מה יהיו סכומי האגרה בנסיעה בקטעים הצפוניים של כביש 6

שרות רכב ותחבורה 


וועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ כרמל שאמה-הכהן, אישרה את סכומי האגרה המרביים והתקופה המקסימאלית של חוזה הזיכיון לקטעים 3 ו-7 (הצפוניים) בכביש חוצה ישראל, לקראת היציאה למכרז. היו"רשאמה-הכהן הזכיר כי בשבוע שעבר החליט לדחות את אישור הבקשה, עד אשר יוגשו לוועדה נתונים לגבי המשמעות הכלכלית של קיצור משך תקופת הזיכיון, מ-34 שניםכפי שמציעה הממשלה, ל-27 או 30 שנה שבסיומם יועבר הכביש לשימוש חופשי של האזרחים. עוד ביקש היו"ר לבחון אפשרות של מתן הנחה לתושבי הצפון שיסעו בכביש מצפון לעבודתם במרכז בשעות הבוקר.

היו"ר שאמה-הכהן אמר כי "ועדת הכלכלה נתנה אור ירוק לפרסום המכרז לסלילת שני קטעי ההמשך של כביש 6 לכיוון צפון, עד צומת סומך. המהלך יאיץ את קירוב הפריפריה למרכז הארץ, והוא בעל משמעות חברתיתוכלכלית לא פחות מאשר המנוחות התחבורתית. לאור חשיבות עידוד הפריפריה ופיתוחה וכדי להקל כלכלית על תושבי הצפון, הוועדה אישרה את הצעתי לתת הנחה של כ-40% מהתעריף בשעות הנסיעה לעבודה בין 6 ל-7:30 בבוקר".

באוצר נענו לבקשת היו"ר שאמה-הכהן להרחיב את שעות השפל לעוד שעה וחצי בשעות הבוקר. זאת על מנת לאפשר לתושבי הצפון שיוצאים בשעות הבוקר לעבוד במרכז ליהנות מתעריף השפל בעת היציאה לעבודה. המשמעותהיא כי שעות השיא בימים א'-ה' יחלו ב-7:30 בבוקר ולא ב-6:00 בבוקר לפי ההצעה המקורית. עם זאת, סגן החשבת הכללית באוצר, גיל שבתאי, הסביר היום כי קיצור תקופת הזיכיון ל-30 שנה יעלה כ-100 מיליון שקל וקיצור התקופה ל-28 שנה יעלה כ-200 מיליון שקל. באוצר הסבירו כי אם תקוצרהתקופה ל-30 שנה האגרה צפויה להתייקר ב-15% ואם תקוצר התקופה ל-28 שנה האגרה תתייקר בכ-25%.

מנכ"ל חברת חוצה ישראל, ראובן לבאון, וסגן החשבת הכללית שבתאי, הסבירו לוועדה בשבוע שעבר כי לפי החלטת הממשלה שאישרה את עיקרי חוזה הזיכיון, התקופה המרבית של הזיכיון תעמוד על 34 שנים, והיאתחל לאחר שנה מיום החתימה על חוזה הזיכיון. כמו כן נקבע כי תעריפי האגרה לרכב פרטי בקטע 7, שבין מחלף אליקים למחלף קשיש שיוקם סמוך לצומת התשבי, יעמדו על 2.9 שקלים בשעות השיא (בימי א'-ה' בין השעות 7:30 בבוקר ל-9 בערב בהתאם להסכם שהושג עם היו"ר שאמה-הכהן ובשבת בין5 בערב ל-9 בערב) ו-1.74 שקלים בשעות השפל (בלילות ובסופי שבוע למעט בשעות השיא בשבת). התעריפים בקטע 3, המשכו של קטע 7 ועד למחלף סומך, צפויים לעמוד על 4.06 שקלים בשעות השיא ו-2.32 שקלים בשעות השפל.

לדבריהם, בעקבות הערות של ועדת הכלכלה, בדיונים קודמים בנושא הוחלט לקבוע רמת שירות מוגדרת. המשמעות היא כי בניגוד לשאר הקטעים בכביש 6, פקקים בקטעים הצפוניים שיובילו לעמידה של למעלה מ-20דקות בכל קטע יזכו את הנהגים מתשלום. כמו כן הסביר שבתאי כי מי שיסע באופן רצוף בשני הקטעים ייהנה מהנחה של 20%. מחיר הנסיעה יהיה קבוע במשך השנתיים הראשונות מיום פתיחת הכביש, ולאחר מכן הוא יעודכן פעמיים בשנה בהתאם לעליית המדד.

לפי התוכנית של משרד התחבורה וחברת חוצה ישראל, העבודות להקמת הקטעים צפויות להתחיל בשנת 2014 ולהסתיים כעבור כ-3.5 שנים ב-2017. אז תחל תקופת ההפעלה של הקטעים, שצפויה להימשך כ-30 שנים וחציעד ל-2048. לדברי שבתאי, ההכנסות הצפויות מאגרה בכל התקופה עומדות על כ-2.5 מיליארד שקל, כאשר המדינה תשתתף בעלות ההקמה וכן תעביר עוד עשרות מיליוני שקלים בשנה לזוכה – בהתאם להצעה במכרז.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים