מבחן דרך לסקודה ייטי מנוע TSI 1.2 ל'

כתב וצילם: דובי זכאי


סקודה השאילה את השם ייטי ממפלצת השלג האגדית מקנדה. אני מניח שבחו"ל הדגם הזה נקנה כרכב רב מינוע (רכב שטח), באזורים בהם בחורף יש שלג רב. אז נדרש לנוע ברכב עם הנעה 4X 4. בארץ הקונים מעדיפים את הגרסה הרזה, (הזולה); נראה כמו ג'יפ - אבל מתנהג כפרייבט. החזות של הייטי מזכירה את הג'יפ של 'סובארו הפורסטר'. החזית כוחנית, גריל חייכני, במרכזו מוטבע סמל סקודה, והחלק תחתון כעין המשך לגריל, מיקום קצת מפחיד, לנזק במצנן במידה ונהג לא זהיר נכנס לשטח שבו ענפים נמוכים. שני פנסים שנמתחים לאחור, גלגלים גדולים יחסית, לרכב גובה של 1.793 מ' - בגובה אדם ממוצע. האורך שלו 1.691 מ' מקביל למכונית נוסעים רגילה. הייטי בגרסת הבנזין זוכה להכניס לתוכה את המנוע המצוין, TSI 1.2 שמייצר 105 כ"ס. הגרסה שנסעתי בה מצוידת בגיר ידני, שישה הילוכים. ההילוכים משתלבים בקלות נעימה, לטעמי זה יתרונו של הרכב. המנוע אינו מכביד - זהו מנוע גמיש, מנועי ה-TSI משיגים נתוני הספק ומומנט פיתול יותר משאר מנועי הבנזין, בזכות השילוב המנצח של הזרקה ישירה ומדגש טורבו, המנוע חסכוני בדלק, לראיה: צריכת הדלק של הייטי בתנאי יצרן 15 ק"מ לליטר, נפח המנוע קטן וגם משקלו. המנוע זכה לתואר "המנוע של השנה לשנת 2009" ומאז מוסיף להשתכלל ונותן תשובה חסכונית גם למנועים ההיברידים.
הייטי מתנהגת כג'יפ עירוני מרווח. תא המטען גדול עם מושבים פתוחים מגיע ל-416 ל' ועם מושבים מקופלים נפתח לשטח הטענה נאה של ל-1,760 ל'. המושבים נוחים, מעט קשים אך בעיני אלה המושבים הטובים. סט מושבי Vario-flax מתקפלים ונשלפים. ציפוי עור להגה ולידית ההילוכים וגם לבלם היד. תעלות מיזוג נפרדות למושב האחורי, בקרת אקלים דיגיטלית, דו איזורית. גגון אורכי מקורי, פנסי ערפל. במערכות הבטיחות, מערכת ABS מערכת בקרת יציבות, ESP 6 כריות אוויר. סביבת הנהג נוחה, שדה הראיה שהוא גבוה מרכב פרטי. הצורה החיצונית משדרת ג'יפאות. שתי זרועות ארוכת, גגון הגג המקורי מתוח על הגג לקשירת מטענים מה שמוסיף למראה המסוקס של הרכב. חלון קדמי גדול יחסית, מראות טובות בצידי הרכב.
למרות ששת ההילוכים - העברה של ההילוכים קלילה, הישיבה נוחה והרכב מגיב בקלילות לכל משימה. במושב האחורי יושבים בנחת יחסית שלושה מבוגרים, סביבת הנהג והנוסע לצידו מרווחת. המנוע מגיב מצוין גם בעליות הקשות בדרך לירושלים. אפשר לרדת עם הרכב לשבילי כורכר של יערות קק"ל, אך לא כדאי להסתכן לשבילים שזרועים אבנים, אלא אם מרכיבים מגנים לחלק התחתון.
סקודה ייטי 1.2 ליטר, הספק 105 כ"ס, מחיר כ-135,000 שקל.        


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים