בוחני תנועה ישלחו דו"ח לאחר תאונה כדי למנוע מפגעים עתידיים

שרות רכב ותחבורה 


המאבק בתאונות הדרכים בישראל הוא אחד המאבקים החשובים והדחופים ביותר. ישנן תאונות רבות אשר נגרמות כתוצאה מבעיות תשתית, תאורה, שדה ראיה לקוי, מים על הכביש ועוד. לעתים קרובות תאונות הדרכים עצמן גורמות לליקויים בדרכים, דוגמת עמוד תאורה או שלט שנפלו בעקבות התאונה.
בימים אלה אושרה בכנסת בקריאה טרומית הצעת חוק שמטרתה לחייב בוחני תנועה לשלוח דוח לאחר התאונה לגורם האמון על כך ברשות המקומית שבשטחה קרתה התאונה, ואם התאונה התרחשה בשטח בין עירוני – לשלוח את הדוח לחברה הלאומית לדרכים בישראל בע"מ (להלן – מע"צ), על מנת ליידע את הגורמים הרלוונטיים על מפגעים שונים בדרך אשר גרמו לתאונה או שנגרמו בעקבותיה. כך יתאפשר לרשות המקומית או למע"צ לתקן המפגעים ולמנוע את התאונה הבאה באותו מקום. 

בחוק מוצע, כאמור, לחייב בוחני תנועה לשלוח דוח לאחר התאונה לגורם האמון על כך ברשות המקומית שבשטחה קרתה התאונה, ואם התאונה התרחשה בשטח בין עירוני – לשלוח את הדוח לחברה הלאומית לדרכים בישראל בע"מ (להלן – מע"צ), על מנת ליידע את הגורמים הרלוונטיים על מפגעים שונים בדרך אשר גרמו לתאונה או שנגרמו בעקבותיה.

להלן פירוט הצעת החוק:
  

תיקון סעיף 83 1. בפקודת התעבורה , בסעיף 83(א), אחרי פסקה (1) יבוא:
  "(1א) בלי לגרוע מהוראות פסקה (1), תעמיד המשטרה לרשותה של הרשות המקומית אשר בתחומה אירעה תאונת הדרכים, במועד האמור בפסקה (1), את פרטי המידע כמפורט בפרטים א, ב, ה, ו ו-ז בתוספת השישית, ככל שמידע זה מצוי בידיה אותה עת; המשטרה תשלים את העמדת המידע בתוך 24 שעות משעה שהמידע הנוסף הגיע לרשותה; אירעה התאונה בדרך שאינה דרך עירונית, תעמיד המשטרה את פרט המידע האמורים לרשות לחברה הלאומית לדרכים בישראל בע"מ (להלן – מע"צ)."

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים