חדש מהוניוול: מגדש טורבו דו שלבי

  •  

חברת הוניוול השיקה לאחרונה, לראשונה בעולם, מגדש טורבו דו-שלבי המכונה
'diesel Parallel Sequential Dual Stage Turbo system' . מדובר במגדש טורבו שיושמו בו טכנולוגיות מתקדמות, ואשר מיועד למנוע בנפח 2.2 ליטר Hdi של פיג'ו וסיטרואן.
החידוש העיקרי במגדש טורבו זה טמון בעובדה שהוא למעשה מורכב משני מגדשי טורבו. המגדש הראשון שממדיו קטנים במיוחד, עובד בסל"ד נמוך, כשהוא דואג להגדשה איכותית של המנוע גם כשהוא פועל בסל"ד נמוך. יש לציין שההגדשה הטובה בסל"ד איטי מאפשרת זמינות כוח, כך שהנהג אינו נדרש ללחוץ על דוושת ההאצה להשגת הכוח הרצוי. אלמנט זה בא לידי ביטוי בצריכת דלק חסכנית.
בסל"ד גבוה נכנס לפעולה מגדש הטורבו השני, שממדיו גדולים יותר. מגדש זה מספק כמות של אוויר גדולה יותר הנדרשת למנוע. יש לציין שבסל"ד הגבוה שני המגדשים פועלים יחדיו וזאת בעת שהמנוע פועל בעומס רב ונדרשת הגדשה רבה. התוצאה בפועל היא שמושגת הגדשה איכותית בכל טווח סל"ד המנוע. חשוב להדגיש שפעולת שני המגדשים נשלטת במלואה ע"י מחשב המנוע. 

יתרון נוסף קשור למימדים הקומפקטיים של שני המגדשים הפועלים בצוותא. הממדים הקומפקטיים תורמים לכך שהמגדשים יתחילו לפעול כבר מאנרציה מועטה , כך שקטן מאוד זמן התגובה שקיים מהרגע שהנהג לוחץ על דוושת ההאצה ועד שההגדשה המיטבית באה לידי ביטוי בפעולת המנוע. המשמעות היא שלרשות הנהג עומד מומנט רב הזמין לדרישותיו.

יש לציין כי המערכת החכמה של הוניוול זכתה לאחרונה במקום השני בתערוכת אקוויפאוטו בקטגורית 'הנדסה וטכנולוגיה מתקדמת'
(Engineering and Advanced Technology Category).

 

 

 

 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים