הפחתת צריכת הדלק לרכבים המיוצרים בארה"ב

 

 

באיגוד הלאומי לבטיחות בדרכים בארה"ב, NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) החליטו לאחרונה לחייב בחקיקה את היצרנים לשפר את צריכת הדלק של כלי הרכב המשווקים בארה"ב. תקני צריכת הדלק החדשים ישפרו ב- 8% בממוצע את צריכת הדלק המותרת לכלי הרכב השונים. הממוצע עתיד להיות כ- 27.3 מיילים לגלון דלק, שהם כ- 11.6 ק"מ לליטר דלק, בממוצע.
מדובר, כאמור, בממוצע משוקלל. החקיקה החדשה מתייחסת בנפרד לכל קטגוריה של רכבים, כאשר צריכת הדלק של דגמי הרכב הפרטיים  תהיה 30.2 מיילים לגלון דלק , שהם כ- 12.84 ק"מ לליטר דלק. בפלח השוק של המשאיות הקלות תשופר צריכת הדלק בצורה מתונה של 1 מיילים לגלון דלק, כשהיא תגיע ל- 24.1 מיילים לגלון (10.24 ק"מ לליטר דלק).
החקיקה החדשה תיכנס לתוקף רק בשנת 2011, כך שליצרני הרכב יש עוד זמן לשפר את צריכת הדלק של דגמי הרכב השונים. כמו כן החקיקה תהיה לגבי כל יצרן בנפרד, הווה אומר לגבי כל דגמי הרכב שמשווקים ע"י אותו יצרן בארה"ב. המשמעות היא שמכירות של דגם אחד בעל צריכת דלק גבוהה מהתקן יכול להתקזז עם דגם אחר שבו צריכת הדלק נמוכה מדרישות התקן.
בתעשיית הרכב חישבו ומצאו כי עמידה בדרישות החדשות תחייב השקעה של כ- 1.46 מיליארד דולר, וזאת לשיפור ביצועי המנועים, התקנת מערכות מתקדמות לחיסכון בדלק וכן ליישום רעיונות להפחתת משקלו העצמי של הרכב.

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים