שיקום בני נוער שנתפסו נוהגים ללא רישיון

אור ירוק ושירות המבחן לנוער פתחו 12 קבוצות "נהיגה במבחן"

שרות רכב ותחבורה
 


עמותת אור ירוק בשיתוף שירות המבחן לנוער במשרד הרווחה, מרחיבות את פרוייקט נהיגה במבחן. בחודשים האחרונים נפתחו קבוצות חדשות באשקלון, פתח תקווה, נתניה, אילת, עפולה, רחובות, ירושלים, באר שבע ותל אביב. במקביל נפתחו לאחרונה סדנאות נהיגה במבחן גם במגזר הערבי - בבאר שבע ובתל אביב.

נהיגה במבחן הינה תוכנית של טיפול קבוצתי, פסיכו-חינוכי, שאליה מופנים נערים/נהגים צעירים בעקבות נהיגה ללא רישיון או ביצוע עבירות תנועה. התכנית פועלת משנת 2009, ומטרתה להחזיר את בני הנוער למסלול של שמירה על כללי בטיחות, זהירות בדרכים ולקיחת אחריות.

את הקבוצות מנחים קצין מבחן מטעם שירות המבחן לנוער, בשיתוף עם מומחה מעמותת "אור ירוק", שמעביר תכנים חינוכיים בנושא. שיתוף הפעולה מאפשר שילוב בין הידע המקצועי של קציני המבחן, בשירות המבחן לנוער, בנושא נוער עובר חוק ובין הידע המקצועי של עמותת אור ירוק בתחום נהיגת צעירים ובטיחות בדרכים.

התכנית כוללת עשרה מפגשים, בני שעה וחצי, כאשר במהלכם מבינים הנערים את חומרת המעשה ואת ההשלכות שהיו יכולות לקרות בנהיגה ללא רישיון. כיום פועלות ברחבי הארץ 12 קבוצות פעילות.

מדי שנה נתפסים כ-1,500 בני נוער שנהגו ללא רישיון נהיגה. מסקר שערכה עמותת אור ירוק עולה כי 40% מקרב הנשאלים בגילאי 17-18, שאינם בעלי רישיון נהיגה, הודו כי נהגו ברכב. 26% מקרב הנשאלים בגילאי 17-18, שיש להם רישיון נהיגה, הודו שנהגו גם בטרם קיבלו רישיון נהיגה. תכנית נהיגה במבחן, מסייעת לנערים לקבל אחריות למעשים שלהם ולהבין את ההשלכות של נהיגה ללא רישיון.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים