למה לקלקל ???

עיוותים בחישובי כושר הגרירה לרכב קל

שרות רכב ותחבורה 

ההחלטה של אגף הרכב במשרד התחבורה לבטל את הרפורמה שנעשה בחישוב כושר הגרירה לרכבים שעלו לכביש לפני חודש אפריל 2008, גרמה לעיוותים גדולים מאוד בכושר הגרירה.
כך, לדוגמא, גגם רכב שעלה לכביש לפני אפריל 2008 יכול במקרים רבים לגרור רק כ- 60% - 70% מאותו דגם רכב בדיוק, שעלה לכביש מאפריל 2008 ואילך.

כזכור, במשרד התחבורה החליטו בשנת 2008 ליצור רפורמה בכושר הגרירה, וזאת לאחר שנים רבות שבהן הנושא לא היה מוסדר כהלכה. הנוהל שנקבע עסק בגרירה של כלי רכב פרטיים ומסחריים קלים ( M1 ו- N1, בהתאמה), הווה אומר לרכבים שמשקלם הכולל המותר הינו עד 3.5 טון. הוראת הנוהל של אגף הרכב (מס'  T0100008), המבוססת על התקינה האירופאית ועל המלצות שבדו"ח שהנפיק הטכניון בשנת 2003.

במשרד התחבורה הדגישו כבר בשנת 2008 כי המדיניות לקביעת כושר הגרירה ורישומו ברשיון הרכב מיושמת בהתאמה לחקיקה הקיימת לביטול רישום שנת הייצור ברישיונות הרכב. עוד נקבע בהוראה כי 'נקבע כושר גרירה לרכב גורר ברישיון הרכב, הוא זה שקובע, גם אם ברישיון הגרור נרשמו תנאי גרירה סותרים'.

קביעת כושר הגרירה

על פי הרפורמה המוצלחת שהייתה עד כה נקבע שכושר הגרירה (כפי שנרשם ברישיונו של הרכב הגורר) יכלול שתי קטגוריות: הראשונה היא גרירה גרור מקטגוריה O1 – ללא בלמים, ואילו השניה היא גרירת גרור מקטגוריה O2 – במשקל של עד 3.5 טון – עם בלמים.
לגבי קטגוריה O1, כושר הגרירה יהיה הנמוך מבין:
1. כושר הגרירה שקבע יצרן הרכב לגרירת גרור ללא בלמים
2. 50% ממשקלו העצמי של הרכב הגורר בתוספת 75 ק"ג.

 לגבי גרור מקטגוריהO2  (בין 751 ל- 3,500 ק"ג), ואשר נגרר ע"י רכב גורר שמשקלו לא פחות מ- 2,200 ק"ג, כושר הגרירה יהיה הנמוך מבין:
1. המשקל לגרירה שהתיר יצרן הרכב (משקל כולל מחובר מירבי פחות משקלו הכולל המותר של הרכב הגורר).
2. המשקל העצמי של הרכב הגורר בתוספת של 75 ק"ג.

בנושא זה יש להעיר כי רכב שמשקלו הכולל המותר נמוך מ- 2,200 ק"ג רשאי אך ורק לגרור גרור מקטגוריה O1, בהתאם למגבלות שצויינו קודם לכן.

נסיגה לאחור

בהוראת הנוהל האחרונה שהוצאה בנושא זה יש נסיגה מוטעית לאחור, הרחק ממה שמתירה התקינה האירופאית שאנו כה גאים בהיצמדות אליה.  במשרד התחבורה החליטו להחזיר את כושר הגרירה 'הוותיק', וזאת לרכבים שעלו לכביש לפני אפריל 2008. המשמעות היא שכושר הגרירה של אותם רכבים הוא נמוך משמעותית (לעיתים ב- 30% ויותר) מכושר הגרירה של רכבים שיצאו יומיים מאוחר יותר. אין הגיון בכך, וזאת מכיוון שהרכבים לא השתנו, התקני הגרירה לא השתנו, ואפילו חוקי הפיזיקה לא השתנו.
בהוראת הנוהל שהייתה עד כה נקבע שמשרד הרישוי ירשמו את כושר הגרירה ברשיונות כלי הרכב בהתאם לנוהל החדש (להיתר ראשוני, או לרכב בעל היתר קיים), וזאת בתנאי שהרכב נבדק ע"י מעבדה מוסמכת שקבעה את כושר הגרירה. במידה והרכב לא נבדק במעבדה מוסמכת, אזי תותר הגרירה בהתאם למדיניות מתן היתר הגרירה הישן. אנו, במערכת 'רכב ותחבורה', תמהים מדוע צריך לסגת מהרפורמה המבורכת והחשובה שנעשתה. לאגף הרכב (במקרה הטוב) פתרונים לקושיה.

 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים