קליקAדיל 100 מיליון שקלים נוספים להסדרי בטיחות בישובים הלא יהודיים
רוצה לקנות משאית או מסחרית חדשה ולחסוך אלפי שקלים?
מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיות

מסחריות
 

 
 


  שרות רכב ותחבורה


תגבור משמעותי נוסף למאבק בקטל בדרכים. שר התחבורה, ישראל כץ, העביר תקציב מיוחד של 100 מיליון שקלים נוספים לשיפור תשתיות והסדרים בטיחותיים, בישובים הלא יהודיים, בכל רחבי הארץ. התקציב המיוחד שהוקצה לרשויות המקומיות הלא יהודיות מתווסף לתקציב של 110 מיליון שקלים שהושקעו בשנה שעברה במסגרת תוכנית "דרך חיים" בפרויקטים בטיחותיים בעשרות ישובים ערבים, בדואים ודרוזים, בכל רחבי הארץ. תקציבים אלה מתווספים לתקציב של כ- 200 מיליון שקל שמשקיע משרד התחבורה מדי שנה, בתשתיות הבטיחות העירוניות בכל הארץ ו- 250 מיליון שקל, בתשתיות הבטיחות הבינעירוניות. 
משרד התחבורה מגבש בימים אלה תוכנית מיוחדת עבור כל רשות מקומית לא יהודית שבה יבוצעו הפרויקטים הבטיחותיים. התוכנית מגובשת בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משטרת ישראל והרשויות המקומיות הלא יהודיות.
התקציב המיוחד יושקע בעיקר במוקדי סיכון, תוך מתן דגש על התקני בטיחות וסימון כבישים ומעברי חצייה ליד בתי ספר. כמו כן יוקמו מעקות בטיחות וגדרות הפרדה, בנקודות תורפה בטיחותיות ויוסדרו מדרכות, במקומות בעלי סיכון בטיחותי להולכי רגל.
העבודות יכללו גם התקנת  פסי האטה ומעברי חצייה מוגבהים, טיפול בנקודות תורפה בטיחותיות, בשבילים להולכי רגל, הסרת והסדרת מפגעי בטיחות כגון עמודי חשמל, עצים ומכשולים אחרים, בתוואי הדרך וכן פרויקטים  נוספים של מעגלי תנועה, תמרורי בטיחות מוארים והנגשת מעברי חצייה לנכים.
התקציב המיוחד יחולק בין כל הרשויות במגזר המיעוטים, בהתאם לקריטריונים מקצועיים  שנקבעו על ידי סמנכ"ל תשתיות ופיתוח במשרד התחבורה. התקציב יועבר לרשויות המקומיות, באמצעות חברות מנהלות, המבצעות את הפרויקטים הבטיחותיים בישובים הלא יהודיים.
משרד התחבורה מממן את עלות הפרויקטים במלואה (100%), ללא השתתפות הרשויות המקומיות הלא יהודיות, במטרה להשלים את ביצועם עד לסוף שנת 2012.
יצוין כי המגזר הלא יהודי מעורב בתאונות דרכים פי שלושה מחלקם היחסי באוכלוסיה. עם זאת, מתחילת השנה ועד היום נרשמה ירידה של 33% במספר ההרוגים בתאונות דרכים, במגזר הערבי, 56 לעומת 84 הרוגים, בתקופה מקבילה אשתקד.קליקAדיל
סרוק את הקוד!

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים