הניסוי יוצא לדרך: בבריטניה יבחנו גרורים ארוכים

שרות רכב ותחבורה 


הפור נפל. שר התחבורה הבריטי, מייק פנינג, הודיע כי בכוונת משרד התחבורה הבריטי להתחיל בקרוב לבדוק את האופציה לאפשר למשאיות וגרורים ארוכים יותר לנוע בכבישי הממלכה.  כידוע, הבריטים עדיין נצמדים לתקינה האירופאית בכל הקשור למידות ומשקלות, כשהללו מחמירים מאוד ומגבילים את ציי התובלה באשר לכושר התובלה. הבריטים מתקנאים ככל הנראה בעמיתיהם ממדינות סקנדינביה, שם הותר למשאיות ארוכות וכבדות יותר לנוע בכבישים. אפקטיביות התובלה של המשאיות הסקנדינביות היא גבוהה משמעותית, וזאת בפרמטרים של צריכת דלק, נסיעה בכבישי אגרה, מספר המשאיות וסך ימי העבודה של נהגים. בנוסף לכך מושג יתרון סביבתי לא מבוטל בהפחתת צריכת הדלק הכוללת ובירידה משמעותית בזיהום האוויר. מנגד, החיסרון טמון בסיכוני בטיחות גבוהים יותר וכן בתחרות יותר חריפה מול רכבות המשא.

במשרד התחבורה הבריטי החליטו להתחיל בניסוי ממושך שעתיד לקחת 10 שנים, ואשר במהלכו ישתתפו כ- 1,800 גרורים ארוכים יותר. כ- 900 נתמכים יהיו ארוכים ב- 2.05 מטר מהאורך המירבי המותר כיום, ועוד 900 נתמכים יהיו ארוכים ב- 99 ס"מ בלבד מהאורך המירבי המותר ע"פ חוק. יחד עם זאת, המשקל הכולל של הרכב המורכב יוותר על כנו, בהתאם לתקינה האירופאית, וישאר על 44 טון בלבד. מחישובים שערכו אנשי המשרד עולה כי תוספת אורך זו, שמהווה כ- 13% מאורך הנתמך,  תוסיף כ- 33 מיליון ליש"ט לתעשיית התובלה הבריטי. זאת למרות שתקנות המשקל לא הועלו לפי שעה.
לדברי פנינג, המטרה לנסות ולבחון את הגדלת האורך של הרכב המורכב (תומך + נתמך) , כך שהוא יגיע ל- 18.75 מטר (בדומה לאורך המירבי של המשאית הגוררת גרור מלא שנהוג זה מכבר בבריטניה, בדומה לישראל. בבדיקות שערכו בבריטניה נמצא שהגדלת האורך הכולל עשויה להפחית את צי הרכב הכבד בממלכה בשיעור של 13%, ולהפחית את פליטת הפחמן בהיקף של 100,000 טון בשנה. צעד זה ישפר את היעילות של חברות התובלה בצמצום מחזורי התובלה, ויעצים את הרווח התפעולי שלהם. בבריטניה מעריכים שצעד זה יתרום להפחתת מספר כלי הרכב הכבדים בכבישי הממלכה, כך שתושג הפחתה בעומסי התנועה וגם שיפור ברמת הבטיחות הכוללת בכבישים.
הניסוי יעשה על בסיס התנדבותי. במשרד התחבורה הבריטי מקווים שתעשיית התובלה תוכיח את היתרונות הכלכליים-בטיחותיים של צעד זה, ושחברות התובלה תנצלנה את ההזדמנות לרכוש מספר נתמכים ארוכים יותר. הנתמכים הללו יהיו נתונים במהלך שנות הניסוי לבדיקה ומעקב צמודים.
יחד עם זאת לא הכל ורוד. התקינה האירופאית חותרת בימים אלה למבחן של אב-טיפוס כולל לרכב, הווה אומר שהגרור או הנתמך נבחן ביחד עם דגם הרכב הספציפי ושניהם יחדיו (ולא כל אחד בנפרד) מקבל אישור לאב-טיפוס. האפשרות לייצר נתמכים חריגים באורכם עשויה ליצור שוב מצב של בידול בין הנתמכים המיותרים בבריטניה (או עבור השוק הבריטי) ובכך בעצם לייקר ולהאריך את משך מבחני האב-טיפוס לנתמכים הללו.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים