להדק את הקשר בין הבלימה לבין מתיחות חגורת הבטיחות

 

מותחני החגורות הפירוטכניים הפכו ברבות השנים לסטנדרט המקובל בענף. המותחנים הללו מופעלים בעת שמתרחשת תאונה חזיתית חזקה יחסית, כהיא מצמידה את הנהג והנוסע שלידו לגב המושב, בכדי למנוע מהם את תאוצת הגוף קדימה במהלך התאונה. הבעיה היא שהמותחנים הללו פועלים רק בעת תאונה (משמעותית), וגם החלפת המנגנון לאחר התאונה היא פעולה יקרה יחסית.
בחברת סימנס VDO החליטו לקחת את עקרון המותחנים וכן את אופן תפקוד חגורות הבטיחות האנרטיות התלת-נקודתיות, וזאת על מנת לשלב כהלכה בין הבלימה של הרכב לבין מידת ההידוק  של חגורת הבטיחות. המערכת המכונה 'Wedgetronic seatbelts' עוקבת כל הזמן אחרי פעילות הבלימה של הרכב, ובהתאם לכך מכווננת את רמת ההידוק של חגורות הבטיחות.
המערכת מודדת כל הזמן את מומנטום הבלימה של הרכב ומתרגמת אותו להידוק של החגורה, וזאת באמצעות מערכת כוונון אלקטרונית שפותחה בסימנס ואשר מכונה Belt-Braking System . המערכת החדשה תורמת הן לנוחות והן לבטיחות. במהלך נסיעה רגילה המערכת דואגת לוודא שהחגורה מותאמת ומתוחה דיה, אם כי לא באדיקות רבה מידי, לגופו של הנוסע. במצב זה המערכת מקנה רמה מסויימת של חופש תנועה. כשהבלימה מתחילה המערכת מתחילה להדק את החגורה, וזאת עד להידוק מירבי בבלימת חירום.

 

 
 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים