זינוק במסירת גרורים בארה"ב

שרות רכב ותחבורה 


 

שוק הגרורים בארה"ב רשם אשתקד זוניוק מרשים, למרות נתונים כלכליים חלשים יחסית שהציג המשק האמריקאי. התונים אלה הושגו לאחר ההתדרדרות הכלכלית במהלך 2009 שהביאה לנפילה חדה בביקוש לגרורים חדשים.
מנתונים רשמיים שפורסמו לאחרונה בארה"ב עולה כי במהלך 2011 נרשם זינוק משמעותי בביקוש לגרורים כבדים בארה"ב, כאשר 25 יצרנים הגרורים הגדולים בארה"ב דיווחו על מכירת 215,815 גרורים חדשים, גידול בשיעור של 78% בהשוואה לשנת 2010. מעבר לכך, נתוני שנת 2011 מתקרבים למכירות שהיו בשנת 2007, כלומר עוד בטרם המשבר הכלכלי, שנה שבה נרשם ביקוש שיא של 283,000 גרורים בקירוב. בהשוואה לנתונים אלה, מדובר בהיקף ביקושים הקטנה ב- 24% משנת השיא. 
מי שהגדיל את כוחן בענף היו יצרני הגרורים הגדולים, וזאת במידה רבה על חשבון יצרני הגרורים הקטנים. מהנתונים עולה כי היקף המכירות של 6 יצרני הגרורים הגדולים בארה"ב עלה אשתקד ב- 89%, הרבה מעבר לממוצע הענפי. המשמעות היא שכעת מייצרים 6 יצרני הגרורים הגדולים בארה"ב כ- 75% מכלל ייצור הגרורים , כשהחישוב נעשה מתוך היקף הייצור הכולל שמייצרים 29 היצרנים הגדולים בארה"ב. 
הגידול העיקרי במסירת גרורים היה הן בפלח השוק של הגרורים עם משטח הנשיאה הכללי (משטח פךטה), וכן בגרורים המשמשים לעבודות תשתית. בביקוש לגרורים סגורים וגרורים לתובלה בקירור אומנם נרשם גידול בביקוש, אולם הוא היה נמוך משמעותית מהממוצע הענפי. כך, לדוגמא, בביקוש לגרורים רגילים (שטוחים וגרורים למכולה) נרשם זינוק חד, והמכירות הוכפלו בהשוואה ל- 2010, ואף למעלה מכך.
נציין כי גם ברבעון הראשון של השנה נמשכה התאוששות במסירת גרורים, וחלק מהחברות דיווחו על תוצאות עסקיות משובחות המשתוות בערכן למכירות שהיו בשנת 2006, כלומר בשנות השיא שלפני המשבר הכלכלי הנוכחי.
 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים