להאריך את חיי זחלי הגומי

שרות רכב ותחבורה 

להנעה באמצעות זחלי גומי ישנם יתרונות לא מבוטלים בהשוואה לזחלי הפלדה בכל הקשור לנוחות התפעולית, הויברציות, הרעש, האפשרות לנסוע על כבישי אספלט, הידוק הקרקע המופחת ועוד. הבעיה היא שזחלי הגומי רגישים יותר להיעדר תחזוקה, כשהכוונה היא ניקוי לא סדיר, והיעדר ביקורת ואבחון קבועים. לשני גורמים אלה מתווסף לעיתים קרובות גם היעדר ידע מספק של המפעיל, כשהתוצאה באה לידי ביטוי בטכניקות עבודה שיגרמו לבלאי מואץ של זחלי הגומי. להלן מספר טיפים שיסייעו בשמירה והארכת חייהם של זחלי הגומי:
1. יש לנקות את זחלי הגומי לעיתים קרובות, וזאת באמצעות מערכת שטיפה בלחץ. המטרה היא להסיר בצורה היעילה ביותר את כל הלכלוך שנדבק למערכת, מאחר והוא גורם לבלאי ושחיקה. כאשר מערכת ניקוי בלחץ אינה בנמצא, אזי גם כלי ניקוי פשוטים יספיקו, כגון יעה, את או כף. מומלץ להוציא את הלכלוך שהצבר ליד המיסבים ובחורים שונים של טבורי מערכת ההינע. ההמלצה הטובה והפשוטה ביותר היא לשטוף את זחלי הגומי ואת מערכת ההינע שלהם מידי יום. פעולה שגרתית שכזאת תאפשר למקסם את אורך חייהם ולהפחית בעלויות האחזקה. פעולה זו נחוצה במיוחד באזורים שבהם נצבר לכלוך רב, כגון עבודה בבוץ או בשלג.
2. מומלץ מאוד לבדוק את מצבם של זחלי הגומי לפני כל שימוש. כדאי לבדוק שחוטים אינם משתרבבים, וזחלי הגומי מכווננים כהלכה.
3. יש לנקות את מערכת ההינע של זחלי הגומי אחת ל- 50 שעות עבודה. כמובן שאם עובדים בתנאי שטח שוחקים (כגון חול), אזי יש להגביראת תדירויות הבדיקה, ושוב מומלץ לנקות שאריות של חומרים ולכלוכים שהצטברו במערכת ההינע.
4. מומלץ לנסות ולהקטין את פרקי הזמן שבו הכלי עם זחלי הגומי עובד בירידות, או לחלופין בעליות, בעלי שיפוע רב. העבודה בשיפוע גורמת לשחיקת יתר של זחלי הגומי וכן של רכיבים ומערכות נוספות הנמצאות בחלקו התחתון של הכלי. כך, לדוגמא, כשעובדים במורד, אזי מופעל לחץ רב יותר על גלילי ההינע הקדמיים. באזר זה הרכיבים נדרשים לעמוד בעומס עבודה גבוה המללווה בבלאי ובסכנת שבר. גם עבודה בפסגת ההר או לחלופין בחתית המדרון, מלווים בשחיקה מואצת של הרכיבים, כאשר זחלי הגומי נשחקים בעיקר בצד שבו מופעל המאמץ לשמירה על מגע מירבי עם הקרקע.
5. יש לבדוק את המרווחים שבין הזרועות המנחות (guide lugs) לבין הגלילים המרכזיים. הבדיקה צריכה להתבצע בהתאם להנחיות היצרן, כאשר היא מבוצעת לרוב לאחר נסיעה מהירה על משטח ישר, וללא ביצוע פעולות היגוי. גודל המרווח צריך להיות בהתאם להוראות היצרן. במידה ויש חריגה, יש לכוונן ולבצע התאמות של מיקום זחל הגומי ומידת המתיחה.
6. רצוי להפחית את פעולות ההיגוי שגורמות לבלאי גדול לכל רכיבי מערכת ההנעה, הווה אומר הזחלים, המיסבים, גלגלי השיניים, הצירים וכו'. ההמלצה היא לתכנן אתר עבודה שיכלול כמה שפחות סיבובים, כשהדגש הוא על הפחתה למינימום של מספר הסיבובים החדים בהם יש צורך לעצור זחל אחד, ולבצע את הסיבוב עם השני. פעולה זו גורמת לשחיקה מהירה מאוד של זחלי הגומי. במילים אחרות: יש לתכנן את המסלול כל שיהיה בעל סיבובים ושיפועים מתונים ככל האפשר. אם יש צורך לבצוע סיבוב חד, אזי מומלץ לבצעו בשלושה שלבים, בשילוב של נסיעה קדימה - אחורה – קדימה, בסיוע היגוי מתון יחסית.
7. בזמן תדלוק יש להקפיד שלא ישפך סולר על הזחלים . זחלי הגומי רגישים למגע עם הסולר ועלולים להתקלקל במהירות כתוצאה מכך.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים