קליקAדיל להחמיר בבדיקות הרישוי השנתית
רוצה לקנות משאית או מסחרית חדשה ולחסוך אלפי שקלים?
מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיות

מסחריות
 

 
 


  שרות רכב ותחבורה


 איגוד המוסכים פנה לאחרונה למשרד התחבורה בבקשה להחמרת בחינות הרישוי השנתי.
רונן לוי, יו"ר האיגוד העלה בקשה לבחון מחדש את התנהלות מכוני הרישוי ובדיקות הרישוי שמתבצעות לכלי הרכב. לטענת האיגוד, הבדיקות המתבצעות כיום במכוני הרישוי אינן מקיפות ומעמיקות דיין בשל חוסר יכולת מקצועית ובהעדר מכשור מתאים.
בפועל, בעיית הכשל הטכני כגורם לתאונות ידועה היטב לכל העוסקים במלאכה, ובאיגוד המוסכים  לוחצים מזה שנים על המשטרה והרשויות להכיר בה. הפניה הנוכחית של איגוד המוסכים  באה על רקע תוצאות מחקר עדכני שבוצע באיחוד איגודי הרכב באירופה, סבה נמצא כי  6% מתאונות הדרכים באיחוד האירופי נובעים מכשל מכאני / טכני וכי בכל רגע נתון כ-10% מכלי הרכב הנעים בכבישים לוקים בכשל בטיחותי המהווה סיכון. מהבדיקות האקראיות שעורכות ניידות הבטיחות של משרד התחבורה בישראל עולים נתונים דומים באופן ממוצע. הנתונים גבוהים יותר ביחס לכלי הרכב המשמשים לעבודה שוטפת כמו משאיות, אוטובוסים, מוניות וכד', לגביהם הנתונים מישראל ומגיעים לכ – 17%.
המלצות סקרה לאיחוד האירופי, אותן מאמץ איגוד המוסכים, הינן לסנכרן בין מהות השימוש, כמות השימוש (מרחק נסועה) ברכב, וגיל הרכב, לבין תדירות הבדיקה ולבין חומרת הבדיקה. משמע – מרכיב הסיכון עולה עם עליית גיל הרכב ומשתנה לפי מהות וכמות השימוש בו ועל כן יש לסנכרן בין הרכב לבין תחנות הבדיקה השוטפות.
בישראל כיום יש החמרה בבדיקות לכלי רכב פרטיים שגילם עולה על 15 שנה ולמוניות ואוטובוסים קיימת חובת בדיקת בלמים לפני מבחן הרישוי במוסך מורשה. אין די בכך.
לפי הצעת סקרה, יש לבדוק אחת לתקופה את תקינותן של מערכות הבטיחות הפסיביות והאקטיביות.  באיגוד המוסכים סבורים שאלה הצעות ראויות ונכונות והעברנו אותן למשרד התחבורה בצירוף המלצתנו ליישום. הכוונה היא שאגף הרכב במשרד התחבורה יעמיק בבדיקת המחקר האירופי (מאחר ובישראל לא מתקיימים מחקרים מסוג זה) ובבחינת ההמלצות. באיגוד המוסכים מעריכים כי התקינה האירופית בתחום תשונה בקרוב ותאמץ את ההמלצות הללו ועל כן יש יסוד להערכה כי בשנים הקרובות תאומצנה ההמלצות גם בישראל. קליקAדיל
סרוק את הקוד!

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים