הסדרה חוקית של ענף מוניות השירות

שרות רכב ותחבורה 


ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ כרמל שאמה-הכהן, אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית לתיקון פקודת התעבורה, שנועדה להאריך את ההסדר הקיים בנושא קווי מוניות השירות עד לסוף שנת 2013.
מנהל אגף תחבורה ציבורית במשרד התחבורה, יהודה אלבז, הסביר כי כשחוקק לראשונה החוק המסדיר את הענף, בשנת 2005, הייתה התלבטות אם להכניס את מוניות השירות לרגולציה ולעולם התחרותי של האוטובוסים, או לתת להם תקופת הסתגלות. לדבריו, החוק אפשר שלב מעבר לפני העברת הענף לרגולציה מלאה וכדי למנוע זעזועים בענף מבקש המשרד להאריך את תקופת המעבר עד סוף 2013 עם אפשרות להארכות נוספות, מידי שנה ובאישור ועדת הכלכלה, עד סוף שנת 2016.
היו"ר שאמה-הכהן ביקש מהמשרד לבחון אפשרות להאריך קווי שירות מסוימים, בהתאם להתפתחות העירונית במקום. מנכ"ל ארגון מוניות השירות, בן בדרי, הסביר כי באשדוד לדוגמה נבנו בשנים האחרונות שתי שכונות חדשות שלא מחוברות לתחבורה ציבורית והוא לא מבין למה משרד התחבורה מגביל את עצמו ולא מאפשר לקווי השירות להאריך את המסלולים לתוך השכונות. בדיון התברר כי במשרד מאפשרים להיכנס לשכונות חדשות רק אם הן בתוך המסלול ולא מאפשרים להאריך מסלולים קיימים. "אנחנו תופסים את מוניות השירות כשירות משלים – שכונות חדשות מחוברות במערכת התחבורה הציבורית", הסבירה סגנית היועצת המשפטית של משרד התחבורה, עו"ד חוה ראובני.
רפרנט תחבורה באגף התקציבים באוצר, מורן מזור, אמר כי החוק מהווה הסדר זמני ולכן אין מקום להאריך במסגרתו את הקיים. הוא הוסיף כי "על הארכת הקווים בעתיד, במידת האפשר, צריך לחשוב במסגרת הסדרה כוללת בענף התחבורה. השכונות החדשות מקבלות מענה בתחבורה הציבורית וזה לא חייב להיות בצורה של מוניות שירות, לכן אין מקום להאריך את הקווים. הצרכים אמנם השתנו, אך גם התחבורה הציבורית השתנתה". למרות זאת החליט יו"ר הוועדה שאמה-הכהן לאפשר למשרד לבחון אפשרות של הארכת קווי השירות, בהתאם להתפתחויות והצרכים הדמוגרפיים.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים