קונספטים חדשים לתא המטען 

 


תא המטען של כלי הרכב לא עבר מהפכות דרמטיות במהלך השנים. הגרסאות של הסטיישן ההאצ'בק והסדאן שולטים בענף ללא עוררין, וזאת ללא שמישהו ינסה להרים את הכפפה ולפתח פונקציות חדשות לתא המטען.

בחברת  INOVAפיתחו לאחרונה שני קונספטים חדשים לתא המטען. הראשון מכונה
  X-TRAYוהמיועד לרכבי פנאי-שטח  ,(SUV)ואילו השני מיועד לדגמי מיני-וואן והמכונה .INOVA Replay

קונספט ה-  INOVA X-TRAYמיועד, כאמור, לרכבי פנאי-שטח. הקונספט כולל שני חלקים, כאשר העליון הוא דלת נפתחת כלפי מעלה, וזאת כשהיא מתרוממת אל מעל משקוף השלת האחורית. בחלקו התחתון של הרכב ישנו מגש (המכונה , 'X-TRAY'  הנשלף החוצה באמצעות מנוע חשמלי, בדומה למגירה. קצה המגש מהווה למעשה חלק מהפגוש האחורי. הייעוד, לדברי מפתחי הקונספט, הוא 'לשימוש יום יומי' של בעל הרכב. בפועל השילוב של הדלת העילית המתרוממת, ביחד עם המגש הנשלף, יוצרים יחדיו בהרמוניה חלל גדול מאוד המאפשר הכנסת ציוד ואביזרים שונים לתא המטען של הרכב. הנהג יכול כמובן לשלוף רק את המגש, ולהניח עליו אביזר הבולט באורכו. השליפה של המדף והכנסתו יכולים להיות מכניים או חשמליים, כשלאחרון יש עדיפות משיקולי נוחות תפעולית.
המגש עצמו הינו מגש העשוי מחומרים מרוכבים (פלסטיק), המיוצר ע"י חברת 'אומניום פלסטיק'. התכנון המיוחד שלו מאפשר לתקן את המגש במהירות ובעלות נמוכה. גם אם נוצר צורך להחליפו, אזי עלות ההחלפה אינה יקרה. בחברה מדגישים שהרכב עומד בכל תקני הבטיחות המחמירים שנקבעו בתקינה האירופאית, כאשר הפגוש (שנשלף בחלקו) הוא חלק אינטגרלי ממערכת ספיגת האנרגיה האחורית של הרכב.

לשפר את הגישה לתא המטען של המיניוואן

הקוספט השני מבית  INOVAמיועד לשמש בדגמי המיניוואן. האחרונים מאופיינים לרוב מחלל תא מטען קטן, בעל גישה מוגבלת, שאינו עונה במקרים רבים על כל הצרכים של כל נוסעי הרכב.
הקונספט החדש המכונה  'INOVA Replay'מציע שני מצבי פתיחה. הראשון שבהם הוא צמד דלתות אחוריות נפתחות, כאשר הדלת התחתונה היא קטנה בממדיה ואילו הדלת העליונה היא גדולה בממדיה. התפעול של הדלת התחתונה הוא חשמלי במלואו.
לחיצה על מתג מתחילה את תהליך הפתיחה, כאשר הדלת נפתחת, ונכנסת לחלל צר הממוקם מתחת לרצפת תא המטען, והקצה החיצוני מהווה חלק מפגוש הרכב. מנגנון הדלת התחתונה מהווה גם במקרה זה חלק ממערכת הסגירה, כמו גם חלק מהפגוש האחורי (בעת שהדלת פתוחה, ונכנסת לחלל המיועד לה במרכב הרכב). הדלת העליונה נפתחת בצורה ידנית, כשמנגנון ההרמה מעלה את הדלת אל מעל למשקוף העליון של דלת תא המטען. התוצאה בפועל היא שבעת שהדלתות פתוחות הגישה לתא המטען גדלה ב- 200 מ"מ וכך היא מאפשרת גישה טובה יותר לאנשים ולמטענם. המשקל של כל היחידה הוא כ- 15 ק"ג בלבד, וזאת מאחר והרכיבים עשויים מחומרים מרוכבים. בפועל, למשקל הרכב הריק מתווסף רק 5 ק"ג, וזאת בהשוואה לוורסיה מקבילה שבה הדלת עשויה מפלדה.

 

 

 
 
 

 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים