1000 שקל קנס על קריאה או שליחת מייל בנהיגה

שרות רכב ותחבורה 

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ כרמל שאמה-הכהן, אישרה היום את בקשת משרד התחבורה, הבטיחות בדרכים והתשתיות הלאומיות לתקן את תקנות התעבורה ולקבוע איסור על שליחה או קריאה של דואר אלקטרוני בנהיגה. הוועדה אישרה את ההצעה להוסיף על האיסור הקיים לגבי מסרונים את האיסור בנושא התכתבות בדואר האלקטרוני, כאשר הקנס הצפוי על כך יעמוד על 1,000 שקל. היו"ר שאמה-הכהן אמר כי כתיבת או קריאת דואר אלקטרוני מסוכנת פי כמה מכתיבת או קריאת מסרון, ולכן נכון היה ליישר קו בנושא ולסגור את הפרצה".
ח"כ חמד עמאר ביקש לדעת מדוע לא מרחיבים את האיסור על שימוש כללי בסלולרי או במכשירים אלקטרונים נוספים כמו טאבלטים בזמן נהיגה. "צריך להרחיב את האיסור כדי לא לרדוף כל פעם אחרי ההתפתחויות הטכנולוגיות", הסביר ח"כ עמאר. סגנית היועצת המשפטית של משרד התחבורה, עו"ד חוה ראובני, הסבירה כי שימושים אחרים אסורים מתוקף החובה להסתכל על הכביש ולהחזיק בהגה בשתי ידיים. לדבריה, המשרד ער להתפתחויות הטכנולוגיות ודואג לעדכן את התקנות בהתאם כשהדבר נדרש. הוועדה אישרה כאמור את תיקון התקנה וקבעה כי היא תיכנס לתוקף 30 יום מיום פרסומה ברשומות.
הוועדה התבקשה לאשר תיקון לתקנות נוספות, שיאסרו את השימוש בקסדת חצי ויחייבו לרכוס את הקסדה. על מנת למנוע את השימוש בקסדת החצי ביקש משרד התחבורה לאמץ תקן בנושא. יו"ר מועדון האופנועים הישראלי, אליעזר אלג'ם, טען כי כדי לדעת מה התקן המחייב צריך לרכוש אותו. לדבריו, הרוכבים לא יוכלו בצורה כזו לדעת מה התקן ובאיזה קסדה להשתמש. על מנת למצוא פתרון לנושא, שיאפשר לבצע את התיקון בצורה שבה הרוכבים יידעו מה מחייב אותם, הציע ח"כ עמאר למשרד התחבורה, למשרדי הממשלה האחרים ולכל הגורמים הנוגעים בדבר לקיים הידברות ולהביא לוועדה נוסח מסודר במועד אחר והוועדה קיבלה את ההצעה.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים