ביצוע שמאות בתיקון מכוניות- רק על ידי שמאי מוסמך
בג"צ קיבל את עמדת משרד התחבורה

 

האיסור להשתמש ב"שמאות מצולמת" לרכב מקבלת חיזוק גם מבג"צ. בהמלצת בית המשפט העליון משכו חברות מורן שקד טכנולוגיות ואבריקום את עתירתן כנגד משרד התחבורה שאסר להשתמש ב"שמאות מצולמת" כתחליף לבדיקה פיזית של שמאי הרכב.
בעתירתן כנגד משרד התחבורה טענו העותרות כי משרד התחבורה אינו מאפשר שימוש בצילום וידאו בשיטת "קונפרנס" (ועידה) כתחליף לבדיקה פיזית של שמאי, במהלך בדיקת כלי רכב לאחר תאונה. לטענתן ביצוע הבדיקה באמצעות מצלמה כשהשמאי יושב במשרדו ואדם מטעם המוסך סורק את הרכב עם מצלמה חוסכת את עלויות הבדיקה של השמאי במוסך ובכך מוזילות את עלות התיקון.
יצויין כי בהתאם לדרישות משרד התחבורה מחוייב כיום כל שמאי רכב המבצע בדיקת שומה לבדוק פיזית את הרכב ולנקוט בכל הפעולות הנדרשות כדי להחזיר את מצבו של הרכב לקדמותו, בכל הנוגע לבטיחות הרכב.
מנהל אגף הרכב במשרד התחבורה, אבנר פלור ציין כי בהתאם לחקיקה הקיימת חובה על השמאי לבדוק אישית את הרכב וכי בדיקת נזקי תאונות באמצעות צילום בלבד עלולה לגרום לטעויות ולחוסר אמינות של הבדיקה ומעל לכל לסכן חיי אדם. לדבריו, אין תחליף לבדיקה פיזית של הנזק על ידי השמאי המשתמש גם בחוש המישוש והראיה לצורך הערכת הנזק.
"פגיעה בצד אחד של הרכב עלולה להשפיע על פגיעות במקומות אחרים ומערכות נוספות של הרכב. זאת ניתן לגלות אך ורק על ידי בדיקה פיזית ומגע עם הרכב על ידי שמאי מוסמך ומנוסה", הוסיף פלור.

 

 

 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים