התנגדות גורפת לרישום הבדיקה הבטיחותית ברישיון הרכב

שרות רכב ותחבורה 

 
תקנה 309, המחייבת בדיקה לרכב שעבר תאונה, עוברת בימים אלה לשלבי ההכרעה. לכל ברור שאם יוחלט על רישום ברישיון הרכב לכל רכב שנבדק, אזי התוצאה המיידית תהיה עצירת הבדיקות הבטיחותיות החשובות כל כך.  אף לקוח, מוסך, שמאי או חברת ביטוח לא ירצו שברישיון יופיע 'נזק בטיחותי מהותי', וזאת בשל תאונה שתוקנה כהלכה. התוצאה בשטח תהיה עגומה: רכב שעבר תאונה פשוט לא ישלח לבדיקה ע"פ תקנה 309 וזאת על מנת להימנע מהרישום ברישיון, רישום שיפחית מאוד מערך הרכב ויקשה מאוד על מכירתו. התוצאה בפועל תהיה הפוכה: במקום שרכבים לאחר תאונה יבדקו כהלכה, אף אחד (ובלחצם הישיר של בעלי הרכבים, חברות הביטוח, כמו גם השמאים שכפופים להם) לא ישלח את הרכב לבדיקה הבטיחותית!!!, והרבה יותר רכבים מסוכנים ינועו בכבישים הלכה למעשה.

נדגיש שכיום מרבית הבדיקות הן לרכבים שניזוקו קלות בתאונה, ואשר בוצעה בהן החלפת רכיבים (כגון רכיבי מתלה). שיעור הנזק לרוב אינו עולה על 30% מערך הרכב. במקרים הללו, בעלי הרכב, מנהלי המוסך, כמו גם השמאים מעוניינים לוודא שהרכב חוזר לכביש בצורה בטוחה, לאחר בדיקה בטיחותית מקיפה.

המיעוט של הבדיקות הוא של רכבים שניזוקו קשות – בשיעור שבין 50% ל- 60%, ואשר נמכרים לסוחרים. רכבים אחרונים אלה ניזוקו קשות, ואכן הרישום 'נזק בטיחותי מהותי' מוצדק.

גם באיגוד המוסכים סבורים שאין לרשום הערה על כלל רכבי הציבור שצריכים לעבור בדיקת תקנה 309. זאת, מאחר ויש להניע חקיקה שתפעל לתיקון הבעיה הקיימת ובאופן ישיר ונחוש. רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים טוען שהצעת משרד התחבורה אינה מהווה פתרון ישיר לבעיית תופעות הלוואי שמייצרת פרקטיקת האובדן להלכה ולכן האיגוד לא יוכל לתמוך בה.
עמדת האיגוד, נותרה כשהייתה – רישום הערה בכלי רכב בהם בוצע סחר כאמור בחוק חובת רישום חלקי חילוף משומשים (מניעת גניבות). קבלת עמדת אנשי המקצוע תייצר הערה נקודתית לאותם כלי רכב המשוקמים שלא על ידי מוסכים חוקיים ובאמצעות חלפים משומשים שלרוב מקורם בגניבות הרכב. רישום הערה לפי פרמטר אחר לא ישיג את התיקון הנדרש לפתרון הבעיה המקורית ועלול לגרום נזק מיותר לבעלי רכב תקין אשר ביצעו מהלך שלתיקון הדורש בדיקת תקנה 309.
באיגוד המוסכים מתכוונים להוסיף הצעה לפסילה זמנית של רישיון הרכב לכלי רכב אשר כריות האוויר שלהם הופעלו עקב תאונה וכי החזרתם לכביש תהיה רק לאחר אישור ממוסך מורשה יבואן כי כריות האוויר שהוחלפו – הוחלפו כיאות על בסיס הוראות היצרן ויוכלו להגן על משתמשי הרכב בתאונה הבאה. המלצת אגוד המוסכים היא שעלות בדיקה זו תהיה נתונה תחת פיקוח ממשלתי.

בחברות הביטוח מתנגדים ליישום הרישום, דבר שיפגע מאוד בערכם של הרכבים שעברו תאונה, ולו קלה בלבד. השמאים אומנם מצהירים שהם תומכים ברישום ברשיון הרכב, אך סביר להניח שלנוכח הלחץ שיגיע הן מבעלי הרכב והן מחברות הביטוח (שמרכיבות את רשימת השמאים, ושמהן פרנסתם), הרי שספק אם השמאים ישלחו את הרכבים לבדיקה. הצפי הוא לנפילה חדה מאוד בהיקף בדיקות, בדיוק כפי שארע בתקופת הניסיון הקודמת שהייתה לפני מספר חודשים. 
בשורה התחתונה: מה יועילו חכמים בתקנתם, וזאת אם אף אחד לא יפעל לפי התקנה הבטיחותית החשובה ???
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים