פיתוחים חדשים בתחום המושבים  

 

המושבים ששימשו את ענף הרכב עוברים במהלך השנים האחרונות מהפכה דרמטית הקשורה לנוחות המושב ובטיחותו. אם עד לפני שנים ספורות 'המושב הממוחשב' היה רק בפלח השוק היוקרתי ביותר, הרי שכיום הטכנולוגיה מגיעה יותר ויותר גם לכלי הרכב המשפחתיים. בראש ובראשונה מדובר כאן בהתאמה של המושב בצורה האופטימלית לנוסע. הכוונון הוא רב מימדי, ולאחר שבוצע הכוונון הוא נשמר בזיכרון לצורך כוונון והתאמה חוזרת - במידה והנהג התחלף. שיפורי נוחות נוספים כוללים מערכת לחימום של בסיס המושב, וזאת על מנת שישבנו של הנוסע לא יתקרר חלילה בעת שהוא מתיישב על המושב הקר.
מבחינת ההיבט הבטיחותי, יצרני הרכב שמים דגש רב לנושא משענות הראש. הכוונה היא להתאמה אוטומטית של משענת הראש בהתאם לממדי גופו של הנוסע. כאשר הכוונון האוטומטי הוא גם בציר הגובה וגם בציר האורך, בהתאם למיקום ראשו של הנוסע. המטרה של מערכת ממוחשבת זו היא להפחית ככל האפשר את תופעת 'צליפת השוט' שמתרחשת בעת שהרכב נפגע מאחור בתאונה. בתרחיש שכזה, הראש מוטל בכובד משקלו לאחור, תוך כדי פגיעה בחוליות הצוואר. הפתרון היחיד הוא התאמה אופטימלית (ודינמית) בין מיקום הראש לבין מיקום משענת הראש.
חידוש בטיחותי נוסף הוא הרעדת המושב על מנת להזהיר את הנהג. במקום להתריע באמצעות צפצוף חד, חלק ניכר מהיצרנים מעדיפים ליצור רטט במושב על מנת להסב את תשומת לב הנהג לסכנה שלפניו. כך, לדוגמא, מערכת ההרטטה מיושמת כחלק ממערכת בקרת הסטיה מהנתיב. ברגע שהמחשב מגלה שהנהג סוטה ממסלול הנסיעה (באמצעות מעקב אחר סימוני הצבע שעל הכביש), אזי הוא מפעיל את רטט המושב החשמלי, והנהג מבצע את פעולת ההיגוי / בלימה המתבקשת.

 

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים