תחרות רובוטיקה בטכניון להקניית הרגלי נהיגה בטוחה וזהירות בדרכים

ארבע קבוצות תלמידים מבתי ספר המסונפים לארגון World ORT זכו במקומות הראשונים בקטגוריות השונות


 ארגון World ORT קדימה מדע והמרכז לרובוטיקה ע"ש לאומי, בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, קיימו בסוף השבוע בטכניון שבחיפה את תחרות הרובוטיקה הבינלאומית השלישית Robotraffic להקניית הרגלי נהיגה בטוחה וזהירות בדרכים. בתחרות הבינלאומית השתתפו כ-50 קבוצות תלמידים (כיתות יא'-יד'), מהן 8 קבוצות מבתי הספר של World ORT ממדינות ברית המועצות לשעבר (מאוקראינה, ליטא, מולדובה ורוסיה).

במקומות הראשונים בקטגוריות השונות זכו תלמידים מבתי הספר המסונפים לארגון World ORT. בקטגוריה נהיגה זהירה זכתה קבוצה של אורט דנפרופטרובסק מאוקראינה. בקטגוריית מרוץ ניצחה קבוצה מבית הספר שדה אליהו. בקטגוריית מבחן חוקי נהיגה זכו בתי הספר עמק החולה ואורט מוסקבה. בקטגוריית תוכן וחידושים בתחום של זהירות בדרכים  זכתה קבוצה מתיכון שעב.  במקום הראשון בתחרות לבתי ספר יסודיים זכו תלמידי שכבה ה' בבית הספר "בגין" בקרית מוצקין.

מאחורי התחרות, אותה הנחה ד"ר יבגני קורצ'נוי, עומדת היוזמה להפחית את מעורבותם של נהגים צעירים בתאונות דרכים. בתחרות השתתפו רובוטים ניידים קטנים דמויי רכב, המופעלים במצבים המדמים את ההתרחשות בכבישים. "רובוטראפיק" היא תחרות ייחודית ברובוטיקה, שמטרתה רכישת ידע ומיומנויות הקשורים לנהיגה בטוחה. לצורך התחרות פותחו "כבישים בטוחים" המכילים חיישנים אשר יוצרים קשר עם המכוניות (רובוטים)  בכבישים. אלה מספקים תגובה אוטומטית של הרכב לאותות, רמזורים, מכשולים, תמרורים ועוד.

בתחרות נדרשו המתמודדים לבנות מכונית רובוטית שתציית לתמרורים ולרמזורים, תיסע על פי חוקי התנועה ותימנע מתאונות. המטרות המרכזיות של התחרות: היכרות עם חוקי נהיגה, רכישת הרגלים של התנהגות נכונה בנהיגה, הקניית גישה חיובית לנהיגה זהירה ובטוחה, הבנת מגבלות הרכב בזמן נהיגה, פיתוח כבישים חכמים בעלי חיישנים במטרה להפחית את מספר תאונות הדרכים ופיתוח מערכות רובוטיות ברמה גבוהה לצרכי נהיגה בטוחה. למשלחת שהגיעה מבית הספר "שלום עליכם" בווילנה זו הפעם הראשונה בתחרות והנסיעה לישראל מומנה על ידי הוריהם של הנערים ועל ידי ארגון World ORT. מרק קוץ', חבר הנהלת בית הספר, המלווה את המשלחת סיפר כי הקשר עם הטכניון נוצר בכינוס של ארגון World ORT בברלין, שם הוא פגש את חיים דריבן, מורה לרובוטיקה בבית הספר "משגב", שסיפר לו על התחרות. אורחי הכבוד בתחרות היו: פרופ' עודד שמואלי, משנה לנשיא הטכניון; פרופ' משה שהם, ראש המרכז לרובוטיקה בטכניון על שם לאומי; מנכ"ל ארגון World ORT קדימה מדע בארץ, אבי גנון, ונציגים בכירים ממשרד החינוך.

פרופ' משה שהם, ראש המרכז לרובוטיקה בטכניון, ציין כי לתחרות כמה מטרות, ביניהן לימוד רובוטיקה, זהירות בדרכים וקידום פיתוחם של כבישים חכמים ומערכות נהיגה אוטונומיות.
אבי גנון, מנכ"ל World ORT קדימה מדע בארץ: "אנו פועלים רבות לקידום המדעים והטכנולוגיה כמו גם לשימור הקשר עם הקהילות היהודיות ברחבי העולם. תחרות זו מקנה אפשרות לחיבור בין תרבויות וקהילות שונות וכן מאפשרת החלפת ידע ופיתוח של מיזמים משותפים בין המדינות".


 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים