ציין בדבריו כי אחד הגורמים המרכזיים שתרמו לזכיה הוא התכנון של הדגם על פלטפורמה של  MPV , כשהמשמעות היא הקניה של רמת נוחות ובטיחות שלא היו מוכרים עד כה בענף. השימוש בפלטפורמה זו מקנה לנהג יכולת שליטה והיגוי מצויינים ברכב, ביצועים מעולים של מערכת העברת הכוח, מערכת בלימה משובחת, תוך שימוש במערכות בטיחותיות מתקדמות.
חשוב להדגיש שהשימוש בפלטפורמה של MPV מבטיחה רמת נוחות בכל תנאי נסיעה, כולל במצבים שבהם הוואן אינו עמוס. זאת בניגוד למצב עד כה שבה המתלים הקשיחים לא היו רגישים דים לתנאי הכביש, וזאת בעת שהרכב נסע ללא מטען. צוות השופטים של 'וואן השנה' התחשב רבות בנקודה זו, מאחר והרכב גם מוצע בתצורה של רכב להסעת נוסעים, כשאז יש לרמת הנוחות חשיבות מכרעת.
חשוב להדגיש שבנושא המטען לא בוצעה פשרה. כושר העמסה הוא כנהוג בקטגוריה, הדלתות הצידיות והאחוריות מקלות על העמסת ופריקת המטען, ואילו מערכת העבר הכוח מקנה זריזות תנועה המאפשרת לנהג להשתלב בקלות בתנועה העירונית הזורמת.
חבר השופטים ציין שהדגם המשותף עומד בתקני הבטיחות האירופאים
European Safety Standard ECE 12-03, כשהמשמעות היא רמת בטיחות גבוהה שמוקנית לנוסעים ואשר תורמת ליעילות ובטיחות התובלה הכוללת בכבישים. הרכב מצויד במערכות ABS ו- EBD  כסטנדרט, וכן כתלות בוורסיה ובוש שאליו מיועד הרכב – גם מערכת ESP ומערכת ASR. לנהג יש כרית אוויר קדמית וצידית כסטנדרט, כאשר כריות אלו מותקנות בחלק מהדגמים והשווקים - גם לנוסע שלצידו.
חבר השופטים ציין גם שהדגם גם מאופיין בצריכת דלק נמוכה שתורמת לשיפור אפקטיביות העבודה, ובו בזמן להפחתת כמות פליטת דו תחמוצת הפחמן שגורמת להתחממות כדור הארץ. 

מתלי אוויר במסחריות

אחד מהחידושים הבולטים ביותר של 'וואן השנה' טמון באופציה לרכישת המסחרית עם מתלים פניאומטיים אחוריים. אלמנט זה שנלקח מפלח השוק הכבד, מאפשר לנהג המסחרית ליהנות מרמת נוחות נסיעה גבוהה במיוחד, וזאת בעת שמתלי האוויר משככים בצורה יעילה את מהמורות הכביש ומקנים תחושת נהיגה נוחה במיוחד. יתרון נוסף שלהם קשור ליכולתם להתאים את מאפייני המתלה לעומס, כשהמשמעות היא שהנהג יכול ליהנות מנוחות המתלה בעת שהרכב ריק, עמוס למחצה או בעומס מירבי. גמישות הגובה של המתלים הפניאומטיים מאפשרת לנהג גם להתאים את גובה
הרכב בהתאם לגובה רציף העמסה והפריקה. יתרון נוסף נקשר דווקא לגובהו המינימלי של הרכב. הסטנדרט של מגרשי החניה התת-קרקעיים האירופאים מאפשר כניסה לרכבים פרטיים ומסחריים שגובהם עד  1.90מטר. ע" הנמכת גובה הרכב, הנהג יכול להיכנס למגרש חניה זה. במצב זה מושג גובה מרכב נמוך המיוחד לפריקה והעמסה, שגובהו כ- 49 ס"מ בלבד מפני הקרקע. יש לציין שחבר השופטים בתחרות וואן השנה ציין את הפתרונות החכמים שיושמו ברכב ואשר מקלים על העמסת המטען ופריקתו. מדובר בדלת צידית ואחורית רחבות, בעלות פתיחה מלאה, המקנות מפתח העמסה גדול במיוחד.
אם במרכב הרכב עסקינן, הרי שניתן לקבל את המסחריות עם גג רגי או מוגבה ועם רוחק סרנים רגיל או גדול, וזאת בהתאם לצרכי העבודה הייחודיים. נפח העמסה מגיע עד 7 ממ"ק, כששטח העמסה תוכנן בצורה ריבועי רציונלי על מנת למקסם את שטח העמסה האפקטיבי.
חידוש נוסף שיושם במרכב קשור להובלת אובייקטים ארוכים. מתכנני המרכב יצרו מעין תעלה נמאפשרת לנצל את מלוא אורכו של המרכב, וזאת החל מהדלת האחורית ועד לחלקו הקדמי ביותר, הסמוך לנהג. תעלה זו מאפשרת לאנשים שעיסוקם במסחר ותיקונים (כגון טכנאים שרברבים וכו') ליהנות משימוש יעיל בכמעט כל אורך הרכב. מדובר בתוספת נכבדה של 65 ס"מ, שלעיתים היא חיונית בהובלת מטענים ארוכים כגון צינורות למיניהם.

התפקוד כמיניבוס מרווח להסעת נוסעים

פרט להובלת סחורה, וואן השנה תוכנן לשמש גם כמיניבוס נוח ומרווח שיעודו הוא
הסעת נוסעים. מדובר בפלח שוק גדול בהיקפו, כאשר 35% מההזמנות הן לרכבים
שיעודם הוא הסעת נוסעים. יש לציין כי עד השימוש בפלטפורמה החדשה רק 23%
מהמכירות של וואנים אלו יועדו להסעת נוסעים.
בנקודה זו באים לידי ביטוי מלוא היתרונות שמקורם הוא השימוש בפלטפורמת ה-
 .MPVמדובר במת נוחות נסיעה גבוהה במיוחד, שטרם הייתה נהוגה עד כה בקטגוריה
זו. הדגש הוא בעיקר על השלדה, הקפיצים והשימוש (האופציונלי) במתלי אוויר.
מעבר לכך, הרכב מוצע בשלוש תצורות לנוסעים, כשכל אחת מהן נבדלת מרעותה באשר
לשימושים השונים שיעשו ברכב. הגרסה הראשונה (שנקראת ע"י פיאט בשם 'קומבי
סטנדרט') מיועדת בעיקר לשימוש כרכב להסעת צוותי עבודה, וזאת בשילוב עם כלי
העבודה שלהם. ורסיה ייעודית אחרת המכונה  'Panorama Family'מיועדת לשימוש
צרכי המשפחה הגדולה. כאן הדגש הוא נוחות וסטייל, כאשר הוואן הוא דמוי MPV
משפחתי. הוורסיה השלישית,  ,'Panorama Executive'מיועדת להסעת נוסעים ברמה
מפוארת במיוחד, כגון שאטלים למלון או לשדה התעופה.

הצלחה נאה לקונספט החדש

השימוש בפלטפורמת ה-  MPVכבר מוכיח את עצמו מבחינת צבר ההזמנות. עוד בטרם נבחר הדגם כוואן השנה גדלו ההזמנות במידה נכרת. פיאט דיווחה על גידול בשיעור של 82% (!) בהזמנות בהשוואה להזמנות שהיו לדגם הסקודו הקודם בתקופה המקבילה אשתקד. גם פלח השוק של החברה באירופה גדל מ- %5.4 ל- %7.8 . יש להניח שגם הנתונים של השותפות למיזם, פיג'ו וסיטרואן, הם דומים, וזאת כשמדובר באותו דגם רכב.

המשך הדרך של המיזם הצרפתי-איטלקי

מיזם ה- 'Light Sevel Van' לא הסתפק בבניית מסחרית בינונית. הקונספט הרעיוני של שימוש בפלטפורמה המיועדת לרכב נוסעים גולגל גם לעבר פלח השוק הקל, של המחריות הקלות. בפיאט נערכים כבר בימים אלה להשקת דגם הפיורינו החדש, שהוא תולדה של המיזם. בניגוד לסקודו שייוצר בצרפת, הפיורינו ואחיו הצרפתיים ייוצר בפעלי פיאט בטורקיה (בקרבת העיר בורסה). בהתחלה תושק התצורה שמיועדת להובלת מטען, ובעוד חודשים ספורים גם התצורה שמיועדת להסעת נוסעים.

הפיורינו יוצע עם מערכת העברת כוח יעילה וחסכנית, כשספינת הדגל שפועמת בו כוללת את מנוע הטורבו דיזל בנפח 1.3 ליטר (בלבד), המספק 75 כ"ס. מדובר במנוע בעל 4 צילינדרים (ו- 4 שסתומים לכל צילינדר) שזכה לשבחים רבים בתעשיית הרכב בעולם, וזאת בזכות ממדיו הצנועים, הספקו הנאה והמומנט הגבוה (190 נ"מ) שמושג בסל"ד נמוך ולאורך טווח רחב של סל"ד. הללו תורמים לגמישות מערכת העברת הכוח, ולחיסכון משמעותי בצריכת הדלק. למנוע הזאת משודכת תיבת היולכים ידנית בת 5 הילוכים, או לחלופין תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 6 הילוכים. אין ספק ששילוב זה יקסום לרבים בענף. בפיאט מתהדרים בצריכת דלק משולבת (עירונית + בינעירונית) של 4.5 ליטר ל- 100 ק"מ ופליטה של 119 גרם CO2 לקילומטר. מדובר בנתונים מעולים, ובפרט כשמדובר ברכב מסחרי כבד יחסית. אפשרות נוספת היא מנוע בנזין בעל 4 צילינדרים בנפח 1.4 ליטר. הספק המנוע הוא 73 כ"ס, ומומנט מירבי של 118 נ"מ. צריכת הדלק המשולבת (נתוני יצרן) היא כ- 6.9 ליטר ל- 100 ק"מ, ופליטה של 169 גרם CO2  לקילומטר נסיעה. הפיורינו כולל מתלים מוגבהים, צמיגים בקוטר "15 ומגן מנוע המובנה כחלק אינטגרלי מהפגוש הקדמי המספק גם הגנה טובה טובה יותר למרכב הרכב.

 

 

 

 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים