טיפים קטנים לטיפול ברכב, חסכון גדול בכיס

שרות רכב ותחבורה 


קניתם רכב? תתחדשו! עכשיו הגיע הזמן ללמוד לטפל בו. "את העובדה שכל רכב דורש תחזוקה תקופתית במוסך מקצועי על פי הוראות יצרן, כולם יודעים", אומר איימן תמים הבעלים של מוסך 'האורגים' בחולון. "אבל לא כולם יודעים כי שגרת טיפול יומית ברכב המתבצעת בחניה הפרטית של הבניין יכולה למנוע הפתעות לא רצויות בכיס ולתרום לבטיחות הנסיעה", הוא מגלה.
כותב המאמר: איימן תמים, בעלים של מוסך 'האורגים' בחולון.
אם גם אתם רוצים לחסוך כסף על דלק, לדאוג לבטיחות המשפחה על הכביש ולהגיע למוסך רק מתי שצריך, כדאי שתכירו כמה טיפים שיעזרו לכם להגשים זאת.
• שמירה על נפח נוזל קירור
מחסור בנוזל קירור עלול לגרום להתחממות יתר ולגרימת נזק חמור למנוע אשר תיקונו עשוי לעלות אלפי שקלים. קירור המנוע הינה משימה הכרחית במהלך פעולותו ולכן חשוב מאוד להקפיד למלא נוזל קירור מתאים לרכבכם. בשום אופן, אין למלא מים מהברז אשר עשויים ליצור קורוזיה ולפגוע בפעולת הקירור. 
• בדיקת מפלס שמן המנוע
תפקידו של השמן הוא להפחית את החיכוך בין החלקים הנעים במנוע הרכב וכך להקטין את השחיקה והתחממות שלו. בנוסף, מסייע השמן במספר דרכים נוספות כמו ניקוי המנוע, מניעת קורוזיה, שיפור האטימה והעברת החום מהחלקים הנעים לאלו האחראים על הקירור. בשל חשיבותו של שמן המנוע, מומלץ לבדוק את מפלס הנוזל בכל מספר נסיעות. 
• מילוי לחץ אוויר בצמיגים
נסיעה בלחץ אויר נמוך או גבוה מדי יכולה לגרום לשחיקה בצמיגים, לפגיעה ביציבות הרכב על הכביש ולצריכת דלק מוגברת היות והחיכוך בין הצמיג לכביש גדל. שמירה על  לחץ האוויר תקין בצמיגים משפיעה על בטיחות הנוסעים, על נוחות הנסיעה וחוסכת כסף בהוצאות הדלק. את לחץ האוויר מומלץ לבדוק אחת למספר ימים בתחנת דלק או באמצעות התקנים ידניים ואחת לחודש במוסך מוסדר.
• זיהוי מוקדם של בעיה במנוע
אין צורך להיות מכונאים מדופלמים כדי לזהות כי ישנה בעיה במנוע הרכב. פתיחת מכסה המנוע אחת לשבועיים יכולה לחשוף שינויים במראה החלקים ולאותת האם ישנה בעיה מחשידה שכדאי להביאו לידיעתו של המוסכניק.
• כיוון פנסים
לפנסים יש תפקיד חשוב המסייע לנוע בבטיחות על הכביש בשעות הלילה המאוחרות ועל כן יש להקפיד על תקינותם. חשוב מאוד לוודא כי הפנסים מכוונים מבחינת זווית (שיהיו מכוונים לכביש) ויציבות.
• החלפת מגבים
את המגבים מומלץ להחליף פעמיים בשנה. נסיעה בחורף גשום עלולה להיות מסוכנת אם המגבים אינם פועלים כראוי ואינם מסיטים את מי הגשמים מהשמשה הקדמית. כאשר הגומי מתייבש במגב הוא אינו מנקה היטב את השמשה ואף שורט אותה ולכן חשוב להקפיד על איכות טובה של מגבים שיחזיקו לאורך זמן ולא יפגעו בבטיחות הנהיגה .
• ניקוי השמשה הקדמית
בכדי לא להפריע לשדה הראייה של הנהג ולא להסיט את תשומת ליבו מהמתרחש בכביש, יש לדאוג כי השמשה הקדמית תהיה נקיה. לצורך כך מומלץ להסיר את מדבקות החלון של הטסט השנתי ואת הבובות התלויות על הראי. בנוסף, רצוי להחזיק ברכב מטלית ומגבונים לחים לניקוי השמשה לפני כל נסיעה.   

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים