מדריך חדש של ארגון מהנדסי הרכב העולמי לתחזוקת ציי רכב 

 

בארגון מהנדסי ברכב העולמי (SAE International) פרסמו לאחרונה מהדורה עדכנית המיועדת לציי תובלה והסעות, וכן לציי רכב מעורבים, כאשר במהדורה זו יש מידע על תקנים עדכניים, טכנולוגיות שנכנסו רק לאחרונה לשימוש, עצות וטיפים לתחזוקה של כלי רכב, ולבסוף גם פרק שעוסק במערכות לניהול תחזוקה לציי רכב.
המדריך החדש, "Analytical Fleet Maintenance Management: Third Edition", ממחיש באמצעות דרכים פרקטיות כיצד ניתן לייעל את פעילות צי הרכב, כשהדגש הוא על תחזוקתו השוטפת. אימון אנשי הצוות לעבודה יום-יומית מאורגנת לבקרה שוטפת עשוי לחסוך לחברה משאבים רבים הודות לשיפור היעילות ומעבר לתחזוקה שוטפת פרקטית שמפחיתה תיקונים והשבתת רכבים (כמו גם אנשי צוות) לא צפויה.
הכשרת אנשי הצוות קשורה גם לבקרת עלויות ולשיפור הפרודוקטיביות. המהדורה הנוכחית כוללת, לראשונה, גם מספר פרקים שמוקדשים להשגת מובילות בתחום ניהול צי הרכב, תכנון מתחם הרכב ומערכת הבקרה ותכנון ממוחשב של מערך התחזוקה. בנוסף לכך, המדריך כולל נוסחאות אריטמתיות לתחשיבי עלויות, כשהללו עודכנו בהתאם להתפתחויות העדכניות בשטח. 
נושאים נוספים שמופיעים במדריך:
· תוכניות מומלצות לתחזוקה מונעת
· פרודוקטיביות רכישה
· בחירת צמיגים וניהול מערך הצמיגים
· ניהול תקציבים
· עיבוד נתונים
· בחינת מחזור חייו של הרכב מבחינת עלות - תועלת - מפרט טכני
· משלוחי רכב ותוכניות אחריות וביטוח
· ניהול אנרגיה
· מערכי דיווח עדכניים של ציי רכב
· מערכות מידע לניהול ציוד המשמש לצי הרכב

המדריך נכתב, כאמור, עבור הצוות האחראי על תחזוקת צי הרכב של חברת התובלה / ההסעה, או לחלופין מנהל הרכב או קצין הבטיחות המפעלי. עורך המדריך, Dolce, ניהל בעבר ציי רכב פרטיים וציבוריים, וזאת לציי רכב שמנו בין 100 ל- 18,000 כלי רכב. כיום עוסק המחבר בהדרכה ובהרצאות בנושא תובלה ולוגיסטיקה במספר פקולטות מובילות בארה"ב.
המדריך לתחזוקת ציי רכב כולל 534 עמודים. מחיר המדריך כ- 80 דולר, כאשר חברי ארגון מהנדסי הרכב יכולים לרכוש מדריך זה ב- 64 דולר. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר ארגון מהנדסי הרכב, בכתובת: www.sae.org/technical/books/R-371.


 

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים