ניתן לייבא רכב אמריקאי מכל מדינות העולם

שרות רכב ותחבורה 

צעד משמעותי להגברת התחרות ביבוא הרכבבימים אלה ניתן היתר לייבא דגמי רכב המיוצרים על פי התקינה האמריקאית, מכל מדינות העולם.
יבוא דגמי רכב אמריקאים, מכל העולם, התאפשר לאחר שהשר כץ חתם על תקנות תעבורה המשוות את מעמדה של התקינה האמריקאית למעמדה של התקינה האירופאית.
שר התחבורה ציין כי התקנות החדשות מאפשרות לכל אזרח, או יבואן רכב, להגיש בקשה ליבוא כלי רכב בתקינה אמריקאית, ללא כל מגבלה של ארץ היצור, באמצעות יבוא מסחרי או אישי.
עד כה אישר משרד התחבורה יבוא של מכוניות, בתקינה האמריקאית, שיוצרו במדינות נפט"א (ארצות הברית, קנדה ומקסיקו) בלבד. מעתה ניתן יהיה לייבא מכוניות בעלות תקינה אמריקאית, המיוצרות בכל מדינות העולם, לרבות יפן, אירופה והמזרח הרחוק.
ענף הרכב האמריקאי הוא הגדול והמגוון ביותר בעולם וישנם לא מעט יצרנים המייצרים דגמי רכב יחודיים, עבור ענף זה בלבד דבר שחסם את ייבואם של דגמי רכב רבים לישראל. "המצב עומד להשתנות וכבר בעתיד הקרוב נזכה לראות מגוון רחב של דגמים חדשים, שירעננו את היצע הדגמים עבור הצרכן הישראלי וירחיבו את התחרות בענף"  הוסיף כץ.
מנהל אגף הרכב במשרד התחבורה, אבנר פלור, ציין כי יבוא כלי רכב העומדים בתקינה האמריקאית, מכל העולם, התאפשר בעקבות החלטת השר כץ לאמץ את המלצות הועדה להגברת התחרותיות בענף הרכב.
לאחרונה הוחלט על שורה של צעדים שנועדו להגביר את התחרותיות בענף הרכב, בהם: יבוא כלי רכב אמריקאים שמפעל האם שלהם ביפן, בכללם כלי רכב מדגמי ניסאן מקסימה וורסאה המיוצרים בארצות הברית וכן יבוא של כלי רכב המצוידים בפנסי חזית התואמים את התקינה האירופאית.
מתן אישור ליבוא רכב בתקינה אמריקאית, מכל מדינות העולם, ביחד עם הצעדים שבוצעו בחודשים האחרונים, יאפשרו להגדיל את מגוון דגמי הרכב המגיעים לישראל ולהגביר את התחרות בענף הרכב.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים