72 דו"חות ניתנו לנהגים שנסעו על חופי הים

שרות רכב ותחבורה 


הקיץ הגיע ועימו הגיעו נהגי הג'יפים בחופי ישראל:במבצע אכיפה שקיימה רשות הטבע והגנים בסוף השבוע ניתנו 72 דו"חות לנהגים שנסעו על חוף הים באזור שמורות טבע חולות ניצנים ושמורת זיקים שבדרום הארץ. בנוסף לדו"חות, שסכומם נע בין 500-1000 שקלים, ניתנו גם 15 אזהרות לנהגים שנסעו על קו המים או מחוץ לדרכים מסומנות בתחומי שמורות הטבע. במהלך המבצע הסתייעו הפקחים בשוטרים מתחנות שדרות ואשקלון, במצלמות ארוכות טווח אשר תיעדו את הרכבים מרחוק ואף בסיוע אווירי שניתן ממטוס רשות הטבע והגנים.

און ולנסי, ממונה על אכיפת החוק במחוז מרכז של רשות הטבע והגנים: "במרכז הארץ בכלל ולאורך חופי הים התיכון בפרט נותרו מספר חופים פתוחים ושמורות טבע ערכיות, אשר מבקשים לשמר את הטבע שנדחק בשל פיתוח עירוני ותשתיות. שטחים אלו משמשים רבות את תושבי האזור לפעילות נופש ונסיעת הרכבים על קו החוף מסכנת אותם וכמובן שמנוגדת לחוק- כשם שחציית קו לבן מנוגדת לחוק. בנוסף, רבים מבעלי החיים והצמחים באזור מתקיימים רק בזכות השמירה על השטחים הללו, וביניהם ניתן למצוא צבאים, חתולי ביצות, שועלים, צבי ים, מינים שונים של זוחלים ודו- חיים, עופות מים ועופות דורסים וכמובן צמחיית בר עשירה שמקיימת את כל אלו. באלו וגם באלו פוגעת תנועת הרכבים, שכאמור מסכנת את הרוחצים והנופשים בחוף, פוגעת בהנאה שלהם, ועל הדרך הורסת ורומסת מחילות של בעלי חיים, מהדקת וחורצת את פני השטח ופוגעת גם בצומח שבמקום. מספיק אם נזכיר כי קו החוף הינו אתר קינון של צבי ים, מינים הנמצאים בסכנת הכחדה ושזוהי התקופה שבה הם מגיחים מהים על מנת להטיל את דור העתיד של הצבים בחופי ישראל, ותנועת כלי רכב על החוף פוגעת והורסת את קיני הצבים. לעיתים אף מדובר בסכנת חיים לשוהים על החוף ובוודאי שמדובר במטרד עבור אותם אלו שמבקשים לצאת לטבע על מנת לטייל, לנפוש וללמוד. במרבית המקרים הרכבים שנתפסו לא רק שנסעו היכן שאסור- גם עשו זאת בפרעות."

בשבועות הקרובים ובמהלך הקיץ יתקיימו מבצעי אכיפה נוספים באזור. ולנסי: "שיתוף הפעולה עם משטרת ישראל מוכיח את עצמו בכל פעם ויש לכל הגופים אינטרס משותף למנוע את התופעה של הנהיגה בחוף הים ובשמורות טבע. אין דרך להתחמק היום- אנחנו מפעילים גם מצלמות בעלות טווח גדול ואפילו מעלים מטוס לסיוע אווירי לפקחים, כל זאת על מנת לחסל את התופעה המכוערת הזו. אני מקווה שלא נאלץ להמשיך ולתת קנסות וכי הנהגים יבינו שיש לנהוג לפי החוק על מנת להגן על הנכסים הזה, למען הדורות הבאים. אנחנו בכול מקרה מזמינים את כולם לבוא ולבקר את פנינות הטבע האלו, וכמובן- לנהוג ע"פ חוק ולשמור על הטבע הנדיר הזה שהתברכנו בו".


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים